Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Utopie rutiera sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005
uitati,va in ce hal a ajuns autostrada bucuresti ploiesti-bv dupa inceperea lucrarilor...   adica a devenit santier abandonat din care fura rromii 'la liber'  :lol:

#38
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Fura rromii pe naiba, fura tiganii, ca rromi nu exista!

#39
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005

View Postmelcu79, on Sep 19 2008, 11:44, said:

Fura rromii pe naiba, fura tiganii, ca rromi nu exista!

am incercat sa folosesc un termen mai de bun simt

ROM2 ~i m. pop. Persoanã care face parte dintr-un grup etnic originar din India, rãspândit aproape în toatã lumea, ducând (în unele zone) o viaþã seminomadã; þigan. /< þig. rom     (sursa dexonline.ro)

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postsnipest, on Sep 19 2008, 09:26, said:

Autostrada a lu' Oprescu? Aia Bucuresti N-S? Nu de alta, dar lumea asteapta.

O sa fie autostrada suspendata in subteran, de la SpitalulNr 9 pana la Spitalul Universitar-astea fiind doua institutii de care  este sau va fi legat Oprescu ( ma rog, daca nu-l leaga mai devreme alta institutie B) ).
Adica la Universitar a fost doctor iar la 9 ar trebui sa fie pacient. :lol:

Edited by sanddy1964, 19 September 2008 - 13:30.


#41
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008

View Postsnipest, on Sep 19 2008, 10:26, said:

Asta daca vom mai exista peste 50 de ani.
Oarecum ontopic, s-a mai auzit ceva de maretul proiect de Autostrada a lu' Oprescu? Aia Bucuresti N-S? Nu de alta, dar lumea asteapta.
                  Am vazut ca a declarat la Antena 3, acum vreo 2/3 zile, ca autostrada N-S se va face si este un proiect viabil. Dar, de la vorbe la fapte este lung "drumul"! Daca in provincie, unde este spatiu mai mare, nu se face nimic, cum credeti ca va fi posibil in Capitala un astfel de proiect? Daca nu poti face o sosea suspendata din cauza intereselor imobiliare ale parvenitilor tranzitiei singura solutie este "sa-i ocolesti" si sa o faci unde nu ajung interesele lor - subteran! Dar asta chiar ar fi utopie si sigur se va gasi vreun "om de afaceri" care sa cumpere si subsolul!
                Ups! Deja mi-a luat-o "Sanddy" inainte cu ideea!

#42
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Au inceput lucrarile la Autostrada Transilvania
17 Iunie 2004


IN SFARSIT: primii 5 kilometri din Autostrada Transilvania
19 August 2008


Deci au trebuit 4 ani pt. a face 5 km de autostrada.  :mellow:

#43
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Referitor la autostrada lui Oprescu. Va face si canalizare la acea autostrada? Se lauda in campanie ca va planta pomi pe marginea ei si ma gandesc ca daca nu face o canalizare cand uda ADP-ul pomii de pe margine imi va murdari masina in cazul in care voi parca sub autostrada minunata. :D

#44
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ma uitam la un documentar cum in Boston parca, au daramat aia suspendata si au facut-o subterana. Iar la noi nici macar nu-i proiectata aia suspendata. E la nivel de gand.

#45
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Oare este adevarat ce a declarat Mircea Geoana ieri? " Peste 200 mil. Euro au intrat in buzunarul unor firme romanesti in loc sa ajunga la Bechtel Corp.; ... este posbilia rezilierea contractului cu acestia, ceruta de partea americana..."! Nu ca ei ar fi facut mare lucru cu cei 200 mil. deja incasati! De aceea platim noi taxele si nu avem drumuri!

#46
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostGTA-FT, on Sep 23 2008, 09:30, said:

Oare este adevarat ce a declarat Mircea Geoana ieri? " Peste 200 mil. Euro au intrat in buzunarul unor firme romanesti in loc sa ajunga la Bechtel Corp.; ... este posbilia rezilierea contractului cu acestia, ceruta de partea americana..."! Nu ca ei ar fi facut mare lucru cu cei 200 mil. deja incasati! De aceea platim noi taxele si nu avem drumuri!
Normal ca este posibila, dar trebuie sa intelegi ca la sumele astea legea deja nu se mai aplica.

#47
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
in perioada asta cand toti au intrat in campanie electorala eu nu mai cred nici 5% din ce spun politicienii la televizor...   :ciocan:

#48
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
http://www.gardianul...fele-cu-20.html

Uite si efectele starii proaste a drumurilor. Ma intreb, oare te poti urca in autocar in Romania sa faci o excursie ca pe vremuri? Da, daca vrei sa stai pe drum 2 zile ca sa ajungi in Maramures. Acum 12 ani am fost intr-o excursie de 6 zile Slatina - Maramures - Slatina, vizitand si Cluj, Oradea, Timisoara, Orsova, Herculane, Targu-Jiu, Severin, asta pe langa multe alte situri din afara oraselor. In fiecare noapte am dormit altundeva. Acum incerc sa refac acest itinerariu si credeti-ma, imi ia cel putin 9 zile in care de-abia ma incadrez, e o graba uriasa. E groaznic daca nu reusesti sa faci cu un autoturism mic acum ce faceai cu ditamai autocarul acum 12 ani.

#49
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Poate ca nu a spus adevarul, dar noi tot fara drumuri si cu banii cheltuiti am ramas!

#50
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostGTA-FT, on Sep 24 2008, 12:39, said:

Poate ca nu a spus adevarul, dar noi tot fara drumuri si cu banii cheltuiti am ramas!
Auzi ironie, stramosii nostri, romanii, erau renumiti pentru drumurile pe care le construiau. :roflmaofast:
Cred ca ce se intampla acum e in masura sa combata teoria continuitatii daco-romane. :lol:

#51
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
E mutatie genetica. Cand din romani am devenit români s-a piedut si abilitatea de a face drumuri. Mai grav e ca astia care vin din alte parti sa ne faca drumuri se damblagesc si ei. Probabil ca a mai ramas ceva in apa de pe vremea cand otraveam fantanile, ca altfel nu-mi explic. Ce bine arata la aia in prezentare. Activam si in Ro unde in 4 ani am realizat 5 Km de autostrada. Cine mama masii ii mai angajeaza prin alte tari_

#52
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Frate, vine americanu', joaca instit, pana cand vede ca se poate. Si atunci baga mana in the cookye jar.

#53
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008

View Postsnipest, on Sep 25 2008, 10:35, said:

Frate, vine americanu', joaca instit, pana cand vede ca se poate. Si atunci baga mana in the cookye jar.
                  Mai mult au bagat mina ai nostri si nu americanii! Doar nu era sa ramina fara bani nemunciti, ca doar din '89 numai de asta se ocupa toti politicienii si acolitii lor! Cind am vazut ieri faimosul discurs in Parlament m-a pufnit risul: dupa un mandat ministerial si 4 ani de presedentie si-a dat seama "El" ca  "stam prost cu autostrazile"? Ce sa mai comentezi!

#54
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Mie mi se pare ca discutiile nostre despre autostrazile romanesti cam seamana cu discutiille despre viata de pe Marte!

Adica vorbim despre lucruri care nu exista! Nu cred ca "chestiile" care le avem in tara pot fi numite autostrazi!

Din punctul de vedere al politicienilor, asa zisa constructie de autostrazi e o metoda buna de a fura bani si de a te imbogati si mai mult! Asta-i tot si nimic mai mult!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate