Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

SONY HVR-Z5J sau FX1000

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#127
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Wow!  :blink:
Cam_boy, m-ai lasat fara cuvinte!
Si zici ca ai filmat un sezon deja... iar tu nu ai notiunile de baza despre filmare si editare!!
Sincer mi-e mila de clientii care te-au angajat. Nu te supara dar pur si simplu mi se pare strigator la cer sa-ti iei camera bunisoara, sa filmezi si sa editezi nuntile si apoi sa-ti pui intrebarile astea. Cred ca orice program de editare iti va spune rezolutia in care lucrezi si exporti. In legatura cu casetele sunt topicuri aici pe forum, cauta si citeste, si in plus se vede ca nu ai citit nici macar manualul camerei, acolo-ti scrie clar ca nu poti trage HDV in LP.
Deci nu mai pune intrebari offtopic si incepe sa citesti cu atentie manualul, forumul si apoi daca esti sigur ca n-ai gasit raspunsul la intrebarile tale, intreaba la topicul potrivit.

#128
keluhd

keluhd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.10.2009
Ce parere aveti ? e mai buna PANASONIC AG-HMC151 ca si fx 1000 ? Ce ati alege ?

#129
degvideo

degvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.03.2009
Fx 1000

#130
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
PANASONIC AG-HMC151

#131
degvideo

degvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.03.2009
tu cu ce filmezi ?

#132
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006
Salutare, as vrea si pararile voastre asa ca si ''consolare'' pana acum vroiam noul Vx2200, m-am jucat cu ea un pic, o are un prieten, apoi noul Pd175 si ultima Fx1000.
Acum am ramas doar intre Pd175 si Fx1000

Minusuri la Pd175: lipsa HDV
Minusuri la Fx1000: lipsa XLR-uri si evident mic extern, dvcam..

Concluzie: as vrea niste pareri de la cineva care are deja un Fx1000, cum se comporta in HDV adika daca filmeaza si 720p ?? si altele...

Multumesc

#133
laur30

laur30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.05.2010

View PostCristianAdrian, on 20th November 2009, 00:36, said:

Normal, pentru ca acel domn care a filmat nu stie decat "auto". nici macar WB nu l-a facut, Mai stiu un prieten care se plangea de problema cu imaginea spalacita la Canon A1, dar dupa ce i-am dat cateva idei si l-am indrumat in directia corecta, acum se minuneaza cat de bine arata imaginea.

Salut. pe canon xh a1 am incercat PRESETS care le-am gasit pe net, cu diversele matrici de culoare, filmarea facuta pe manual, nu pe automat, si tot mi se pare contrastul cam scazut, negrul nu e chiar atat de negru. Sa ii mai umblu in matricile de culoare sau ai alta idee?

#134
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Toata treaba sta in profilele de imagine. Ce am vazut eu tras brut pe A1 dupa ce s-a umblat la profile, am ramas impresionat. nu stiu peste ce profile ai dat tu, dar mai cauta, vei gasi o multitudine , avantajul e ca le poti incarca de pe card.

Edited by CristianAdrian, 06 May 2010 - 10:24.


#135
relufarcas

relufarcas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.10.2009
Fratilor, se vede ca aveti o experienta de invidiat.... Dar m-ati naucit . In concluzie, pentru nunti, unde deseori ai lumina slaba, te agata nuntasii, etc... ce este de treferat : un VX 2100 sau un FX 1000 ? Ca cel putin la ora actuala , cererile de filmare in HD mi se par destul de mici. In aceste conditii , raportul pret/ calitate, ce recomanda ? VX sau FX ?????

#136
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
ai bani ia un FX1000 si daca pica un client pt HD nu te scarpini pe cap de unde inchiriezi camera. daca nu ai bani si zona unde activezi nu e pretentioasa atunci VX e inca foarte bun si cu criza asta ma tem ca va mai fi bun cel putin un an .... :deadtongue:

numa ce am vandut VX-ul si deja-mi pare rau dupa el .. :cursing:

Edited by CristianAdrian, 26 August 2010 - 22:46.
scos citat inutil


#137
copkillu

copkillu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.11.2007
Ati gasit in meniul lui FX1000 modul 24p? Se poate sa fie mai multe modele de FX1000 sau sa fie made in china si sa nu aiba toate optiunile? Ms.

#138
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
varianta de europa nu are 24p. numai 25p

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate