Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Workshop - Tehnici de filmare si editare video (2)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
164 replies to this topic

#109
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

View Postglido, on Nov 30 2008, 10:47, said:

trimiti datele personale PM mie
Se mai poate rezerva un loc , ca am fost plecat din tara si nu ma trimis inca banii. Promit ca pe 2 ii trimit (toti). 1 loc curs, cazare, masa, chef....vlad237.

#110
costydragoi

costydragoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2008
Chiar as vrea sa vad daca cineva are scanata o diploma de anul trecut .. cu care s-au obtinut acele acte de la primarie. Eu as da ideea de a ramne la fel ca anul trecut sa nu ne riscam cu inovatii noi. Zic si eu o parere sa nu dati cu pietre.

#111
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postcostydragoi, on Nov 30 2008, 19:28, said:

Chiar as vrea sa vad daca cineva are scanata o diploma de anul trecut .. cu care s-au obtinut acele acte de la primarie. Eu as da ideea de a ramne la fel ca anul trecut sa nu ne riscam cu inovatii noi. Zic si eu o parere sa nu dati cu pietre.

diploma scanta n-o sa vezi ca le-am interzis dar autorizatie scoasa cu aceasta diploma vezi aici

Macheta nu se va schimba pentru simplul fapt ca nu am de gand sa tavalesc din nou prin senat/aprobari/comentarii. Asa este cel de anul trecut aprobat de conducerea univ la care schimbam doar data.

UIte pentru cei cu frica. Ma duc maine la noi la primarie cu diploma mea de anul trecut (ca deh mi-am facut si mie una)  sa vad daca mi s-ar elibera cu acea diploma autorizatia. Revin cu "solutia"

Quote

Se mai poate rezerva un loc , ca am fost plecat din tara si nu ma trimis inca banii. Promit ca pe 2 ii trimit (toti). 1 loc curs, cazare, masa, chef....vlad237.

Da dar repede, noroc ca mi-ai comunicat mai de mult pe net ca esti 100% si te-am trecut pe lista ca nu mai aveai loc

AM PRIMIT CONFIRMAREA PENTRU MASA DE LA 3 PERS (4 cu Vlad) Ceilalti ? trebuie sa stiu as dau nr la restaurant  !!!

Edited by glido, 01 December 2008 - 09:08.


#112
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Pai si noi doi tot la restaurant. Raptordivx + costydragoi.

#113
DEXTERUL

DEXTERUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.10.2008

View Postglido, on Dec 1 2008, 10:04, said:

diploma scanta n-o sa vezi ca le-am interzis dar autorizatie scoasa cu aceasta diploma vezi aici

Macheta nu se va schimba pentru simplul fapt ca nu am de gand sa tavalesc din nou prin senat/aprobari/comentarii. Asa este cel de anul trecut aprobat de conducerea univ la care schimbam doar data.

UIte pentru cei cu frica. Ma duc maine la noi la primarie cu diploma mea de anul trecut (ca deh mi-am facut si mie una)  sa vad daca mi s-ar elibera cu acea diploma autorizatia. Revin cu "solutia"



Da dar repede, noroc ca mi-ai comunicat mai de mult pe net ca esti 100% si te-am trecut pe lista ca nu mai aveai loc

AM PRIMIT CONFIRMAREA PENTRU MASA DE LA 3 PERS (4 cu Vlad) Ceilalti ? trebuie sa stiu as dau nr la restaurant  !!!
Am comfirmat și eu ptr.masă. Comfirm inca o dată,pentru mine și colegul!

#114
MBI

MBI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 15.08.2007
Si eu doresc masa la restaurant. O persoana.

#115
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
Masa pentru o persoana!!   trafalet

#116
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Acum m-am intors din oras !
1. Primariile nu se mai ocupa de autorizari. Procedura sa mutat la Registrul Comertului
2. La registrul comertului tanti de la birou, la prima privire/citire a acceptat diploma si a cerut celelalte acte ca sa demaram procedura . A fost un pic surprinsa cand i-am zis ca am venit doar sa verific daca se accepta diploma  <_<

3. Tot acolo am aflat si o noua varianta de Pf . Se numeste Intreprindere individuala,  este identic cu autorizatia de libera practica (PF sau AF) doar ca aceasta autorizatie permite angajarea de muncitori/personal . Ceea ce este un mare avantaj daca tinem cont de diferentele de contabilitate si birocratie in ceea ce priveste un SRL Vs. Pf.

Edited by glido, 02 December 2008 - 09:19.


#117
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
Am trimis OP, deci....vin.  Mai este cineva din zona Brasov?  Mai am locuri in masina  :D

#118
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Am adus diplomele semnate si stampilate de conducere. Rog deci toti cei care ati platit avansul sa-mi trimiteti PM sau pe mail datele voastre (nu discutam pe mess ca se sterg datele cand inchid fereastra si vreau sa le am pe toate scrise si salvate undeva, deci mail sai PM!)  
Nume prenume, localitatea (din buletin/CI) si CNP (si nickul de pe forum ca sa fac legatura)
De asemena ca sa evitam orice fel de incurcaturi va rog sa confirmati inca odata daca cereti cazare si masa si pt cate persoane.Camere sunt cu 2-3 paturi cei care veniti cu amanta/nevasta puteti cere camera cu 2 numai pt voi restul va intelegeti cine cu cine va imparti telecomandain cam cu 3.
Cei care ati platit avansul pt mai multe pers sa-mi trimiteti datele exacte si pentru persoanele pentru care ati platit.

Edited by glido, 03 December 2008 - 08:48.


#119
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Dati-mi si mie pe PM cine a fost interesat de cursul de avansati, dar din cauza ca nu s-au strans destui, nu si-a mai exprimat interesul.

Ma gandesc la o chestie...pentru ca oricum se tine cel de incepatori sambata-duminica si tot sunt acolo, sa mai stau o zi Luni (15 dec) si sa facem un semniar de Q&A strict pe tema NBC si tehnici avansate de productie/montaj, pentru cei care chiar vor ceva la un nivel mai sus si mai tintit pe nunti decat cursul general de incepatori, dar sunt si capabili/dispusi sa plateasca pentru asta. Deci la asta nu ar mai exista o limita minima ca numar de participanti, putem sa fim si doar 4-5 toti si sa vorbim doar de ce va intereseaza exact de "cum naiba filmez la civila povestea cu cetatane fara sa pierd nimic dar sa para tras la doua camere, cu contra plan fara pan" de ex...
Aici ma gandesc mai ales la cei care au pariticipat anul trecut si au insistat "cand facem si cat ne costa un workshop in care ne spui cum filmezi turla aia in biserica, cum sa tragem la vals, samd"

Aveti maxim o sapt sa trimiteti PM-ul, dupa aia trebuie sa ne hotaram clar daca facem si asa ceva sau nu. Trimiteti la mine va rog pe PM nume, varsta si locatie, alaturi de orice fel de intrebari aveti daca asta v-ar ajuta mai usor sa va hotarati.

Edited by GunX, 03 December 2008 - 15:12.


#120
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
nu am specificat ca nu am crezut ca va fi nevoie DAR. va rog cei care doriti cazare sa specificati si cate (care) nopti !!! respectiv la haleala cate mese (ca sunt de ex pers care pleaca de duminica dupamasa si pe ei nu-i incalzeste cu nimic cina de duminica seara)

#121
DEXTERUL

DEXTERUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.10.2008

View Postglido, on Dec 3 2008, 16:40, said:

nu am specificat ca nu am crezut ca va fi nevoie DAR. va rog cei care doriti cazare sa specificati si cate (care) nopti !!! respectiv la haleala cate mese (ca sunt de ex pers care pleaca de duminica dupamasa si pe ei nu-i incalzeste cu nimic cina de duminica seara)
Din acest motiv am întrebat(mai o pg. in urmă) care este programul!Pe de altă parte GunX  a propus și altele... puneți-vă cap la cap și hai să fie bine! :peacefingers:

Edited by DEXTERUL, 03 December 2008 - 23:11.


#122
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Programul trebuie sa incerce sa tina cont de toata lumea.
Vorbind strict de workshopul 13-14 (incepatori) : cine crede ca pleaca cel mai devreme duminica dupa-masa si la ce ora?

#123
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Eu (raptordivx)+ prietenul (costydragoi) dorim: cazare 2 persone in camera cu 2 paturi si avem nevoie de 2 nopti una dinspre vineri spre sambata si una dinspre sambata spre duminica. Duminica o sa plecam cat se poate de tarziu sa putem ajunge si noi acasa ca luni avem servici (cel putin eu) oricum dupa cina. Mancare si noi ca toata lumea ...doar nu o sa plecam aiurea in tramvai .. prin Alba (sambata + duminca). Unde mananca toata lumea mancam si noi.  Datele personale unde sa le trimit ? pe ce adresa de mail ? Sau aici pe PM ?

Edited by raptordivx, 04 December 2008 - 22:30.


#124
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
situatia la 5-12 11.00 daca sunt observatii de facut ... bagati tare. Persoanele in rosu nu au trimis datele personale
nick............cazare...................masa
DEXTERUL....v+s......................s+dp
DEXTERUL ...v+s...................... s+dp
Lucica122
MBI............v+s+d...................... s+d
MgMNet......v+s...................... s+d
nirosbog....v+s...................... s
nirosbog....v+s...................... s
WASMA.....v+s...................... s
pygmalion2002....v+s......................s+d
raptordivx (Ct.D)....v+s...................... s+d
raptordivx..v+s...................... s+d
Trafalet 32 ...v+s...................... s+d
Vlad237.....v+s...................... sp+dp
Teo40........v+s...................... s+dp

cazare v=vineri, s= sambata, d=duminca
masa s=sambata (pranz+cina), d=duminica, dp= duminica numai pranz

#125
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Pentru ca pana acum exista trei interesati de seminarul pentru avansati, din care doi o sa fie si la workshopul pentru incepatori, iar celalalt e din apropiere....in conditiile in care nu mai apare nimeni intr-o situatie diferita, o sa permit sa fie luata decizia participarii acolo, la fata locului. Adica cine doreste dupa weekend sa mai ramana Luni pentru discutia la nivel avansat si strict despre nunti, vorbim, ne prelungim cazarea si se intampla intr-o forma sau alta. Doar financiar sa veniti pregatiti pentru decizie, in conditiile in care avans nu mai este nevoie :)

Inca doua chestiuni:

1. Sa va aduceti camerele video cu voi (respectiv laptop cine are).
2. Sa ridice mana cine trebuie sa plece duminica inainte de ora 16

Edited by GunX, 05 December 2008 - 12:08.


#126
WASMA

WASMA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.02.2006

View PostGunX, on Dec 4 2008, 08:22, said:

Programul trebuie sa incerce sa tina cont de toata lumea.
Vorbind strict de workshopul 13-14 (incepatori) : cine crede ca pleaca cel mai devreme duminica dupa-masa si la ce ora?

WASMA - plec spre Galati. E drum lung. Suntem 3 cursanti. Daca venim cu trenul e jale ca pleaca la ora 10.20 din ALBA IULIA (acceleratul Timisoara-Galati)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate