Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Amintiri din copilarie:inghetata Polar, brifcor,etc...

- - - - -
  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#109
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 SeMeSeu, on Sep 20 2008, 22:46, said:

Offtopic: nu stiu de ce, da am senzatia ca mai degraba s-ar infaptui o "sedinta" de pe topicul asta, decat pe ala cu intalnirea :D
pai eu am zis deja: Hai in Ghencea, la cimitir, sa le aprindem cate o lumanare. Si sa le ducem cate o sacosa de banane si portocale, ca de Revelion daca aveai noroc gaseai la alimentara...

#110
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
ciocolata cu rom (mai exista)..eugeniile de braila cu extra crema de caco si rom..sticksurile va placeau?

#111
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007

 adid22, on Sep 20 2008, 22:53, said:

ciocolata cu rom (mai exista)..eugeniile de braila cu extra crema de caco si rom..sticksurile va placeau?

Sincer, nu-mi aduc aminte de sticksuri comuniste, dar stiu grisinele bulgaresti.

#112
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 mwlambo, on Sep 20 2008, 22:50, said:

Moaaama :o ... 6 pagini in mai putin de 2 ore? Da' nostalgici mai sunteti..... go grab a beer si mai uitati de treburile astea...
Tu taci, venitorule la Bucuresti, ca niste lapte praf comunist cred ca ai apucat si tu sa sugi, daca zici ca ai varsta studentiei... Cred ca Similac ii zicea, dar nu bag mana in foc...
Go grab a beer se zicea pe atunci "lom o halba la botu' calului?" (Gambrinus, Trocadero, Minis, "Pierde-rata"-langa autogara Militari, Pescarusul, Scaricica samd. -Carciumi...)
A dracu bere, avea un sfert apa, da' mergea...

#113
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008
Cico, Zmeurata.. TEC-urile, inghetata Magnum, Tango cu vanilie si ciocolata :rolleyes:


le:  Similac, da.. il aruncam si puneam de-aia cu gust de fructe , pudra, din cutiile albastre. Ce era ca nu mai stiu :D

Edited by Millena, 20 September 2008 - 22:02.


#114
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007

 Gabi73C, on Sep 20 2008, 22:58, said:

Tu taci, venitorule la Bucuresti, ca niste lapte praf comunist cred ca ai apucat si tu sa sugi, daca zici ca ai varsta studentiei... Cred ca Similac ii zicea, dar nu bag mana in foc...
Go grab a beer se zicea pe atunci "lom o halba la botu' calului?" (Gambrinus, Trocadero, Minis, "Pierde-rata"-langa autogara Militari, Pescarusul, Scaricica samd. -Carciumi...)
A dracu bere, avea un sfert apa, da' mergea...

Nici Corona sau Guiness nu se compara cu berea la halba bauta la colt la bucur obor cu dimitrov la terasa aia, la un mic, cand ma ducea tata. Io vroiam Pepsi Cola de ala fake, tata ma forta cu berea :) Ce stia taranu' de mine ce e leusteanu' atunci ...

Chiar, sa-i mai dau babacului un telefon sa-l intreb de sanatate ...

#115
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Offtopic: Stramosul iPod-ului - aparatul radio Ric.

#116
Deodatus

Deodatus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 21.07.2008
Moarte sigură cu cobra, dar mai sigură cu Mobra. Luați-vă motocicleta Carpați, stați în cor și reparați.

#117
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 adid22, on Sep 20 2008, 22:53, said:

ciocolata cu rom (mai exista)..eugeniile de braila cu extra crema de caco si rom..sticksurile va placeau?
Partidu' te vrea tuns..roacare... :coolspeak: Semintele de la tigancile din curtea scolii, gumele Turbo, mai tineti minte colectiile? Si de la Ulker Final 90, mamaa ce schimburi mai faceam cu vecinii..era o nebunie frumoasa :thumbup: Batoanele de cacao si vanilie si de lapte. topitop si Lolipop, Jelibon-ce ma enerva reclama aia  :bigwhitegrin:

#118
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007
Tata era colectionar de timbre, tin minte cand i-am golit doua clasoare ca sa-mi pun surprizele turbo in ele. Noroc ca nu i-am aruncat alea, ca nu mai vorbeam cu voi acu' :))

#119
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 Millena, on Sep 20 2008, 23:00, said:

TEC-urile, inghetata Magnum, Tango cu vanilie si ciocolata :rolleyes:
Alooo! Astea au venit dupa Marea Brambureala din Decembrie! Era vorba de alimente contemporane cu inghetata Polar...

Nu exista TEC pe atunci. In schimb era un sirop, la niste sticle ciudate, mai inguste la baza...cred ca era vreo 50 de bani paharul. Remeber anyone?

#120
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
braga?remember anyone?

#121
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007

 Gabi73C, on Sep 20 2008, 23:08, said:

Alooo! Astea au venit dupa Marea Brambureala din Decembrie! Era vorba de alimente contemporane cu inghetata Polar...

Nu exista TEC pe atunci. In schimb era un sirop, la niste sticle ciudate, mai inguste la baza...cred ca era vreo 50 de bani paharul. Remeber anyone?

Sirop concentrat? Cred ca stiu la ce te referi ...

#122
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 duculeana, on Sep 20 2008, 23:05, said:

topitop si Lolipop, Jelibon-ce ma enerva reclama aia  :bigwhitegrin:
Unde dracu mancai tu Lolipop, mai americanule!?
Jelibon e post 89.
la fel si Bonibonul, ca sa nu mai strici un post.:P
---------------------------
OnT:
NECHEZOLUL! Inka...

Edited by Gabi73C, 20 September 2008 - 22:12.


#123
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
:w00t: aici e de mine!!!

 December, on Sep 20 2008, 22:33, said:

La noi se numeau "ciubuc" .Sau era alta smecherie?
ciubucuri? moaaaaaaaah, cum mirosea la noi in scara la parter a zahar ars... aveam 2 familii de tigani :lol:

 SeMeSeu, on Sep 20 2008, 23:06, said:

Tata era colectionar de timbre, tin minte cand i-am golit doua clasoare ca sa-mi pun surprizele turbo in ele. Noroc ca nu i-am aruncat alea, ca nu mai vorbeam cu voi acu' :))
si noi adunam timbre, si p-orma faceam schimb peste balcon cu vecinu, Calu. (pe Calu l-am si batut odata, ca se luase de frate-miu) :rolleyes:

#124
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 Gabi73C, on Sep 20 2008, 23:12, said:

Unde dracu mancai tu Lolipop, mai americanule!?
Jelibon e post 89.
la fel si Bonibonul, ca sa nu mai strici un post.:P
---------------------------
OnT:
NECHEZOLUL! Inka...
Alvorada, cu sigla lu' Batman...Lolipop si Jelibon erau si inainte, la fel si Bonibon... Vezi pe igu la trecut ca astea erau si inainte.

Edited by duculeana, 20 September 2008 - 22:16.


#125
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Era o prajitura la pretul de 7,5 lei, stie cineva cum se numea?

#126
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 duculeana, on Sep 20 2008, 23:14, said:

Alvorada, cu sigla lu' Batman...Lolipop si Jelibon erau si inainte, la fel si Bonibon...ti-am zis ma ca nu-i "Batman" da' tu repede  :D Vezi pe igu la trecut ca astea erau si inainte.
Unde mancai mai tu asa ceva pe vremea lui Ceasca!?
Si...cu mine vorbesti in legatura cu Batman, sau nu le ai p-astea cu quote-ul?!
Ps. Ce-i ala IGU? :huh:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate