Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

V-ati saturat de mizeriile numite "Top"-uri?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

Poll: V-ati saturat de mizeriile numite "Top"-uri? (45 member(s) have cast votes)

Votati

  1. Da, m-am saturat de astfel de mizerii (42 votes [93.33%])

    Percentage of vote: 93.33%

  2. Nu, sunt foarte utile (3 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

Vote Guests cannot vote

#1
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Deschid aceasta dezbatere dupa ce am avut curiozitatea sa intru pe un anumit site care m-a izbit cu un pop-up de la top123.ro sau ceva de genul.
Nu ma suparam daca era doar acel "confirm" la care dadeam no in secunda 2, dar nesimtirea a ajuns la limita datorita faptului ca eu dau NO si oriunde as da click pe site se deschide acea MIZERIE de top.

Care este in opinia voastra cea mai mare MIZERIE in domeniul "Top Websites" din .ro?
Daca se poate, argumentati si de ce.

#2
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Lista cu mizerii de siteuri:
top123.ro
oktop.ro

#3
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Nu ar fi foarte suparator daca apare doar pe pagina principala ,dar daca apare pe fiecarea pagina a site-ului respectiv devine enervant.

#4
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Toate topurile ce-ti dau cod cu voteaza is adevarate mizerii, bun termenul ales, chiar mezerii, eu inchid site-ul daca intru pe el si ma trezesc cu voteaza in mizeria123.

#5
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
putin cam indulgenti...
e vorba si de calitatea saitului vizitat...
de pilda, eu m-am saturat de mizeria OTV, insa, n-o sa pot scoate din grila de programe a furnizorului de cablu acest program
doar prin faptul ca 90% dintre cei care avem abonament nu ne uitam la asa ceva...

asa ca tot ce ne ramane de facut este sa ocolim aceste saituri...

pe mine nu ma mira aceasta aplecare catre kitsch a romanilor,
pentru ca nu trebuie sa privesc decat dincolo de strada mea si sa observ un prost gust ridicat la rangul de "bunastare"
(vile cu 3 etaje acoperite cu tabla si 3 bemveuri la poarta pe care e legata cu sarma o firma alba cu fonturi roz "Salon de infrumusetare")

mie pur si simplu imi fac scarba toate astea si prefer sa le ocolesc...

#6
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Stau si ma gandesc cat de prostanac trebuie sa fii ca sa-ti bagi un rahat de ala in paginile siteului.

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postsoul4blade, on Sep 21 2008, 13:12, said:

putin cam indulgenti...
e vorba si de calitatea saitului vizitat...
de pilda, eu m-am saturat de mizeria OTV, insa, n-o sa pot scoate din grila de programe a furnizorului de cablu acest program
doar prin faptul ca 90% dintre cei care avem abonament nu ne uitam la asa ceva...

asa ca tot ce ne ramane de facut este sa ocolim aceste saituri...

pe mine nu ma mira aceasta aplecare catre kitsch a romanilor,
pentru ca nu trebuie sa privesc decat dincolo de strada mea si sa observ un prost gust ridicat la rangul de "bunastare"
(vile cu 3 etaje acoperite cu tabla si 3 bemveuri la poarta pe care e legata cu sarma o firma alba cu fonturi roz "Salon de infrumusetare")

mie pur si simplu imi fac scarba toate astea si prefer sa le ocolesc...


Ok, dar poti scoate un canal din lista de programe din tv-ul tau, chiar daca providerul ti-l pune la dispozitie, noi nu putem face click pe "exclude din rezultate site-urile cu js de la topuri" in Google.

#8
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postdarkangelbv, on Sep 20 2008, 23:57, said:

Deschid aceasta dezbatere dupa ce am avut curiozitatea sa intru pe un anumit site care m-a izbit cu un pop-up de la top123.ro sau ceva de genul.
Nu ma suparam daca era doar acel "confirm" la care dadeam no in secunda 2, dar nesimtirea a ajuns la limita datorita faptului ca eu dau NO si oriunde as da click pe site se deschide acea MIZERIE de top.

Care este in opinia voastra cea mai mare MIZERIE in domeniul "Top Websites" din .ro?
Daca se poate, argumentati si de ce.
Pai numai gunoaiele internetului au topuri din astea, site-uri care au tot traficul de "pe mess".

#9
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004
in general cand vad popup-uri de atea pe un site inchid iute tab-ul. Reteta ideala daca vrei sa pierzi putinii useri pe care ii ai. Eu asociez acel "Vote" cu cel mai de jos spam si primul lucru care il fac dupa ce am inchis tab-ul e sa verifica daca mergea antivirusul. Sunt patit si stiu sa stau departe.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sunt satul de site-urile astea, dar mie imi place sa privesc partea buna, top-urile astea ma ajuta sa-mi dau seama mai repede cand trebuie sa inchid un site de kk.

#11
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Daca am gasit 10 site-uri romanesti bune in atatia ani de navigat pe net e bine, romanii au un simt aparte de a face tot felul de tampenii. Asta cu votatul e pentru retardati da sunt si altele la fel de tampite, prefer sa evit

#12
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008

View Postsoul4blade, on Sep 21 2008, 03:12, said:

de pilda, eu m-am saturat de mizeria OTV, insa, n-o sa pot scoate din grila de programe a furnizorului de cablu acest program
mie pur si simplu imi fac scarba toate astea si prefer sa le ocolesc...
Mai simplu ar fi sa-l stergi tu din grila de programe din TeVeul tau decat sa astepti sa-l stearga furnizorul de cablu. El oricum aduna, aduna, aduna, ca sa te prosteasca pe tine, pe mine, pe toti ce se uita la TeVeu. In Romania inca se inghite mult si prost decat putin si bun.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
extensia noscript/***** pentru Firefox => block pentru anumite site-uri și... nici nu vezi acele confirm :D
dar, pe de altă parte, alert-urile respective stabilesc un standard pentru site-uri: are alert? este sub standard, ctrl+w, next. Nu are informație ce nu poate fi găsită în alte părți

#14
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Posti0nutzb, on Sep 23 2008, 01:57, said:

extensia noscript/***** pentru Firefox => block pentru anumite site-uri și... nici nu vezi acele confirm :D
dar, pe de altă parte, alert-urile respective stabilesc un standard pentru site-uri: are alert? este sub standard, ctrl+w, next. Nu are informație ce nu poate fi găsită în alte părți
Alta faimoasa extensie firefox, deviind un pic de la subiect, se pare ca orice functionalitate in firefox are nevoie de o extensie, in opera e implementata de mult functionalitatea asta.

#15
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgumball3000, on Sep 22 2008, 23:09, said:

Sunt satul de site-urile astea, dar mie imi place sa privesc partea buna, top-urile astea ma ajuta sa-mi dau seama mai repede cand trebuie sa inchid un site de kk.
:coolspeak: Aceeasi parere :)

#16
gikone-media

gikone-media

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 62
  • Înscris: 11.06.2008
Top-urile gen top123, top113, utils si altele sunt niste infectii ale internetului romanesc! Pe langa faptul ca toate au acelasi design, toate pun la dispozitie fel si fel de pop-up-uri care mai de care mai stresante. Evident ca atunci cand vad pop-uri de la topurile astea .. inchid pagina direct.

#17
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
Sunt deranjante, am gasit si unele siteuri in care inchideam cam 3 de genul..

Deobicei inchid tab'ul din Firefox la asa ceva...daca o pagina are un pop-up de orice fel deja nu mai are atentia mea...

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
3 alerte e chiar putin, am intalnit un site care avea pe putin 10 alerte, de la toate topurile existente...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate