Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Amintiri din copilarie:inghetata Polar, brifcor,etc...

- - - - -
  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#379
Mainoumaistralucitor

Mainoumaistralucitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.01.2010
VEK, Vikend, DS...

se mai gaseste guma Baltasar (sau Baltazar)?

#380
roxana.zenit

roxana.zenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 08.07.2007
Nu stiu nimic despre guma Baltazar, insa am gasit, mai nou, o reeditare a batonului cu lapte si miere din copilarie. Se numeste chiar "Batonul copilariei" si are un gust asemanator cu cel al batonului sus-mentionat. :thumbup:  Din pacate insa este disponibil doar in varianta cu cacao, adica este un fel de ciocolata de casa.
Voi l-ati gustat?Cum vi se pare?

#381
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009

View Postroxana.zenit, on 22nd November 2010, 20:54, said:

Nu stiu nimic despre guma Baltazar, insa am gasit, mai nou, o reeditare a batonului cu lapte si miere din copilarie. Se numeste chiar "Batonul copilariei" si are un gust asemanator cu cel al batonului sus-mentionat. :thumbup:  Din pacate insa este disponibil doar in varianta cu cacao, adica este un fel de ciocolata de casa.
Voi l-ati gustat?Cum vi se pare?
Eu nu prea te inteleg... vorbesti despre baton, dar amintesti doua feluri de batoane total diferite: de panificatie si din ciocolata.
Vorbind despre cel numit "Batonul copilariei", acesta este intr-adevar o ciocolata de casa, produsa de o firma din Sibiu. Asta daca nu or face mai multe produse sub aceeasi denumire...

#382
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Se spunea mai sus de un baton vietnamez, imi scapa numele lui acum, era un fel de nuga, mai erau un fel de caramele cu folie comestibila.
Asaaa... Royal Jelly, Dainty et all... miammmm http://blog-cristach...oca-de-aur.html
Alte amintiri comestibile - Lacovo de care s-a mai spus - cutie galbena cu rosu, avea niste spice pe ea
Biscuiti la kilogram in cutie de carton, Daciana (cu turnul Chindiei pe capac) - din aia clasici zimtati.

#383
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007
Mmmm...tin minte napolitanele Koukou Roukou (anii ‘92-’94 parca ) ...si batoanele de ciocolata "Kiss"....sau Bonibon cand faceam colectie de capacele colorate  :D

Edited by iulia89, 23 November 2010 - 16:29.


#384
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Kiss era ciocolata aceea cu crema de capsuni sau banane din cate imi mai amintesc.. ce vremuri..  :mellow:

#385
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

View Postcarpenihil, on 23rd November 2010, 17:40, said:

Kiss era ciocolata aceea cu crema de capsuni sau banane din cate imi mai amintesc.. ce vremuri..  :mellow:

Asa ceva. Oricum erau foarte bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate