Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

Avem evrei pe forum?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
313 replies to this topic

#289
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Vio stii tu ceva ?!
Este adevarat ca am vazut cativa scriind pe viata de langa mine dar nu cred ca toti au ramas ancorati in realitate

#290
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpopascu, on 06 septembrie 2013 - 19:56, said:

Vio stii tu ceva ?!
Este adevarat ca am vazut cativa scriind pe viata de langa mine dar nu cred ca toti au ramas ancorati in realitate
Unul singur a scris, daca vorbesti de forum si nu este inscris aici.
E un prieten bun, putin l-am dezamagit cu limbarita mea.
Israelienii, evreii seriosi care cauta cu adevarat raspuns problemelor, nu fac pe indienii pe forumuri romanesti, punandu-si pene colorate si cantand cantece razboinice.
Au alt stil, alta cadenta si alte idei.
Si ei, ca si romanii, spaniolii, englezii sau norvegienii discuta la obiect, isi spun pasurile si doresc sa gaseasca raspunsuri la probleme sociale, politice, economice..
Ii doare fix in pix de cat sapun, detergent,  tuica, sau bere consuma alte popoare.

Edited by vio69a, 06 September 2013 - 22:05.


#291
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postpopascu, on 06 septembrie 2013 - 19:28, said:

si totusi,unde sunt evreii de pe forum ?!

Cu familiile, pentru ca asa se sarbatoreste anul nou aici. Acu' e gata.

#292
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postpopascu, on 06 septembrie 2013 - 19:28, said:

si totusi,unde sunt evreii de pe forum ?!

Si eu am zis ca pe aici sint doar romani. Asa de mult ne asemanam? Ce multa dreptate avea Dumnezeu!

#293
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostBilly, on 06 septembrie 2013 - 11:24, said:


Domnule Edgar, nu cumva esti unul dintre acei barbati crestini descrisi mai sus?

Ca persoana mai desteapta,eu nu-ti raspund deoarece nu este  egalitate intre noi. Daca-ti scriu ce cred eu despre dumneata,probabil ca o sa ma incarci cu avertizari. Eu nu pot sa te avertizez.

Dar daca ai intrebat,pe nevasta mea am cunoscut-o la armata unde ea era sergenta si u ofiter. Amandoi evrei de pur .sange .

Daca venii vorba am o intrebare serioasa. De multe ori ,noaptea ma uit la tv romanesc  PRO TV daca nu gresesc. De multe ori se dau acolodiferite  filme romanesi  . Am observat,(pe cuvant) ca in toate filmele  apar tzigani in oate situatile.Imbracati ca tzigani,cu mult aur si colorat viu, vorbesc ca tziganii inclusiv injuratiri (soft).  
Ce se intampla?  Ista este azi standardul in Romania ? Nu se vad tarani romani sau tineret roman. Nu vreau sa insinuiez nimica. Vreau raspuns adevarat.Nu caut sa jignesc  sau sa injosesc. Iau in socoteala ca poate impresia mea este gresita . Poate acest canal este dedicat folclorului tziganesc. Nu stiu.

#294
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostEdgaroropsitul, on 13 septembrie 2013 - 11:17, said:

De multe ori se dau acolodiferite  filme romanesi  . Am observat,(pe cuvant) ca in toate filmele  apar tzigani in oate situatile.Imbracati ca tzigani,cu mult aur si colorat viu, vorbesc ca tziganii inclusiv injuratiri (soft).  
Ce se intampla?  Ista este azi standardul in Romania ? Nu se vad tarani romani sau tineret roman. Nu vreau sa insinuiez nimica. Vreau raspuns adevarat.Nu caut sa jignesc  sau sa injosesc. Iau in socoteala ca poate impresia mea este gresita . Poate acest canal este dedicat folclorului tziganesc. Nu stiu.

Raspuns:
"Stimate domn, ne face placere sa va anuntam ca asistati la serialul tiganesc "Inima de tigan"
Va multumim pentru devotamentul dv si va sugeram si serialele :"Suleiman magnificul" ,"Dulcineea de la spitalul de urgenta"
"Cum am incalecat nevasta vecinului din greseala"
de asemeni va multumim pentru sponsorizarea lunara ce ne-o oferiti cu darnicie abonadu-va la postul nostru"

Edited by vio69a, 13 September 2013 - 11:40.


#295
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostEdgaroropsitul, on 13 septembrie 2013 - 11:17, said:

.......

Daca venii vorba am o intrebare serioasa. De multe ori ,noaptea ma uit la tv romanesc  PRO TV daca nu gresesc. De multe ori se dau acolodiferite  filme romanesi  . Am observat,(pe cuvant) ca in toate filmele  apar tzigani in oate situatile.Imbracati ca tzigani,cu mult aur si colorat viu, vorbesc ca tziganii inclusiv injuratiri (soft).  
Ce se intampla?  Ista este azi standardul in Romania ? Nu se vad tarani romani sau tineret roman. Nu vreau sa insinuiez nimica. Vreau raspuns adevarat.Nu caut sa jignesc  sau sa injosesc. Iau in socoteala ca poate impresia mea este gresita . Poate acest canal este dedicat folclorului tziganesc. Nu stiu.

View Postbarbu78, on 11 septembrie 2013 - 21:56, said:

Si eu am zis ca pe aici sint doar romani. Asa de mult ne asemanam? Ce multa dreptate avea Dumnezeu!

Edited by barbu78, 13 September 2013 - 20:10.


#296
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostEdgaroropsitul, on 13 septembrie 2013 - 11:17, said:

Daca venii vorba am o intrebare serioasa. De multe ori ,noaptea ma uit la tv romanesc  PRO TV daca nu gresesc. De multe ori se dau acolodiferite  filme romanesi  . Am observat,(pe cuvant) ca in toate filmele  apar tzigani in oate situatile.Imbracati ca tzigani,cu mult aur si colorat viu, vorbesc ca tziganii inclusiv injuratiri (soft).  
Ce se intampla?  Ista este azi standardul in Romania ? Nu se vad tarani romani sau tineret roman. Nu vreau sa insinuiez nimica. Vreau raspuns adevarat.Nu caut sa jignesc  sau sa injosesc. Iau in socoteala ca poate impresia mea este gresita . Poate acest canal este dedicat folclorului tziganesc. Nu stiu.

Nu i-mi vine sa cred ca la un canal de tv european  poti vedea si auzii ce vad si aud la PRO TV.  Injuraturi romanesti de toate felurile,si din alea cum auzi si la piata,mai rar. Femei care se iau la intrecere cine-i mai mare curva.  Doamne Sfinte,nu aveti ceva regizii mai civilizate?   Nu aveti subiecte mai de treaba ?  Si in general : in  asa   mediu vreti sa educati copii vostrii? Nimeni nu se trezeste acolo la voi?

#297
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEdgaroropsitul, on 17 septembrie 2013 - 13:03, said:

Nu i-mi vine sa cred ca la un canal de tv european  poti vedea si auzii ce vad si aud la PRO TV.  Injuraturi romanesti de toate felurile,si din alea cum auzi si la piata,mai rar. Femei care se iau la intrecere cine-i mai mare curva.  Doamne Sfinte,nu aveti ceva regizii mai civilizate?   Nu aveti subiecte mai de treaba ?  Si in general : in  asa   mediu vreti sa educati copii vostrii? Nimeni nu se trezeste acolo la voi?
Ce vrei, suntem o tara de depravati. De aia nu ii intelegem deloc, pe cei ce sunt dincolo, in tara sfanta. Posted Image

Edited by mario_bril, 17 September 2013 - 13:18.


#298
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostEdgaroropsitul, on 17 septembrie 2013 - 13:03, said:

Nu i-mi vine sa cred ca la un canal de tv european  poti vedea si auzii ce vad si aud la PRO TV.  Injuraturi romanesti de toate felurile,si din alea cum auzi si la piata,mai rar. Femei care se iau la intrecere cine-i mai mare curva.  Doamne Sfinte,nu aveti ceva regizii mai civilizate?   Nu aveti subiecte mai de treaba ?  Si in general : in  asa   mediu vreti sa educati copii vostrii? Nimeni nu se trezeste acolo la voi?

Foarte multe emisiuni TV sint regizate pe ce prinde la marea masa de oameni. Nu merita sa te uiti la PRO TV sau altii ca ei!
Asta nu este reprezentativ pentru poporul roman.
Oare cine o fi adus economia de paiata la noi?

Edited by barbu78, 17 September 2013 - 19:48.


#299
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postbarbu78, on 17 septembrie 2013 - 19:48, said:

Foarte multe emisiuni TV sint regizate pe ce prinde la marea masa de oameni. Nu merita sa te uiti la PRO TV sau altii ca ei!
Asta nu este reprezentativ pentru poporul roman.
Oare cine o fi adus economia de paiata la noi?

Stai ca nu inteleg. Daca nu-i reprezentativ pentru poporul roman cine dracu alege asa serii sa fiu reprezentate?   Se pare ca poate tziganii au "cucerit"  directiunea la PRO TV.

Sau poate ista-i noul folklor romanesc? Poate din aceasta cauza in cateva tari din Europa  se crede ca romanii si tziganii fac  aceias umbra ?

#300
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Nu numai la PROstia TV, la toate tembeliziunile comerciale, programele sint falsuri regizate! Se dau emisiuni care aduc bani! Se cauta subiecte si personaje care au priza la telespectatori. Emisiunile tv nu sint reprezentative pentru poporul roman dar, din pacate, "educa" poporul roman si risca sa devina reprezentative.
Legat de PROstia TV, poate sotia sau sotul unuia sau uneia de sus este de o anumita etnie si atunci...

Edited by barbu78, 19 September 2013 - 21:22.


#301
REGLURAL

REGLURAL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 02.01.2014
DA, AVEM

#302
dani59

dani59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 11.02.2007
Avem, avem ........

View Postbarbu78, on 19 septembrie 2013 - 21:20, said:

Nu numai la PROstia TV, la toate tembeliziunile comerciale, programele sint falsuri regizate! Se dau emisiuni care aduc bani! Se cauta subiecte si personaje care au priza la telespectatori. Emisiunile tv nu sint reprezentative pentru poporul roman dar, din pacate, "educa" poporul roman si risca sa devina reprezentative.
Legat de PROstia TV, poate sotia sau sotul unuia sau uneia de sus este de o anumita etnie si atunci...

De ce crezi ca asta se intampla doar in Romania ?? E un curent international sa se faca programe mediocre cu mediocrii cu priza la public. Daca odata se spunea "location, location, location", azi se spune "rating, rating, rating".
Si nici nu iti inchipui cate daune se fac in numele rating-ului...

#303
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Nu trebuie sa-mi inchipui, vad!

View PostREGLURAL, on 19 aprilie 2014 - 17:19, said:

DA, AVEM

Unde?

#304
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
In ultimul timp ,cine nu este amator de "realitate" sau de comedii infantile sau de meciuri sportive,nu are ce sa vada la orsice televizie.  Eu ma uit in special la noutati,stiri,programe documentare si vad filme la VOD cablu.Ce-mi place este ca am posibilitatea sa vad si filme "de la inceput" cu "start over" .
De multe ori ma uit ,noaptea,  putin la pro-tv si la tvr si in 99% din cazuri, nu stiu de ce vad programe cu tigani romani. Nu, nu tarani ci tigani. Se pare ca ei au cucerit televizia romana.

#305
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
La toate televiziunile, din toate tarile, nivelul a scazut enorm. Noi nu mai avem cablu de vreo 5 ani - nici nu-ti trebuie, cu atata continut disponibil pe net. Economisim cam 400 de shekeli pe luna, pe care oricum ii aruncam aiurea, ca aproape nu deschideam televizorul pe cablu de mai multi ani, si vedem numai chestii pe care le alegem in mod special (si sunt o gramada, timp sa ai).

#306
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Intrebarea se pune,avem sau nu avem evrei TINERI pe forum?
De pensionari cu decapotabile ni s-a cam luat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate