Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Probleme Canon A75

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
:o WTF! Incredibil!

PS: si am pretentia ca m-am jucat cu vreo 2-3 scule la viata mea!

MAN, esti sigur ca nu i-ai facut altceva? Ca mi-e sa nu fie buba de la vreo lipitura rece, vreun contact aberant, etc ... si te trezesti peste 2 saptamani, cand iti arde gatu', ca USB Device not present! :(

PPS: nu ar fi rau un Card Reader totusi ... asa, de control (daca nu cumva ai luat deja unul).

Succes!

#20
PreTXT

PreTXT

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 09.01.2003

Tyby, on Jan 20 2005, 14:57, said:

MAN, esti sigur ca nu i-ai facut altceva? Ca mi-e sa nu fie buba de la vreo lipitura rece, vreun contact aberant, etc ... si te trezesti peste 2 saptamani, cand iti arde gatu', ca USB Device not present! :(

<{POST_SNAPBACK}>


nu, man ... sunt sigur .. il sucisem pe toate partile inainte fara sa-i dau de cap
chestia cu formatul de CF nu incercasem ptr. ca mai aveam ceva poze care nu apucasem sa le transfer si nu vroiam sa le pierd ... dupa ce am facut rost de un CF reader si le-am transferat i-am tras un format la CF mai mult ca sa fiu cu inima impacata  -_-  ... si am avut parte de o surpriza masiva  :huh:

well, cred ca e unul din rarele cazuri cand IT SF-ul mai lucreaza si ptr. tine ;)

Edited by PreTXT, 20 January 2005 - 16:45.


#21
dogenstein

dogenstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 06.01.2005
parerea mea e ca un reader e f bun la casa omului si nici nu e f costisitor. se merita.

#22
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Am achizitionat zilele trecute(14.01.2005) un Canon A 95 si am avut fix aceeasi problema...
Device not recognized

Problema vine de la mufa mama a aparatului.
La o privire atenta am observat ca unul dintre pinii ei este fortat si indoit spre interior.

Am luat-o de la flami...si la ei este aceeasi problema cu service.
Asa ca mi-am luat tupeu in valoare de 16mil. si am folosit un ac cu varful mesterit astfel incat sa pot indrepta pinul.
Am reusit!...asta spre marea mea fericire..
Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asta...decat pe propria raspundere.
De atunci am mai "reparat" un a 60 si un A 75 cu aceeasi problema.

Trebuie avuta mare grija la folosirea mufei USB mini
Nu trebuie fortat.

Bafta!

PS.
Nu este o problema datorata formatarii CF sau a driverelor
Practic contactului intre cele doua mufe ii lipseste un pin(in cazul meu cum privesti mufa trapezoidala .... al doilea din stanga....

In ca o data bafta.

#23
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003

PreTXT, on Jan 20 2005, 16:45, said:

nu, man ... sunt sigur .. il sucisem pe toate partile inainte fara sa-i dau de cap
chestia cu formatul de CF nu incercasem ptr. ca mai aveam ceva poze care nu apucasem sa le transfer si nu vroiam sa le pierd ... dupa ce am facut rost de un CF reader si le-am transferat i-am tras un format la CF mai mult ca sa fiu cu inima impacata  -_-  ... si am avut parte de o surpriza masiva  :huh:

well, cred ca e unul din rarele cazuri cand IT SF-ul mai lucreaza si ptr. tine ;)

<{POST_SNAPBACK}>

eu zic ca pinul respectiv in timpul introducerilor repetate poate si-a revenit...

Si eu ma gandesc pe vii to la un Card reader...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate