Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Unde-s userii de altadat' ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#37
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Subscriu la cele zise de sexterminator

Inclusiv la sectiunea Tv/Radio sateliti intra si scriu niste "prostuti" si neavizati care incurca rau topicele , deschid topice aiurea si fara nici un rost

Cat despre 934 ..nimeni nu este d e neinlocuit

bellea_77 mi s-a parut o femeie inteligenta , cam ce este cu ea??

#38
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005

View Postdoktorofsat, on Sep 16 2008, 20:59, said:

Cat despre 934 ..nimeni nu este d e neinlocuit

Nu confunda oamenii cu satelitii  <_<

#39
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Ia uite ce de noutati! Habar nu aveam cine a disparut, de ce si sub ce nume au aparut iar.
In legatura cu ce s-a spus mai sus, ca unii sunt de folos pe forum, iar altii posteaza doar sa se afle in treaba...ei, bine ( haha, nu ca m-as simti), dar eu vad forumul ca pe o mare zumzaiala, o sala mare plina de spectatori ce discuta in grupulete in asteptarea show-ului ce intarzie sa inceapa.
Cine iese pe scena?

Nu dezleaga nimeni enigma cu 934?

Edited by Laberta, 16 September 2008 - 21:03.


#40
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
934 e un fel de Lazăr al Softpediei.

#41
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
ba daca nu apare noua trei patru pana maine sun la OTV !!!

#42
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu is curios cam pe unde mai e batranul rako :lol:



oricum daca vreti fabrica de clona, intrati in poiana, are grija fanariotul sa aduca tot felul de caractere de 2 lei  :lol: pe post de useri proaspeti , revoltati pe tara , bobor si democratie  :lol:


btw, demult nu l-am mai vazut pe strict. E in vacanta?

Edited by romaximusro, 16 September 2008 - 22:14.


#43
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,074
  • Înscris: 30.07.2006

View Postbeligerantu, on Sep 16 2008, 09:55, said:

prostulplanetei este za best!


eu mai modest... doar carman, namcar, karman, karman2, penny_s si acum...


pe Ramunc chiar l-a uitat toata lumea? :rolleyes:

simt lipsa cugetarilor adanci "un copil negru crescut de albi in timp se mai albeste decat acelasi copil daca ar fi fost crescut de negri"
erau toate perlele adunate in semnatura Megarei, prea devreme disparuta si ea de pe SP

Edited by marius.bunu, 17 September 2008 - 09:00.


#44
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Sper sa nu fiu ultimul care inchide lumine, ca vreau sa mai stau pe forumul asta, nu vreau sa fiu singurul care rade agramati sau de cei rataciti cine stie pe unde.

PS: cred ca toata chestia asta se datoreaza si unor moderatori, care suferind de 'God complex' fac ce vor si la un moment dat oricine cedeaza si pleaca.

LE: macar am scapat de o persoana antipatica tuturor: BlaxxunRomania.

Multumesc Mufa :cheers:

Edited by mwlambo, 17 September 2008 - 09:39.


#45
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
Sa nu uitam si de hardvare, printre altii.

View PostLaberta, on Sep 16 2008, 22:02, said:

Nu dezleaga nimeni enigma cu 934?
934 a fost banat instant pt ca a facut misto pe topicul despre concursul SP, in postul #2
E ciudat, userul avea si umor, era si inteligent si mai ales facea si trafic.
Putea primi eventual suspend 7 zile, cel mult; banul a fost o masura discretionara exagerata.

-
Belleaua a primit ban pt ca intr-un topic despre vesperala si stelele ei a scris ceva ce stie toata lumea si e perfect firesc pt un forum care pune publicitate – ca traficul facut de ea aduce profit SP-ului.

N-am inteles unde era afrontul adus adminilor, de vreme ce traficul chiar ESTE sursa de profit a sitului – lucru perfect normal, departe de a fi un secret.
E ca si cum ti-ar spune cineva ca-ti place mancarea si ca doar datorita ei supravietuiesti – si tu l-ai impusca.

Ce e mai amuzant e ca banul a fost dat si pt ca belleaua o acuza acolo pe vesperala ca isi face reclama propriului ei forum.
Dupa care ghici ce, la scurt timp au banat-o si pe vesperala - pt ca au descoperit ca strangea id-uri de mess din profile si le trimitea invitatii pt forumul ei.

Adica ce scrisese si belleaua, lucru pt care luase ban. :)

-
Am impresia totusi ca uneori a fost prea multa iritare nejustificata in administratie.
Ar fi pacat de comunitatea asta sa semene a dictatura; pt ca asa foarte multi useri valorosi si cat de cat demni vor pleca si vor ramane doar cei de pe ariile tehnice.
Si probabil aia care clasifica proastele sau tipurile de cacat pe fun, sau care analizeaza cum e la lume in gaura, aia care vrea shi ei un comm la profilu lor de hi5, plzzzzzz!! si poate si aia de se strang in 3 si numara o bila pana la un milion, pe rand, pana le cedeaza neuronul ingalbenit de efort, care-o sa dea divort si o sa vrea sa emigreze in Afganistan, la mai bine.

Depinde ce se doreste.
Toate bune.

Edited by sexterminator, 17 September 2008 - 11:00.


#46
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Iti dau dreptate sexterminator!

Aceasi impresie am si eu...constipare care se cronicizeaza si scade calitatea forumului. Nu mai e atat de fun ca pe vremuri, accesul la informatie e uneori sufocat de labareli si unii moderatori sunt de-a dreptul nevrotici si de prost gust.

Ma rog, asta e, mergem inainte.

#47
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
sexterminator e bine ca SPar eun user asa d einformat ca s i tine!!
Cipsu este adevarat ...calitatea forumului este in scadere ...dau ex exemplu doar sectiunea TV/Radio si Satelit unde posteaza multi oameni fara cunostiint d e cauza , agramati si habarnisti.La generalitati apar topicu de0ti sta parul maciuga care nu sunt inchise culmea de moderatori!Cine stie ce enormitati vor aparea la sectiunea nou-noutza "My Video" .Vom trai si vom vedea!!

#48
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postsexterminator, on Sep 17 2008, 11:51, said:

934 a fost banat instant pt ca a facut misto pe topicul despre concursul SP, in postul #2
Ești tu sigur-sigur?  :)

Ia întreabă-l de ce a primit ban. Ban ce i-a fost scos, dar din orgoliu nu vrea să posteze mai departe. N-aveți decât să-l plângeți, el e bine, sănătos.

#49
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
foarte bine face
daca la un moment dat nu ar mai posta nici un user
s-ar duce dracu forumul
aceste concursuri anuale sunt de fapt multumirile stafului sp pentru useri
dar ar fi frumos sa vina si sefi mari sa multumeasca cu gurita lor userilor care fac trafic pe forum
fara ei, n-ar fi nimic

#50
fir_de_soare

fir_de_soare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 31.08.2008

View PostCICI&Co, on Sep 17 2008, 12:16, said:

Ești tu sigur-sigur?  :)

Ia întreabă-l de ce a primit ban. Ban ce i-a fost scos, dar din orgoliu nu vrea să posteze mai departe. N-aveți decât să-l plângeți, el e bine, sănătos.
Sa inteleg de aici ca forumul e un camp de lupta al intereselor si orgoliilor nesatisfacute in viata reala ?


Legenda: Iti dau ban, ti-l ridic. Stai, te suspend, nu te mai suspend. Sunt supermod si vreau sa-mi schimb nick-ul. Ok, tu poti, muritorul de rand nu. Unii respecta reguli, altii aluneca printre ele. Un fel poker jucat la cacialma.

Edited by fir_de_soare, 17 September 2008 - 11:24.


#51
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Nu, bellea, ideea e alta - "Eu cu bine după tine, tu cu scula după mine!"

Regulile sunt simple.
Voi le încălcați, voi sunteți iertați, voi faceți scandal.

Amuzant...

#52
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
Cici, cu parere de rau iti spun, ma dezamagesti ...
Reciteste postul meu de mai sus, dupa mentiunea despre 934.

-
Hai sa avem putina demnitate macar, eventual putina consideratie pt useri, ca nu pot spune respect - de vreme ce tot ei fac traficul pe forum.

Asta daca nu-i prea mult, totusi.


PS. I'm outta here

Edited by sexterminator, 17 September 2008 - 11:39.


#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

View Postsexterminator, on Sep 17 2008, 11:51, said:

Ar fi pacat de comunitatea asta sa semene a dictatura; pt ca asa foarte multi useri valorosi si cat de cat demni vor pleca si vor ramane doar cei de pe ariile tehnice.
Si probabil aia care clasifica proastele sau tipurile de cacat pe fun, sau care analizeaza cum e la lume in gaura, aia care vrea shi ei un comm la profilu lor de hi5, plzzzzzz!! si poate si aia de se strang in 3 si numara o bila pana la un milion, pe rand, pana le cedeaza neuronul ingalbenit de efort, care-o sa dea divort si o sa vrea sa emigreze in Afganistan, la mai bine.

Depinde ce se doreste.
Toate bune.


View PostCipsu, on Sep 17 2008, 12:00, said:

Aceasi impresie am si eu...constipare care se cronicizeaza si scade calitatea forumului. Nu mai e atat de fun ca pe vremuri, accesul la informatie e uneori sufocat de labareli si unii moderatori sunt de-a dreptul nevrotici si de prost gust.
Am selectat oarecum la întîmplare, nu trebuie să vă simțiți direct vizați.

"Calitatea forumului" e dată de calitatea posturilor, nu de actul moderării. Așa că înainte să plîngeți că ce nasol e, încercați un mic exercițiu de sinceritate în fața oglinzii: recitiți ce ați scris și răspundeți la cîteva întrebări: "puteam să nu postez? Am contribuit cu ceva sau am postat ca să mă aflu în treabă? Care e raportul între cele două?" Unii, n-are rost să dau nume, vor fi surprinși.

#54
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postsexterminator, on Sep 17 2008, 12:37, said:

Cici, cu parere de rau iti spun, ma dezamagesti ...
Și tu pe mine. Arunci cu noroi, doar pe baza unor speculații.
N-am de ce să citesc mai departe, eu vorbeam doar de cazul lui.

N-aveți decât să faceți răscoală mai departe. Niciodată nu e bine, oricum ar da-o cu voi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate