Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Google Maps Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
851 replies to this topic

#739
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007
Am prins una in trafic

Attached Files



#740
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Peste un an te vezi in Google maps.
La mine după 9 luni s-au actualizat imaginile. Anul trecut pe 24 iunie a trecut mașina Google pe aici. În martie -aprilie anul asta erau deja actualizate.

#741
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Din zona unde lucrez apar imagini stradale din Mai 2022. Din zona unde locuiesc apar imagini stradale din Iunie 2019. Probabil anumite zone rezidențiale aglomerate sunt fotografiate mai rar.

#742
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Din mai 2022? O lună? Mai puțin chiar?

#743
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Nici imaginile aeriene nu sunt actualizate peste tot. De exemplu in centrul orasului Timisoara, la iulius Mall inca se vede parcarea acea mare, cum era acum 4-5 ani in urma. De cativa ani e totul schimbat acolo, nu mai e parcarea.

#744
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Caut o solutie pentru :
Am un traseu cu plecare(A) ,sosire(B) si multe puncte intermediare  intre A si B. Atinerea unui punct intermediar sa fie semnalata acustic/sonor. O varianta ar fi sa stabilesc ca destinatie un punct intermediar  si apoi sa reiau pentru urmatorul punct intermediar dar ar insemna prea multa "butonare' + daca renunt la pct. intermediar tot trebe sa butonez.
O solutie din Google Map sau o combinatie intre aceasta si terta aplicatie ?
Ms.

#745
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Am si eu o nelamurire. Am doua conturi de Gmail. Unul personal si unul pt job. Pe contul personal imi arata o vedere de satelit veche (m-am uitat dupa un LIDL si inca apare camp acolo) iar pe contul de munca imi apare parcarea asfaltata.... am dat delete cache, cookies, history, am incercat inclusiv de pe alt browser si LA FEL. Pe un cont imi apare vederea veche si pe contul celalalt imi apare snapshotul nou cu parcarea asfaltata. Ce naiba are? Jos scrie 2022 la ambele....

#746
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
In mod incognito cum e?
In app de mobil cum e?

Pune un link să verificăm și noi cum e

#747
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Pe telefonul meu unde am contul meu, apare prost, terenul cum era acum 2-3 ani. Pe telefonul de munca unde am mailul de munca (ala care apare bine ca harta pe laptop) apare prost, la fel, terenul vechi.

Pe incognito (laptop) cu contul meu, la fel, apare terenul vechi. Este vorba de exemplu de LIDL https://goo.gl/maps/giDPrQjEgwRMCrxc9
Care pe unul din conturi (ala al meu) apare asa, imagine veche de 2 ani cel putin..
Attached File  1.JPG   106.79K   22 downloads
Si pe celalalt (tot de gmail dar pe care il folosesc mai mult pt job) apare asa, actualizat cu un LIDL deschis de vreun an si cladirea de langa daramata....
Attached File  2.JPG   155.83K   21 downloads

Edited by Maskatu, 09 August 2022 - 08:41.


#748
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Se vor actualiza ele, să nu fie ceva server-side.

#749
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Server side sau nu, stiu ca Gogu face actualizari la 15-20 minute pentru Satelit iar pe contul ala de Gmail al meu, nu mai este actualizata imaginea de 2 ani.... deci cat naiba dureaza? Asta in timp ce pe celalalt cont e "la zi". Culmea, pe contul unde apare varianta veche, sunt ghid local nivel 8 ! Iar pe celalalt unde este la zi, nu am nici un fel de activitate.

Fmm google Posted Image

#750
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Da deci am aflat misterul cu ajutorul unui amic. Totul e de la o bifă din Map details. Pe contul unde aparea actualizat era bifata GLOBE VIEW, iar pe celalt unde apare imaginea veche NU era bifat... Cum o bifezi se actualizeaza, cum o debifezi apare o varianta veche.

Attached Files



#751
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Asta e pe app Maps, nu? Eu nu am bifa cu Globe View și aplicația e actualizată la zi.

Totuși, cine a spus că Google actualizează imaginile satelitare la câteva minute? În România, dacă le actualizează de 2-3 ori pe an, în diverse locații. Hai odată la câteva luni, dar în niciun caz din oră în oră. Nici nu ar avea rost să le actualizeze la câteva minute, dacă stai să te gândești, că nu apare vreo schimbare, așa anual sau la câteva luni e altceva.

Edited by Vlad_22, 09 August 2022 - 13:05.


#752
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Unde e bifa aia in app de android că la mine nu e?
Attached File  IMG_20220809_142411.jpg   101.51K   18 downloads

La mine apare ion linkul tau tot imaginea veche

#753
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu apare pt ca nu s-a explicat despre ce este vb

nu in android e acel global, ci in browser. in mod default apare in 2d vizualizarea, iar cu acel global se activeaza 3d-ul, astfel ai cladirile in 3d. este un "import" cum e si in aplicatia earth, pe browser

de aceea se numeste global. comenzile de 3d sunt aceleasi ca si in earth

3d-urile sunt facute si din randari, poze, street view si toate cele. in principiu, e cea mai actuala harta. de aici si diferentele intre vizualizari

#754
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Da, in browser era printul de sus, nu pe telefon. Voiam sa mai actualizez cateva locatii pe maps dar din pacate nu ramane bifat modul acela 3d. Cand dau Add or Fix a Road ma trece iar in 2d pe harta veche. Posted Image

Edited by Maskatu, 09 August 2022 - 14:10.


#755
masakrer1

masakrer1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2012
Salutare, voua va apare noua optiune in google maps pentru ruta economica (eco route) ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aSvT3_7Mtyc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#756
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da, săptămâna trecută a apărut funcția. Cum ai creat animația din video?

Edited by Vlad_22, 13 September 2022 - 14:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate