Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Veți regreta televiziunea analogică?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
140 replies to this topic

Poll: Veți regreta televiziunea analogică? (267 member(s) have cast votes)

Sau sunt singurul nostalgic?

  1. Da (106 votes [39.70%])

    Percentage of vote: 39.70%

  2. Nu (161 votes [60.30%])

    Percentage of vote: 60.30%

Vote

#127
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View PostMD, on 12th August 2010, 21:46, said:

END OF THE STORY !

... pana in 2015 !

http://www.zf.ro/bus...telecom-6868248

pe scurt



Asa ca nu mai visati la aiureli cu DVB-T2 ca noi in urmatori ani nu vom avea nici DVB-T la nivel national ! Congo venim !

Oare de ce nu ma mai mira nimic in tara asta..de ce am vrea noi sa fim inaintea altora. Adevarul este ca unii nici energie electrica nu au asa ca ce le trebuie lor cablu TV si alte servicii conexe? Intr-adevar zici ca suntem ca in Congo.

#128
Ioanaaaaaaaa

Ioanaaaaaaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2010

View Postmonis, on 16th August 2010, 22:17, said:

Oare de ce nu ma mai mira nimic in tara asta..de ce am vrea noi sa fim inaintea altora. Adevarul este ca unii nici energie electrica nu au asa ca ce le trebuie lor cablu TV si alte servicii conexe? Intr-adevar zici ca suntem ca in Congo.

Cu putin noroc cred ca si oamenii din Congo o sa beneficieze de lucrurile astea mai repede decat noi  :thumbdown:

#129
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Daca tot OFFTO-PIKATI de Congo , eu chiar receptionez TV CONGO si ei nu sunt E FRAIERI precum unii de aici cred.

Am urmarit de cateva ori grupajul lor de stiri(in lb. franceza) si sunt pe departe mai inteligente decat stirile de la ora 5 de la pro tv la care se uite "preadesteptii" populatiei de la noi.La ei n-am vazut nici o emisiune cocalareasca sau cu vedete pitipoance sau cu manelisti si pseudovedete de 2 lei.

Problema e una dubla : multi romani cred ca daca arunca cu noroi in alte natii cineva le considera tari, dar nu realizeaza ca cine acuza pe altii si autoacuza :console:

Attached Files



#130
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postdoktorofsat, on 17th August 2010, 20:49, said:

Daca tot OFFTO-PIKATI de Congo , eu chiar receptionez TV CONGO si ei nu sunt E FRAIERI precum unii de aici cred.

Am urmarit de cateva ori grupajul lor de stiri(in lb. franceza) si sunt pe departe mai inteligente decat stirile de la ora 5 de la pro tv la care se uite "preadesteptii" populatiei de la noi.La ei n-am vazut nici o emisiune cocalareasca sau cu vedete pitipoance sau cu manelisti si pseudovedete de 2 lei.

Problema e una dubla : multi romani cred ca daca arunca cu noroi in alte natii cineva le considera tari, dar nu realizeaza ca cine acuza pe altii si autoacuza :console:

Doktorofsat daca nu ai auzit de metafore pana la ora asta, este de inteles ca nu ai cum sa intelegi ce am vrut noi sa spunem. Imi dau seama ca cei din Congo nu sunt picati de pe luna sau nu au auzit de civilizatie si asa mai departe, dar folosesti o astfel de comparatie nu neaparat pentru ceea ce este acolo. Si scuze de offtopic... Oricum e un lucru frecvent pe acest forum.

#131
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă bucur că mai vor trece măcar câțiva ani până va dispărea de tot analogicul din România :)

#132
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Binenteles ca nu.In tara noastra nu a avut nici un beneficiu.In afara de TVR  1 care  il prindea tot poporul in rest  nimic.Tot catv si dth au ramas baza!

#133
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Evident ca nu  :OK:

#134
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
- O pierdere pana la un punct pentru Dx-ul Tv actual tropo care in conditiile interferentelor co-canal nu mai sunt posible precum in prezent cu statiile analogice . Din alte puncte de vedere avantajele sunt indiscutabile . Cine are amintiri placute Dx va avea si unele regrete desigur .

Edited by marluck, 27 April 2012 - 18:56.


#135
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
Transmisiunile anlogice alb-negru, ce timpuri...

Comenta Cristian Topescu:
Echipa gazda care ataca de la stinga la dreapta pe micile ecrane, este echipata cu tricouri de culoare deschisa, sorturi de culoare inchisa si jambiere cu dungi orizontale. Echipa oaspete care este in aparare acuma poarta tricouri de culoare...
Tot ce uita se specifice era echipamentul portarilor.
Arbitrii se stia...

#136
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008
Amintiri raman din receptiile facute de Dx-eri ,dar DVB-t este noua generatie in materie de televiziune ,dar la noi mai este de asteptat pana cand ase va implementa DVB-t ,asa ca ,sa nu ne grabim ca maine, paimaine trecem si noi la DVB-T2 si sa zis cu receptarele mai vechi ,plus ca sunt foarte scumpe ,ar trebui statul sa le mai subventioneze ,dar nu se vrea :thumbdown:

#137
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postdjl, on 26th April 2012, 11:46, said:

Eu mă bucur că mai vor trece măcar câțiva ani până va dispărea de tot analogicul din România :)
Sa nu-mi zici ca standardul analogic de astazi in materie de imagine e il preferi in locul full hd-ului ! Sigur ca s-ar putea transmite pe analogic imagini de o calitate mult imbunatatita dar banda ocupata in acest caz ar creste inutil comparativ cu digitalul. Asa ca nu vad nici un motiv sa preferi metodologii apuse.

#138
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

View Postramiz, on 27th April 2012, 19:28, said:

Binenteles ca nu.In tara noastra nu a avut nici un beneficiu.In afara de TVR  1 care  il prindea tot poporul in rest  nimic.Tot catv si dth au ramas baza!

Acum depinde în ce zonă erai  :rolleyes: Uneori se prindea și TV.R. 2, alteori mai prindeai și posturi private.

@neagu_laurențiu: să am întâi ce să văd la televizor, și după aia să vreau H.D. Televiziune analogică vreau doar pe S.D. Transmisia analogică H.D. color ar ocupa o lățime de bandă prea mare (cam 100-150 M.Hz.)... ceea ce ar fi enorm de mult; deci în cazul televiziunii H.D. sunt de acord cu transmisia digitală.

Edited by djl, 27 April 2012 - 21:51.


#139
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Canalul E2 Murro - nascut in 7 martie 1957(10KW) a decedat pe 27.04.2012 (30kw)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wfgmkbGzl44?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Filmare din Guinmaraes canal E3 Lousa in momentul anuntului final de goodbye!
R.I.P
Asadar vor ramane vesnice amintirile din orice parte a lumiii cu receptile pe sporadic ale canalului E2 si E3. Asadar in enciclopedia dx data de 27 va inseamna data in care sa oprit unul din emitatoarele ce erau cele mai cautate in propagarile spoadic multihop si TEP-F2 precum ARD,  TVE1 Gamoniteiro, televiziuni cunoscute de cei care faceau dx la mare distanta (long haul distance).

#140
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postdjl, on 27th April 2012, 22:48, said:

Televiziune analogică vreau doar pe S.D.
Pai trebuie sa speri ca toate televiziunile sa treaca pe HD. Imaginea SD pe display-urile de astazi nu arata deloc bine.

#141
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Eu sper să avem mai multe posturi de televiziune H.D., dar sper să avem și ce vedea la ele.  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate