Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Radio ZU.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3872 replies to this topic

#3835
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

 Cristy0007, on 23 ianuarie 2024 - 23:23, said:

400-500w in funcție de distanțele între antene, înălțime . Dar pe acolo ar fi  PAR ul, el creste de fel și cu înălțimea (gen deal)  ,comparativ de pe un bloc.
Combinatul este la inaltime mai mare decat restul orasului, exemplu releul de la Ciulnita de unde emit Kiss si Magic e echivalentul la un bloc de 18 etaje din oras (non existent ofcourse)
Restul posturilor emit de pe Autogara pe blocul de 12 etaje.

#3836
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 23.08.2020
are 2 antene..mai vezi si tu..eu fac Tulcea mereu si trec pe acolo..nu dezimforma..au doi dipoli..iti fac si poza de vrei

#3837
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 23.08.2020
pai..hai..da ti cu pietre iar in mine..ca spun ce cred..ce aud..

e unul 13-16..Paun..bai nene out cu el de la zu..e mascarici..cred ca e efeminat femeie de gen..parerea mea..n are ce cauta nene la zu asa om animator..face de ras postul in ce zice

apoi fetitele alea..nu stiu ca nu ascult..alea de seara..sa se duca la cratita..la gatit..sa ne lase..alea nu sunt dj..parerea mea
mai e unul de noapte..un Lup..vai capul lui..out si el..i as da afara pe toti
zu e lipsa de dj buni ca la power turcia acolo dj nene..zu doar pe nene mihaila are ca dj..in rest nimic
cat despre matinal am mai zis..si ati aruncat cu pietre..mai repet..am voie..ma exprim liber aici..si mi s a dat voie..pai buzdugan e dj ? o facatura de parvenit..n are ce cauta pe zu

sau fatuca aia..blonda zi sa..telefonista..ce se baga in seama nene..nici facultate n are..o mai si plateste..ema de zu..acasa la cratita nene cu ea

pai uite kiss..azi in autobuz 312 buc..da..se auzea in bus kiss ..era fata aia dj..pe la 11 azi..bai om de radio nene..perfecta..o placere in ce zice..are creier..kiss n are dj prosti precum zu

#3838
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

 dxvidelegeo, on 24 ianuarie 2024 - 15:24, said:

are 2 antene..mai vezi si tu..eu fac Tulcea mereu si trec pe acolo..nu dezimforma..au doi dipoli..iti fac si poza de vrei
Eu asa stiu ca avea 4 antene, scuza ma de greseala mea

#3839
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

 dxvidelegeo, on 24 ianuarie 2024 - 15:45, said:

pai..hai..da ti cu pietre iar in mine..ca spun ce cred..ce aud..

e unul 13-16..Paun..bai nene out cu el de la zu..e mascarici..cred ca e efeminat femeie de gen..parerea mea..n are ce cauta nene la zu asa om animator..face de ras postul in ce zice

apoi fetitele alea..nu stiu ca nu ascult..alea de seara..sa se duca la cratita..la gatit..sa ne lase..alea nu sunt dj..parerea mea
mai e unul de noapte..un Lup..vai capul lui..out si el..i as da afara pe toti
zu e lipsa de dj buni ca la power turcia acolo dj nene..zu doar pe nene mihaila are ca dj..in rest nimic
cat despre matinal am mai zis..si ati aruncat cu pietre..mai repet..am voie..ma exprim liber aici..si mi s a dat voie..pai buzdugan e dj ? o facatura de parvenit..n are ce cauta pe zu

sau fatuca aia..blonda zi sa..telefonista..ce se baga in seama nene..nici facultate n are..o mai si plateste..ema de zu..acasa la cratita nene cu ea

pai uite kiss..azi in autobuz 312 buc..da..se auzea in bus kiss ..era fata aia dj..pe la 11 azi..bai om de radio nene..perfecta..o placere in ce zice..are creier..kiss n are dj prosti precum zu
https://youtu.be/UJm...NrimYY-hGd5FOPN
Zu si Kiss cu aceeasi melodie.

#3840
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 23.08.2020
ieri in busteni n am vazut antena zu nu mai e pe pilon langa gara..m am tot uitat cand mancam clatite
90,5 bate de la predeal ana la sinaia..e super ca sunet si acoperire..cred ca e mai sus acum pe kalinderul..1300 m

a..si am prins 89,0 Buc pana la predeal ieri..e stabil de la buc-ploiesti- campina- sinaia- azuga-predeal..e ok in mers

#3841
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022

 dxvidelegeo, on 24 februarie 2024 - 08:07, said:

ieri in busteni n am vazut antena zu nu mai e pe pilon langa gara..m am tot uitat cand mancam clatite
90,5 bate de la predeal ana la sinaia..e super ca sunet si acoperire..cred ca e mai sus acum pe kalinderul..1300 m

a..si am prins 89,0 Buc pana la predeal ieri..e stabil de la buc-ploiesti- campina- sinaia- azuga-predeal..e ok in mers

Da. Zu chiar bate bine inclusiv din inima Azugai, la poalele Vârfului Sorica pe mașină intra cu RDS bine
89.0

Edited by andrewking, 24 February 2024 - 11:57.


#3842
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 22.07.2006
Legat de matinale zu, impuls, proFM poate și alți au inserturi cu copii, în fiecare zi câte o temă... un lucru bun pt părinți care duc copii la școală, nu se plictisesc în mașină!

#3843
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Nu am văzut o diferență dinspre Azuga mai devreme, fiind pe drum spre București. Antena este pusă pe site ul GSM de vis a vi de gara , cu fata spre gară. Nu poate fi văzută așa ușor. Mai demult era Kathrein ul pus spre Sinaia, acum are spre Cantacuzino. Sunetul era ok, că și în Brașov.

#3844
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 23.08.2020
90,5 Busteni daca urca la Sinaia 1500 va acoperii super zona de interes

#3845
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 07.09.2018

 Egyptian, pe 01 martie 2024 - 13:10, a scris:

spre Urziceni, 90.6 ramanea baza, celalalt era dus..

Pana la Urziceni nu intra 92.5 BZ? Ciudat

#3846
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 23.08.2020
AlexN - director tehnic zu, a confirmat azi ca citeste acest topic..

intrebari daca aveti..eu am:

- cand mutati zu busteni pe sinaia 1500 ?
- cand mutati zu eforie pe techirghiol ?
- cand mutati zu ramnic pe cozia ?
- cand veti emite si in judetul Teleorman ?

#3847
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022
Si eu am o intrebare.
Cand veti face modificari tehnice?
Exemplu procesoare,emitatoare etc.


#3848
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 26.03.2007
Când veți emite și în Arad?

#3849
florin_sloboziaDX

florin_sloboziaDX

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.03.2024
Ar fi o idee buna de a muta ZU Calarasi pe Baneasa, pentru acoperire mai buna pe segmentul A2 Slobozia - Cernavoda deoarece vad mereu goluri intre 90.9 si 90.6 Topolog si 95.1 Medgidia pe A2.

#3850
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022
Salutari domnule Niculescu! As vrea sa va dati cu parerea la acest preset care il am facut pe BreakawayOne si cu ajutorul unor VST-uri
https://drive.google...iew?usp=sharing

#3851
Egyptian

Egyptian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 12.12.2023

 florin_sloboziaDX, on 27 martie 2024 - 14:49, said:

Ar fi o idee buna de a muta ZU Calarasi pe Baneasa, pentru acoperire mai buna pe segmentul A2 Slobozia - Cernavoda deoarece vad mereu goluri intre 90.9 si 90.6 Topolog si 95.1 Medgidia pe A2.

90.6 intra de la Urziceni si pana spre Fetesti, insa 90.9 deja mai departe de Slobozia (spre Urziceni zic) deja se cam duce, 95.1 nu stiu ce frecventa e, nu mi-a intrat in tot IL-ul.
Sper ca nu incurc din nou cele doua frecvente :)

#3852
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.10.2008

View Postdxvidelegeo, on 26 martie 2024 - 14:13, said:

AlexN - director tehnic zu, a confirmat azi ca citeste acest topic..

intrebari daca aveti..eu am:

- cand mutati zu eforie pe techirghiol ?
Sau mutat la Mangalia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate