Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Workshop - Tehnici de filmare si editare video (2)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
164 replies to this topic

#73
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
si in afara de TV frigider baie proprie, ceea ce nu se vede pe poze,... fiecare camera are conexiune la internet, parcare in curtea univ,

Edited by glido, 10 November 2008 - 14:10.


#74
fotonovatm

fotonovatm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.11.2006
Sper sa nu supar pe nimeni cu postul asta dar mise pare ca aveti niste preturi exagerate pe ntru detaliile pe care le dati despre aceste cursuri sau ce-or fii  ele. Pai daca vreti 325 euro pe cursuri eu nu zic ca nu sunt multi care ar vrea sa invete sa filmeze macar pentru un ciubuc de nunta dar e cam mult sa ceri bani astia pt un curs avansat in care sa-mi spuneti ca tematica e NBC ... pe bune acum asta ce vrea sa fie ca ma duc la noaptea devoratorilor de publicitate si mult mai larg e unghiul de abordare!!!

#75
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
fotonovatm

1. Rabdare,... adica daca aveai rabdare citeai tot threadul, vedeai ca NU se face cursul de avansati din lipsa de cvorum si cum nu se face nu avea rost sa ne "laudam" cu continutul cursului
2. La cursul de incepator , care costa 175 euro, se vor preda notiuni ca .... ia cauta tu doua pagini mai inainte .....
3. Este cu specific NBC pentru ca majoritatea participantilor sunt din acest domeniu si si-au exprimat dorinta de a exersa notiunule, GENERAL VALABILE, predate CU exemple din NBC. ( regulile de montaj sunt aceleasi in toata arta cinematografica, nu sunt exceptii pentru NBC la fel cum regula treimilor este valabila si in foto si in video si la documentar si la film de actiune)
3. De ce sa nu recunoastem, sunt participanti care vin si numai pentru diploma si atmosfera, schimb de experienta. Nu toata lumea este dispus sa urmeze cursuri de 2 ani pentru a primi o diploma cu care sa intre in legalitate si, nu bag mana'n foc pentru cele predate si invatate la acele cursuri.

Quote

aveti niste preturi exagerate pe ntru detaliile pe care le dati despre aceste cursuri
eu ce sa inteleg din asta ? ca cei care platesc o fac pentru INFORMATIILE  DESPRE (!!!) curs furnizate pe acest site ? Vezi ca in graba de a ne da peste bot faci greseli de exprimare. Poate ai vrut sa scrii ca pe baza informatiilor furnizate privind continutul cursului , nu ar fi justificat pretul de 3xx euro. De ce nu-i intrebi pe participantii primei editii daca informatiile au fost utile, daca atmosfera a fost una amicala, daca haleala de la GoIn a meritat toti banii, daca nu cumva toata iesirea de anul trecut a fost pentru participanti o mica excursie de la care au plecat si relaxati si mai invatati si cu o diploma utila....

asta daca vrei detalii, de la veterani ...  sau fa si tu cum fac cei care s-au inscris deja, cei care stiu ce vor, si cu care vb aproape zilnic pe YM sau chiar la telefon

#76
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
>Sper sa nu supar pe nimeni
Ba eu cred ca ai vrut sa superi.

>dar mise pare ca aveti niste preturi exagerate pe ntru detaliile pe care le dati despre aceste cursuri sau ce-or fii ele
Daca nu stii ce sunt, cum poti sa le evaluezi? Uite altora li se par cam mici, am primit PM-uri in acest sens, sunt oameni care se intreaba cat poate sa fie de avansate niste notiuni atat de ieftine. Asta e. Nu putem sa multumim pe toata lumea. Daca esti din provincie, sa stii ca prin Buc pe 175Eur nu mai filmeaza nici macar amatorii aia de vin in blugi rupti la restaurant si mananca din farfuria invitatului plecat la dans.

>dar e cam mult sa ceri bani astia pt un curs avansat in care sa-mi spuneti ca tematica e NBC
Ok, s-a notat parerea ta. Nu inteleg de ce o repeti. Nu te obliga nimeni sa faci nimic. Daca altii considera ca e putin sau corect si vor sa vina, e o tara libera.

>pe bune acum asta ce vrea sa fie ca ma duc la noaptea devoratorilor de publicitate si mult mai larg e unghiul de abordare!!!
Du-te prietene. Fara nici o suparare, iti dorim toti mult succes si drum bun.

Edited by GunX, 12 November 2008 - 00:08.


#77
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 21.07.2003
Dupa cum ar spune un bun amic de al meu "Haidi uaaa .... shii asta?" ati innebunit de tot .. acum va apucati sa ii demonstrati lu ala de ce costa cursul cat costa si de ce se face intr-o ora si de ce palaria verde ? Off topic: deci fotonovatm "fuji la devorat publicitate" .. lasaneee.... lasaneee.

#78
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
Este o vorba romaneasca care spune:<Ciinele moare de drum lung si prostul de grija altuia>.Cam asta se intipla si aici,cind cineva a luat initiativa si face ceva bun,trebuia sa apara si opinii in contradictoriu.Ei ,daca chiar intereseaza pe cineva ,nu ne forteaza nimeni sa ne ducem la acest workshop,ESTE ALEGEREA NOASTRA,asta insemnind ca suntem de acord cu conditiile puse si implicit cu pretul,si DA ,mai avem multe de invatat,si daca se iveste o astfel de okazie ,de ce sa nu o facem?In plus cum se spunea si mai sus cam toti rivnim la acea DIPLOMA ,cu care putem intra in legalitate.STIMA!!!!

#79
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Asa sta situatia celor de la care am confirmarea de la banca azi 13 noienbrie: Lucica122,  MBI,  DEXTERUL (2 pers),  Trafalet 32,  MgMNet


Solicitari de cazare : raptordivx 3 (4 ?), Il Conte 1, Vlad237 1 , GunX 1 (2 ?), MBI 1 ,

Astept avansurile celorlalti si daca mai vrea cineva cazare sa-mi spuna pana la sfarsitul acestei saptamani ca trebuie sa predau cererea cu nr. de pers. la social.

daca aveti ceva de obiectat (ati trimis avansul dar nu apareti pe lista) va rog pe PM

Edited by glido, 13 November 2008 - 09:05.


#80
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Nu am trimis inca avansul "rusine sa imi fie" incerc din rasputeri sa ajung saptamana asta la o banca sa fac transferul. Daca nu Luni imi iau zi libera special pentru treaba asta.

#81
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postraptordivx, on Nov 13 2008, 10:26, said:

Nu am trimis inca avansul "rusine sa imi fie" i

da chiar asa ! Cei care intarzie cu plata avansului la sosirea in Alba vor primi 2 sarmale mai putin, (asa se pare ca prima zi vom avea sarmale cu mamaliga, ca am cerut la cathering mancare traditionala ardeleneasca ,...  :naughty:  )

#82
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
NIci eu nu am apucat sa dau avansul, pentru ca abia sambata seara ma intorc din Praga. Luni ii depun si eu, asa ca suntem 2 care pierd sarmalele. :)

#83
DEXTERUL

DEXTERUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.10.2008

View Postglido, on Nov 13 2008, 10:04, said:

Asa sta situatia celor de la care am confirmarea de la banca azi 13 noienbrie: Lucica122,  MBI,  DEXTERUL (2 pers),  Trafalet 32,  MgMNet


Solicitari de cazare : raptordivx 3 (4 ?), Il Conte 1, Vlad237 1 , GunX 1 (2 ?), MBI 1 ,

Astept avansurile celorlalti si daca mai vrea cineva cazare sa-mi spuna pana la sfarsitul acestei saptamani ca trebuie sa predau cererea cu nr. de pers. la social.

daca aveti ceva de obiectat (ati trimis avansul dar nu apareti pe lista) va rog pe PM
Am cerut si ue cazare pentru 2 persoane!Sper ca a fost o scapare!

#84
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostDEXTERUL, on Nov 14 2008, 15:07, said:

Am cerut si ue cazare pentru 2 persoane!Sper ca a fost o scapare!

cerrile vechi le-am sters, alea de dinaintea mutarii datei. Acum e Ok sunteti pe lista

#85
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006
Ce se intampla cu cursul pt ,,avansati" ?
Se tine sau  nu ?

#86
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postalnick, on Nov 14 2008, 21:51, said:

Ce se intampla cu cursul pt ,,avansati" ?
Se tine sau  nu ?
Ce se intampla cu incepatorii tai ?Ca nu am mai primit nici un semnal de la tine !

#87
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Gata,s-a hotarat!Eu + inca un amic venim.O sa iau legatura cu tine Glido pt.detalii.
:peacefingers:

#88
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Glido,ti-am trimis PM.

#89
Avalanche

Avalanche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 15.03.2005
Am citit cu mare atentie ce ati scris referitor la aceste Workshop-uri. Sunt incepator si in momentul de fata caut sa acumulez cat mai multe cunostinte pe parte video. Am descoperit tarziu aceste topicuri. As fi interesat sa particip, insa din pacate mi-am planificat o excursie  peste o saptamina, iar apoi nu voi mai avea asa multi bani ca sa pot participa si la Workshop. Cu timpul liber iarasi voi sta prost deoarece urmeaza o perioada mai incarcata la jobul pe care il am. Poate la anul voi participa si eu.

Cate ore pe zi are cursul? N-am parcurs chiar toate posturile din cele 3 topicuri. Am vazut ca unii din participanti si-au scos autorizatie pe firma. Insa nu am vazut diploma care o dati.

#90
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostAvalanche, on Nov 18 2008, 13:52, said:

Am citit cu mare atentie ce ati scris referitor la aceste Workshop-uri. Sunt incepator si in momentul de fata caut sa acumulez cat mai multe cunostinte pe parte video. Am descoperit tarziu aceste topicuri. As fi interesat sa particip, insa din pacate mi-am planificat o excursie  peste o saptamina, iar apoi nu voi mai avea asa multi bani ca sa pot participa si la Workshop. Cu timpul liber iarasi voi sta prost deoarece urmeaza o perioada mai incarcata la jobul pe care il am. Poate la anul voi participa si eu.

Cate ore pe zi are cursul? N-am parcurs chiar toate posturile din cele 3 topicuri. Am vazut ca unii din participanti si-au scos autorizatie pe firma. Insa nu am vazut diploma care o dati.

Program intens adica 9-13 curs 13-14.30 pauza de masa 14.30-15 discutii schimb de idei 15-19 curs 19---- cina program de seara discutii schimb de idei, intrebari raspunsuri (daca sunt.. ;) )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate