Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Problema sync DVD player Philips LX3900SA cu DivX

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
PanLi

PanLi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.04.2005
Deci sa intzeleg ca trebuie sa mai asteptam?
Nu-i bun firmware-ul lui Mtz pt toate modelele de LX3900SA?

Edited by PanLi, 26 April 2005 - 16:00.


#20
Alexander Maxim

Alexander Maxim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 20.05.2004
Firmware-ul lui Mtz nu este bun pt modelele LX39x0 cu versiunea v37 deoarece acestea au un SERVO nou si deci un firmware diferit, care inca n-a ajuns sa fie modificat de cei ce se ocupa cu asa ceva. Nici nu stiu daca are cineva acest firmware. Dar se va rezolva in curand, stati linistiti :D

#21
seth23

seth23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.07.2004
Stiu ca e cam expirat threadu, da' acum m-am trezit si eu, vroiam doar sa-i multumesc domnului Mtz pentru firmware-ul de 3900SA. Repara multe chestii enervante cum erau numele lungi care erau citite dupa bunul plac, subtitrarile care acum sunt super, si poate mai multe pe care nu le vad eu. Mii de multumiri, si daca mai scoateti vreun update ceva sa ne anuntati si pe noi.

Edited by seth23, 12 December 2005 - 23:59.


#22
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006
In primul rand vreau sa-i multumesc lui Mtz pentru sfaturile pe care mi le-a dat, chiar si pentru urecheala ;)
Iti urmez sfatul si continui discutia aici, chiar cu riscul de a parea agasant.

Am un Philips LX3900SA luat din Italia in februarie anu trecut. Nu mi-am facut update de firmware pentru ca nu exista unul oficial, iar despre cele neoficiale nu stiam mare lucru. Am aflat de forumul asta recent si de realizarile maestrului Mtz.

Inca de la inceput Philipsul meu nu inregistra posturile radio si nu ,,tinea minte'' ultimele dvd-uri folosite, chestiuni minore. Cea mai neplacuta chestie a fost si ramane faptul ca subtitrarile erau aiurea, fara caractere romanesti, lipsesc cuvinte, decalate fata de imagine. M-am apucat de inglobat subtitrari in divx-uri, chestie care e mancatoare de timp si nervi, mai ales ca dupa ore de munca de multe ori obtii mesaje de eroare.

Am citit o parte din discutiile voastre si am inteles ca update-ul lui Mtz e unul extraordinar. Am vazut si ca unii au dat chix incercand sa faca update (din vina lor am inteles). Am inteles si ca ar fi unele LX3900SA cu servo mai nou ... Eu nu stiu nici ce chipset are Philipsul meu, nici ce servo, nu stiu mare lucru despre detaliile tehnice ale aparatului. Cum aflu daca update-ul e 100% bun pentru aparatul meu ? Ce se intampla daca nu e bun sau daca se intampla ceva in timpul update-ului (se ia curentu, etc)?! Se mai poate recupera ceva ? Ca asa cum e acum nu e rau deloc, mai putin subtitrarile ... N-as vrea sa fac ceva fara a putea, la o adica, sa revin la prima varianta.

Edited by dan.p, 13 January 2006 - 23:10.


#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Daca playerul iti recunoaste CD de upgrade, nu vei avea probleme. Cei de la Philips in cazul cand care scot player cu alt servo de exemplu, modifica si denumirea fisierului de upgrade. Daca pe CD nu este ceea ce se asteapta el sa fie, atunci iti da Unknown Disc si nu se intampla nimic.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 14 January 2006 - 01:05.


#24
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006
Bun, inca o intrebare: daca se intampla ceva in timpul upgradarii (se ia curentu', cade drobu' de sare, etc) mai pot face ceva ?!

#25
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdan.p, on Jan 14 2006, 09:59, said:

Bun, inca o intrebare: daca se intampla ceva in timpul upgradarii (se ia curentu', cade drobu' de sare, etc) mai pot face ceva ?!

Salut Dane,
Pai nu ai (pe cineva cu) un UPS? Un UPS este o veriga esentiala dupa parerea mea :-)
Stef

#26
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006

View PostMtz, on Jan 14 2006, 01:05, said:

Daca playerul iti recunoaste CD de upgrade, nu vei avea probleme. Cei de la Philips in cazul cand care scot player cu alt servo de exemplu, modifica si denumirea fisierului de upgrade. Daca pe CD nu este ceea ce se asteapta el sa fie, atunci iti da Unknown Disc si nu se intampla nimic.

enjoy,
Mtz


Hmm, se pare ca asta e cazul meu. Am facut discul ca la manual, l-am introdus in aparat si mi-a dat ,,un disk''. Sa incerc sa fac discul in alt fel ? Asa cum am mai spus, am playerul de mai bine de un an, cumparat din Italia, nu cred sa fie din tipurile mai noi de care se facea vorbire pe topicul asta ...

#27
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Trebuia sa scrii ce firmware ai incercat si cum anume si ce ai incercat sa scrii pe CD.

enjoy,
Mtz

#28
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006
Am scris exact ca in manual tau, Mtz, am facut pas cu pas tot ce scrie acolo. Firmwarele e cel pentru LX3900-3950. Tot ,,un disk'' imi arata ...

Edited by Mtz, 26 January 2006 - 22:23.


#29
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cuvantul "exact" nu inseamna nimic pentru mine. Niste explicatii de-ale tale despre ce si cum, poate.

enjoy,
Mtz

#30
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006

View PostMtz, on Jan 26 2006, 22:23, said:

Cuvantul "exact" nu inseamna nimic pentru mine. Niste explicatii de-ale tale despre ce si cum, poate.

enjoy,
Mtz


Bun... Am descarcat firmware-le PhilipsLX3900-3950_1250_v6_Mtz, am despachetat arhiva si am deschis Nero 6. Am inchis new compilation, apoi din file am ales open si am selectat firmawarele tau despachetat. Am ales disk at once, finalize disc si o viteza de 4x. Discul astfel obtinu l-am introdus in dvd player ... Am gresit undeva ?

#31
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ai incarcat in nero fisierul cu extensia ISO?

#32
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006

View Postdan.p, on Jan 26 2006, 22:52, said:

Bun... Am descarcat firmware-le PhilipsLX3900-3950_1250_v6_Mtz, am despachetat arhiva si am deschis Nero 6. Am inchis new compilation, apoi din file am ales open si am selectat firmawarele tau despachetat. Am ales disk at once, finalize disc si o viteza de 4x. Discul astfel obtinu l-am introdus in dvd player ... Am gresit undeva ?

Da, p-asta l-am obtinut cand am despachetat arhiva. In nero burning rom imi apare la inceput un new compilation. I-am dat cancel si apoi din file - > open. Am selectat fisierul iso si apoi cum am mai spus ...

#33
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Mda... probabil ca ai versiunea H2 si NU merge folosit firmware de la mine.

enjoy,
Mtz

#34
dan.p

dan.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 09.01.2006

View PostMtz, on Jan 27 2006, 02:47, said:

Mda... probabil ca ai versiunea H2 si NU merge folosit firmware de la mine.

enjoy,
Mtz
:( vreo solutie ?

#35
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca firmware din atasament. Scrie fisierul BIN pe un CD-RW, disc at once, finalize CD. Readme inside.

enjoy,
Mtz

Attached Files


Edited by Mtz, 27 January 2006 - 16:08.


#36
luckas33ar

luckas33ar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.07.2007
buna
ma poate ajuta careva cu un firmware pt un  philips 3900SA?
OARE VERSIUNEA ASTA PhilipsLX3900-3950_1250_v7,O POT LUA DE LA CINEVA SI DACA MARESTE FRONTUL SUBTITRARI?


am incercat versiunea LX3900H2_V7.zip ( 1.19MB )  si imi da   un disc


View Postluckas33ar, on Aug 6 2008, 21:07, said:

buna
ma poate ajuta careva cu un firmware pt un  philips 3900SA?
OARE VERSIUNEA ASTA PhilipsLX3900-3950_1250_v7,O POT LUA DE LA CINEVA SI DACA MARESTE FRONTUL SUBTITRARI?


am incercat versiunea LX3900H2_V7.zip ( 1.19MB )  si imi da   un disc
   stiti va rog daca asta e ultima versiune  pt philips 3900SA...PhilipsLX3900-3950_1250_v6_Mtz,?..si daca o  pot  download de undeva
         multumesc mult de tot anticipat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate