Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Revelion 2009

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
169 răspunsuri în acest subiect

#127
DatDraq

DatDraq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 11.07.2008

View Postmarcopolo80, on Oct 28 2008, 12:47, said:

Da,uite aici :   http://www.turistinf...athia-c581.html  
Sau aici :    http://www.turistinf...rina-c7949.html

Cred ca e rezonabil....

...cred ca glumesti...Poate fi rezonabil doar in cazul in care esti batut in cap sau din simplu motiv ca are "tati" bani...

#128
irene2kool

irene2kool

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 04.09.2008
cea mai buna oferta de revelion pe care am gasit-o la alma   tours ............
momentan astept sa vad dak mai sunt locuri

Editat de criss_65, 18 noiembrie 2008 - 23:44.


#129
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

View PostDatDraq, on Nov 16 2008, 13:14, said:

...cred ca glumesti...Poate fi rezonabil doar in cazul in care esti batut in cap sau din simplu motiv ca are "tati" bani...

mai este o varianta, omul cu pricina e pe felie cu proprietarii respectivelor vile. Oricum preturile respective sunt nesimtit de mari.

#130
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Cunosti vorba : " nu e prost ala care cere ci e prost ala care da"
Dar eu sunt convins ca vila va fi plina de revelion  :rolleyes:

#131
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Stie careva vreo cabana de inchiriat in jud Sibiu sau judetele din jur? (Alba, Valcea, Brasov, Mures, Hunedoara....)
Conditii: un pret decent, sa fie curata, capacitate 10-15 persoane
Multumesc!

#132
MmeButterfly

MmeButterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 08.04.2007
Daca e cineva interesat de 2 cabane de lux la Ranca, in Muntii Parang, Gorj, sa-mi lase un PM sau sa-mi scrie un mail. Cabana e a unor prieteni din Spania si e mobilata si utilata la standarde occidentale - 3 dormitoare cu bai individuale si balcon, jacuzzi, semineu, sauna, bucatarie complet echipata etc.

#133
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Salutare,

Si pentru ca este singurul post pe care l-am gasit despre revelion.........am spus sa ma bag si eu
Mi-am dorit sa ajung acasa  (in Romania) sa petrec sarbatorile.........dar datorita unor motive de natura femeiesti am cedat si am ales petrecerea concediului in afara tarii.
Singura mea datorie a fost ca eu sa planific concediul..........ceea ce am si facut.
Asadar (EA) plecare 20 decembrie directia Brusseles...........Belgia 2 zile cu vizitarea pietelor de craciun (in principal in Brouge si Gent)............apoi plecare spre Paris.......unde si inoptam..........
pentru a ne delecta (si vedea) bulevardul Champs-Élysées......si etc........apoi plecare pana in Germania ....in Freiburg im Breisgau.
Pauza in Germania dureaza 5 zile.........include Craciunul........(zona aleasa special pentru pietele de craciun)...........si pentru admosfera deosebita...
Dupa craciun placare pe traseul ...Basel.......Neuchatel......Geneva.............Chamonix-Mont Blanc.......pentru o saptamana de petrecerea revelionului.........
Apoi regruparea.........tzup in masina....avion .....si....acasica........

Gata.........cam asta iE

Editat de crik, 21 noiembrie 2008 - 00:13.


#134
DatDraq

DatDraq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 11.07.2008

View Postcrik, on Nov 21 2008, 01:11, said:

Salutare,

Si pentru ca este singurul post pe care l-am gasit despre revelion.........am spus sa ma bag si eu
Mi-am dorit sa ajung acasa  (in Romania) sa petrec sarbatorile.........dar datorita unor motive de natura femeiesti am cedat si am ales petrecerea concediului in afara tarii.
Singura mea datorie a fost ca eu sa planific concediul..........ceea ce am si facut.
Asadar (EA) plecare 20 decembrie directia Brusseles...........Belgia 2 zile cu vizitarea pietelor de craciun (in principal in Brouge si Gent)............apoi plecare spre Paris.......unde si inoptam..........
pentru a ne delecta (si vedea) bulevardul Champs-Élysées......si etc........apoi plecare pana in Germania ....in Freiburg im Breisgau.
Pauza in Germania dureaza 5 zile.........include Craciunul........(zona aleasa special pentru pietele de craciun)...........si pentru admosfera deosebita...
Dupa craciun placare pe traseul ...Basel.......Neuchatel......Geneva.............Chamonix-Mont Blanc.......pentru o saptamana de petrecerea revelionului.........
Apoi regruparea.........tzup in masina....avion .....si....acasica........

Gata.........cam asta iE


.....Blonda 20 de ani,1.80m,55 kg,model,Porsche Cayenne,2 vile in Primaverii,3 in Romania,2 Coasta de Azur,1 in Alpi,2 Moscova...nu vand nimic,doar ma laud!
Nu pare cunoscut?  :D  Mie,sincer,DA!"............................................................." am incheiat citatul."Dupa craciun placare pe traseul ...Basel.......Neuchatel......Geneva.............Chamonix-Mont Blanc.......pentru o saptamana de petrecerea revelionului........."-interesant mod de a petrece revelionul...Auzi,da' te-ai uitat si pe harta?  :huh: "Si pentru ca este singurul post pe care l-am gasit despre revelion".Nu,nu este singurul "post" (de fapt daca stau sa ma gandesc putin este chiar un topic..)
P.S:Va rog sa imi dati BAN daca e necesar,dar,asta e,am alergie la grandomanie!!!

#135
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Salutare,

Nu sunt nici blonda.........nu mai am nici 20 de ani........si nici o masina de mare lux nu am (inca).......

M-am bagat si eu sa scriu pe aici.......pe acest TOPIC.........in ideea ca poate mai este cineva interesat sa afle si alte detalii........poate chiar mai merge cineva acolo (la romani ma refer).....

Nu am facut asta pentru a ma lauda,     ..........pe acest forum.......si nu numai,    ......fiind persoane care iti pot povestii cum arata lumea din punct de vedere al celui care a vazut cu ochii lui.......asadar......

Despre traseul ales.........ma abtin de la a comenta............si asta pentru ca m-am uitat pe harta............si chiar ti-am atasat si doua imagini pentru a te dumirii.

Cat despre petrecerea revelionului.........da.....sper sa fie chiar interesant........fiind pentru prima data cand merg in aceea zona.....
.....pentru ca metoda aleasa .........este totusi.........rezervarea facuta pe 8 zile...7 nopti.....in Chamonix (cauta pe harta)..........cu toate cele necesare
...........cazare....masa...party si skipass..........

Asadar concediu placut tuturor

P.S.
Pretul este comparabil cu banii pe care ii dau muuuulti romani prin Poiana Brasov...sau Predeal

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  11.jpg   236,28K   38 download-uri
  • Fișier atașat  22.jpg   190,42K   26 download-uri

Editat de crik, 22 noiembrie 2008 - 12:02.


#136
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcrik, on Nov 21 2008, 00:11, said:

Salutare,

Si pentru ca este singurul post pe care l-am gasit despre revelion.........am spus sa ma bag si eu
Vezi ca este un topic despre revelion in strainatate
Uite link-ul http://forum.softped...t...90&start=90

#137
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Multumesc foarte mult,
....dar cred ca voi abtine de la a mai posta pe acest subiect............pentru a nu lasa impresii gresite

#138
antuko25

antuko25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 09.01.2007
Caut si eu o vila in bucuresti pt a petrece anul noi imreuna cu prietenii. care aveti vila sau unde sa caut?...... Pe net nu e nimic, decat de la agenti si care le dau pe luna, sub contract,comision...bleachh.
asadar...

#139
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postoanama, on Oct 9 2008, 18:55, said:

Buna, uite, eu am fost acum cativa ani la o pensiune din localitatea Vama , cred ca Lucretia se numeste. Ti-o recomand, daca or avea oferte de revelion. Foarte frumos si de foarte buna calitate.
pensiunea este superba,mancarea la fel,dar ma tem ca este cam scump pt un revelion acolo <_<

#140
danutza2

danutza2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 72
  • Înscris: 11.08.2005
Noi am reusit sa rezervam pe ultima suta de metrii,un pachet de revelion de 3 nopti la Fantanita Haiducului,langa Sibiu.
Stie cineva cam cati km sunt de la Sibiu pana la Paltinis sau Balea Lac?

#141
MmeButterfly

MmeButterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 08.04.2007
De la Sibiu pana in Paltinis sunt cca 32 km (dar se fac intr-o ora, datorita drumului cu serpentine).
Balea Lac e insa in partea opusa (spre Brasov), la cca 75 km de Sibiu, insa iarna de obicei accesul se face numai cu telecabina. Daca nu se zapada se poate urca si cu masina. Casa ajungi la Balea Lac trebuie sa ajungi intai la Balea Cascada, de unde urca drumul dre B. Lac.

#142
danutza2

danutza2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 72
  • Înscris: 11.08.2005

View PostMmeButterfly, on Nov 23 2008, 17:14, said:

De la Sibiu pana in Paltinis sunt cca 32 km (dar se fac intr-o ora, datorita drumului cu serpentine).
Balea Lac e insa in partea opusa (spre Brasov), la cca 75 km de Sibiu, insa iarna de obicei accesul se face numai cu telecabina. Daca nu se zapada se poate urca si cu masina. Casa ajungi la Balea Lac trebuie sa ajungi intai la Balea Cascada, de unde urca drumul dre B. Lac.

Multumesc!Fantanita Haiducului este cam la 20 km departare de Sibiu,spre Brasov...deci vom scurta drumul spre Balea Lac.

#143
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 501
  • Înscris: 27.06.2006

View Postcatalinache, on Nov 3 2008, 07:34, said:

Si eu am primit acelasi SPAM de la Pescarus :)
me too  B)

#144
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.318
  • Înscris: 22.07.2005

View Postdanutza2, on Nov 23 2008, 17:05, said:

Noi am reusit sa rezervam pe ultima suta de metrii,un pachet de revelion de 3 nopti la Fantanita Haiducului,langa Sibiu.
Stie cineva cam cati km sunt de la Sibiu pana la Paltinis sau Balea Lac?

Furmoasa pensiune, o stiu. Osa fie misto acolo...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate