Google Maps Romania
Last Updated: Jan 29 2024 12:54, Started by
shakespeer
, Aug 24 2008 12:24
·
19
#721
Posted 20 December 2021 - 18:42
iplesanu, pe 18 decembrie 2021 - 13:30, a scris: La mine apare Dacia galbenă dusă la fier vechi în 2011-2012 (??!!) plus că nu apar copacii care sunt mari !! Edited by Vlad_22, 20 December 2021 - 18:46. |
#722
Posted 20 December 2021 - 19:57
Totuși, am ajuns la finele anului și imaginile Street View, tot n-au fost actualizate.
|
#723
Posted 21 December 2021 - 01:28
Da, din păcate... În cazul Bulgariei, avem imaginile realizate în septembrie, bașca cele din primăvară-iunie.
Și în plus de asta, observ că au scurtat distanța după clickare, nu mai mergi așa rapid în față, după ce dai click pe o panoramă mai îndepărtată. De exemplu, într-o călătorie virtuală Sf. Gheorghe-Brașov făceam undeva la 5 minute (30 de kilometri), acum am făcut 15 minute, nu te mai lasă să mergi cu „viteza” de dinainte, inițial credeam că se aplică doar în orașe. |
#724
Posted 02 January 2022 - 01:39
Tot, nema actualizări StreetView la noi și suntem deja în 2022.
|
#725
Posted 13 January 2022 - 09:28
Nu înțeleg, care e necesitatea stringentă de a avea aceste actualizări? Important e ca străzile să fie trasate corect și actualizate rapid, restul sunt detalii.
Dacă ai un business și ții neapărat să îl găsească clienții, mai mult ajută să îl marchezi pe hartă corect și să adaugi poze în contul Google aferent. |
#726
Posted 14 January 2022 - 20:47
A observat cineva ca de anul asta daca iti pui destinatie pe Dorobanti (chiar si la Cibernetica), nu iti recomanda niciun traseu pe Drorbanti?
Cineva a marcat strada ca inchisa, si a ramas asa. Le-am scris astira de la G Maps (prin "feedback") dar nu s-a rezolvat nici astazi. |
#727
Posted 15 January 2022 - 01:20
nei-k, on 13 ianuarie 2022 - 09:28, said:
Nu înțeleg, care e necesitatea stringentă de a avea aceste actualizări? Important e ca străzile să fie trasate corect și actualizate rapid, restul sunt detalii. De asemenea, unii mai folosesc Street View și pentru călătorii virtuale, mai ales în perioada asta pandemică+te scutește de carburant și mașină/tren. |
#728
Posted 16 January 2022 - 08:27
Nu te împiedică nimeni să te plimbi fizic nici în pandemie. Zonele rămase neactualizate în street view poate nu sunt de interes major, are Google
suficiente date de trafic să decidă asta. Important este ca desenul străzilor sa fie corect. Și, dacă nu e corect în Google, poți trimite sesizări către ei, Sau folosești alternative: editări in Waze și în OSM. Și da, înțeleg frustrarea privind informațiile vizuale vechi de 5-10 ani, dar nu înțeleg disperarea pentru informațiile actualizate in urma cu 2 ani. |
#729
Posted 17 January 2022 - 12:31
Și la mine în zonă apar imaginile din august 2012, chiar și pe DN. Mai au totuși până să depășească de 10 ani . S-au mai modificat între timp intersecții, s-au făcut lucrări la drumuri, parcări, dar traseul drumurilor a rămas același și blocurile nu s-au mutat de la locul lor, deci tot e bine...
|
#730
Posted 20 January 2022 - 11:24
zippo123, on 14 ianuarie 2022 - 20:47, said:
A observat cineva ca de anul asta daca iti pui destinatie pe Dorobanti (chiar si la Cibernetica), nu iti recomanda niciun traseu pe Drorbanti? Cineva a marcat strada ca inchisa, si a ramas asa. Le-am scris astira de la G Maps (prin "feedback") dar nu s-a rezolvat nici astazi. s-a rezolvat cu Dorobanti. Am trasat din nou strada si le-am trimis. A doua zi, a fost ok traseul. Cred ca cineva a declarat ca fiind inchisa strada. |
|
#731
Posted 16 March 2022 - 00:14
Observ că imaginile din StreetView au început să fie actualizate și la noi, cel puțin în mun. Iași. Un bulevard de lângă mine are imagini din 2021, altul nu.
Am înțeles că Google revine în România și în acest an, cu actualizarea imaginilor. Edited by Vlad_22, 16 March 2022 - 00:15. |
#732
Posted 16 March 2022 - 06:57
Din martie până în noiembrie 2022 vor fi in Ro
https://www.google.c...lore/#sv-headed Dar parca îs aceleași localități din 2021 Screenshot_2022-03-16-06-56-10-074_com.android.chrome.jpg 65.53K 81 downloads |
#733
Posted 17 March 2022 - 13:40
Eu de un an trimit solicitări de modificare sensuri unice nou introduse în orașul meu, primesc după o lună că au fost aprobate dar ele nu apar pe harta. Tot se rutează pe sens unic (in contra sens).
Ce nivel de editor trebuie sa se aprobe instant aceste reclamații? Am nivelul 6, cu 1900 puncte și tot nu apar modificarile |
#734
Posted 17 March 2022 - 16:44
dorin_2k, pe 17 martie 2022 - 13:40, a scris:
Eu de un an trimit solicitări de modificare sensuri unice nou introduse în orașul meu, primesc după o lună că au fost aprobate dar ele nu apar pe harta. Tot se rutează pe sens unic (in contra sens). Ce nivel de editor trebuie sa se aprobe instant aceste reclamații? Am nivelul 6, cu 1900 puncte și tot nu apar modificarile Edited by Vlad_22, 17 March 2022 - 16:45. |
#735
Posted 17 March 2022 - 17:33
Din Google maps când dau pe "sugerați o modificare".
Trimit, primesc mail că se verifică, după o lună primesc mail că s-a aprobat dar tot nu apare sensul unic acolo Screenshot_2022-03-17-17-31-40-859_com.google.android.apps.maps.jpg 63.37K 47 downloads |
|
#736
Posted 21 March 2022 - 00:36
Reîncearcă, poate, poate. Posibil ca modificările efectuate asupra drumurilor, să fie analizate o perioadă ceva mai lungă, până ca modificările să apară live pe Maps. La un magazin, ceva, de exemplu, când îl adaugi sau modifici tu, în maxim 24h sunt publicate modificările.
Edited by Vlad_22, 21 March 2022 - 00:37. |
#737
Posted 26 April 2022 - 08:50
De o luna au apărut imagini in Street View din luna iunie 2021 in unele orașe.
Se afișa jos de când îs imaginile. Au făcut update la Google maps și nu se mai afișează de când îs imaginile: acum 10 luni, acum 9 ani. Pe app in Android se afișa. Acum NU. Era f bine înainte. IMG_20220426_094635.jpg 115.75K 33 downloads |
#738
Posted 24 May 2022 - 09:56
dorin_2k, pe 17 martie 2022 - 17:33, a scris:
Din Google maps când dau pe "sugerați o modificare". Trimit, primesc mail că se verifică, după o lună primesc mail că s-a aprobat dar tot nu apare sensul unic acolo Screenshot_2022-03-17-17-31-40-859_com.google.android.apps.maps.jpg Un clear cache la aplicatie? La mine in chrome la o locatie erau harti mai vechi, la un coleg de la munca erau mai noi. Am dat un clear la browser si aveam si eu cele mai noi harti. |
Anunturi
Bun venit pe Forumul Softpedia!
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users