Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

schema antena tv terestra

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004
HELP!
Am nevoie urgenta de o schema antena TV terestra....din aceea cu multi elementi. Astept raspunsurile voastre!
Merci!

#2
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Pe ce canal sa fie? Sau de banda larga?
Eu imi facusem unzmeu de peste 6 m pt. bulgari inainte de 89 si am fost foarte multumit de ea, era foarte directiva si avea un cistig de vreo 18 dB..
Ce vrei sa prinzi?

Edited by zippy99, 28 December 2004 - 15:21.


#3
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004

zippy99, on Dec 28 2004, 15:13, said:

Pe ce canal sa fie? Sau de banda larga?
Eu imi facusem unzmeu de peste 6 m pt. bulgari inainte de 89 si am fost foarte multumit de ea, era foarte directiva si avea un cistig de vreo 18 dB..

<{POST_SNAPBACK}>


e ok, daca ai schema la ea!

#4
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Spune-mi mai exact pe canal sau banda larga?
Asta pe care am facut-o era pe canalul 11 pt. bulgari.. Si ce vrei sa prinzi de fapt?

#5
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004

zippy99, on Dec 28 2004, 15:22, said:

Spune-mi mai exact pe canal sau banda larga?
Asta pe care am facut-o era pe canalul 11 pt. bulgari.. Si ce vrei sa prinzi de fapt?

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca pt. canalul 10 imi trebuie. locatia mea e la munte, langa Brasov si practic nici satelitul nu-l pot prinde acolo. Deasta am nevoie de o antena terestra, mare, de cupru, cu multi elementi

#6
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Pai eu locuiesc in Predeal si lucrez in Bv, pe canalul 10 ce vrei sa prinzi?
Ca sa ai cistig maxim trebuie sa folosesti o antena facuta exact pt. canalul respectiv.. Cit despre satelit asta este alta poveste, iti trebuie vizibilitate buna spre sud. Si eu am probleme la Predeal cu padurea, mai mult de 7 grade W nu mai prind mare lucru din cauza unor virfuri de copaci, dar spre est ma duc pina la 60 de grade.

O sa caut azi schema si maine pe vremea asta o ai.. OK?

Edited by zippy99, 28 December 2004 - 15:33.


#7
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004

zippy99, on Dec 28 2004, 15:29, said:

Pai eu locuiesc in Predeal si lucrez in Bv, pe canalul 10 ce vrei sa prinzi?
Ca sa ai cistig maxim trebuie sa folosesti o antena facuta exact pt. canalul respectiv.. Cit despre satelit asta este alta poveste, iti trebuie vizibilitate buna spre sud. Si eu am probleme la Predeal cu padurea, mai mult de 7 grade W nu mai prind mare lucru din cauza unor virfuri de copaci, dar spre est ma duc pina la 60 de grade.

<{POST_SNAPBACK}>


eu trebuie sa prind releul de la Harghita. Vizibilitate pt. satelit n-am nicicum
TE rog da-mi schema daca poti....chiar si daca e pt. canalul 11 o adaptam cumva. Daca vad ca nu merge, nu merge...

#8
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
O sa caut azi schema si maine pe vremea asta o ai.. OK?

#9
nelu F

nelu F

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 16.12.2003
Statia TV Harghita transmite pe urmatoarele canale: 32 UHF TVR1; 49 UHF TVR2.
Ca sa receptionezi bine cele doua canale iti trebuie o antena de banda larga UHF sau (cu rezultate mai slabe) o Yagi acordata pe canalul 40 (Yagi in UHF acopera binisor 5 canale), prevazuta eventual cu un amplificator UHF de banda larga.

#10
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exact, acum gasesti TVR1 si in UIF.... deci e mai rentabil sa cumperi o antena UIF de banda larga CU AMPLIFICATOR, care costa acum intre 300 si 500.000 lei.
Vezi ca ai sanse si la TVR... Cluj!!!
Am incercat odata in oras (Brasov) si a intrat relativ bine TVR Cluj (au multe ore de emisie locala)!
Antena era orientata tot spre Harghita...

Edited by rz, 29 December 2004 - 18:22.


#11
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Daca e vorba de UIF atunci mai bine cumparati una ca de facut e mai greu daca nu respecti dimensiunile..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate