Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

ATENTIE!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa cum stiti (si daca nu stiati tocmai aflati) este absolut INTERZIS sa discutati despre SUMELE vehiculate pe Adsense. Este una din regulile lui Google!!!

So, sa nu vad NICI O SUMA si nici un exemplu PERSONAL! Puteti spune de ex. "mi-a venit cecul" dar NU AVETI voie sa spuneti pt ce site si in NICI UN CAZ ce suma!!!

Atentie mare la aceste reguli pentru ca veti fi banat fara avertisment!

In TOATE discutiile sunteti rugati sa NU DATI exemple reale. Puteti discuta despre optimizari facute la "site-ul meu" dar FARA a preciza numele si adresa site-ului!!!

Ideea e sa se discute TEHNIC si cat de in detaliu doriti atata timp cat va ABTINETI de la a da detalii clare despre numele site-urilor, sumele vehiculate...etc.

NU AVETI VOIE SA DATI NICI UN LINK CATRE NICI UN SITE! Nu pentru ca ne-ar face noua concurenta ci pentru a limita discutia la probleme reale si nu la remarci fara sens...

THANK YOU!

#2
Andrei26

Andrei26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2005
Google Adsense TOS iti permite acum sa spui cat faci pe zi sau pe luna, dar nu ai voie sa spui nimic despre CTR si CPC

#3
WeaselMan

WeaselMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 29.01.2004

View PostCătălin, on Dec 20 2004, 16:43, said:

In TOATE discutiile sunteti rugati sa NU DATI exemple reale. Puteti discuta despre optimizari facute la "site-ul meu" dar FARA a preciza numele si adresa site-ului!!!

Ideea e sa se discute TEHNIC si cat de in detaliu doriti atata timp cat va ABTINETI de la a da detalii clare despre numele site-urilor, sumele vehiculate...etc.

NU AVETI VOIE SA DATI NICI UN LINK CATRE NICI UN SITE! Nu pentru ca ne-ar face noua concurenta ci pentru a limita discutia la probleme reale si nu la remarci fara sens...
Cred ca s-au incalcat toate regulile de aici; ar trebui sa va ganditi la un nou regulament sau sa-l aplicati pe asta mai bine!

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
dar nu era neaparat regulamentul forumului, ci al google

#5
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004

Quote

In TOATE discutiile sunteti rugati sa NU DATI exemple reale.

Asta e grozava. Adica sa dam exemple fictive nu ? Cum altfel poate decurge o discutie in aceasta comunitate ? Cred ca mergeti mult prea departe cu acest regulament.  :)

Edited by Expertu, 02 March 2006 - 07:12.


#6
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Google nu interzice sa spui cat faci cu AdSense, dar nu ai voie se dezvalui CTR, page impresions si eCPM.

#7
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
subscriu celor de mai sus... cred ca ar trebui revizuite regulile... forumurile sunt facute pentru a discuta exemple reale - cu exemple fictive mergem la agatzat  :D

#8
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

View PostWeaselMan, on Feb 9 2006, 02:18, said:

Cred ca s-au incalcat toate regulile de aici; ar trebui sa va ganditi la un nou regulament sau sa-l aplicati pe asta mai bine!
paraciosule!  :angry:

#9
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Pai poti incepe cu un exemplu fictiv:
azi am modificat bannerul din dreapta de pe softpedia.com...
lui Google i-a placut asta...
si mie mi-a placut asta...
sa fie oare dragoste? sau doar o relatie strict profesionala?

of! cum e lumea!...


Glumeam, evident!
Altfel spus, ar trebui sa actualizam oarecum regulamentul si in conformitate cu regulile Google sau (daca e posibil) invers :)

#10
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Google Adsense iti permite sa spui cati bani obti de la ei,  dar nu ai voie sa spui CTR , eCPM si cred ca si page impresions

#11
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
Se poate folosii acelas cont de AdSense  pentru mai multe site-uri ?  :notangel:

#12
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
evident ca da. doar nu crezi ca daca am 10 site-uri (lucru care nu e asa de iesit din comun) imi fac 10 conturi adsense.
citeste si tu "regulile" daca tot ti-ai facut cont. si mai citeste si tips si faq si ce mai e pe acolo. mi se pare ca iti da si exemplu de optimizare al adsense, prin faptul ca iti faci anumite canale special pt cate un site, sau set de pagini, si poti monitoriza astfel evolutia reclamelor pe site-ul/paginile respective si evident astfel poti face niste optimizari al reclamelor.
daca vrei sa faci treaba calumea, incepe prin a citi.

#13
marianov

marianov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 01.06.2003
se mai castiga din adsense in 2019 in Romania? dupa ultimul cec primit de la ei in valoare de HMM...$ (se vede ca a fost doar 3 cifre? :D ) am renuntat si reprofilat.
si site-ul meu e https://HMM... :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate