Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Google Maps Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
851 replies to this topic

#775
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 22.12.2005

 max_01, on 20 februarie 2023 - 05:50, said:

În acest moment, ce oferă în plus, Waze fata de Google Maps?

risc marit de traseu eronat( e varza pe alte zone but orasele mari),inlocuieste facebook-ul cu succes - (uitati-va la cum stau "Soferii" cu nasu' in el), necesitatea de a l restarta (merge prost, se blocheaza si consuma baterie big time), ofera iluzia ca "fentam politia", bani ( traficul nu e gratis). Asta asa la repezeala.

#776
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,213
  • Înscris: 05.01.2006
În unele țări sau zone da - este praf waze. Dar și acolo poate fi pus în background sau micșorat într-un colț pentru diverse notificări și lăsat google maps sau ce știi că este de încredere în acea zonă.

#777
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 16.04.2007

 foxbat, on 22 februarie 2023 - 08:58, said:

risc marit de traseu eronat( e varza pe alte zone but orasele mari),inlocuieste facebook-ul cu succes - (uitati-va la cum stau "Soferii" cu nasu' in el), necesitatea de a l restarta (merge prost, se blocheaza si consuma baterie big time), ofera iluzia ca "fentam politia", bani ( traficul nu e gratis). Asta asa la repezeala.

Cu toate ca afirmi peste tot ca tu nu folosesti Waze, cunosti mai bine " problemele " lui chiar mai bine decat cei care il folosesc in mod frecvent Posted Image

Edited by cristiany, 22 February 2023 - 11:23.


#778
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 22.12.2005

 cristiany, on 22 februarie 2023 - 11:19, said:

Cu toate ca afirmi peste tot ca tu nu folosesti Waze, cunosti mai bine " problemele " lui chiar mai bine decat cei care il folosesc in mod frecvent Posted Image

ai zis bine. nimeni nu se naste invatat si din experiente "evoluam".
am trecut si eu de etapele de tinerete in care m-am luat dupa "turma" ( ca asa era moda - iphone, waze, bmw..etc). Am avut insa noroc cu nitel mai multa carte si pragmatism:)
deci le stiu tare bine - si cu ce se mananca si care este adevarata valoare tehnica ( de fapt doar valoare de marketing)

#779
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 16.04.2007
Hai sa nu fim carcotasi si sa recunoastem ca nu exista soft GPS fara probleme.
" Experientele " descrise de tine se intamplau acum ceva timp, dar au fost intre timp au fost remediate.
Iar partea cu " mai multa carte " mi se pare o jignire gratuita. Si nu, nu sunt fan BMW, Iphone sau Waze ...

P.S. Apropo, toate softurile GPS online / live, consuma date.

#780
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Numai mie aplicatia asta mizera a inceput sa functioneze prost rau in ultimul an? Cel putin cand am nevoie sa pun o adresa si sa merg pe jos, sta 10min numai pana ma pozitioneaza pe mine pe harta, pana imi gaseste locatia, iar mai apoi nici macar nu ma indruma corect, ma arata ca merg invers (cu spatele), atat pe un oras precum Brasovul, dar de multe ori si prin Bucuresti. O fi de la telefon, e un Oppo Reno 6 ?
Am recalibrat de multe ori GPS-ul, insa degeaba, pe Waze merge ceva mai decent, dar si acolo sunt cateva probleme. Numai eu intampin asemenea lucruri?

#781
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 02.02.2009

 MembruAnonim, on 26 februarie 2023 - 11:43, said:

Numai mie aplicatia asta mizera a inceput sa functioneze prost rau in ultimul an? Cel putin cand am nevoie sa pun o adresa si sa merg pe jos, sta 10min numai pana ma pozitioneaza pe mine pe harta, pana imi gaseste locatia, iar mai apoi nici macar nu ma indruma corect, ma arata ca merg invers (cu spatele), atat pe un oras precum Brasovul, dar de multe ori si prin Bucuresti. O fi de la telefon, e un Oppo Reno 6 ?
Am recalibrat de multe ori GPS-ul, insa degeaba, pe Waze merge ceva mai decent, dar si acolo sunt cateva probleme. Numai eu intampin asemenea lucruri?

Nu am avut nici o problema de acest gen în ultimele 2 luni. Nici în Viena, nici în Istanbul, nici în București. Cred că telefonul tău are probleme. Eu folosesc un Motorola Edge 20.

#782
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001

 MembruAnonim, on 26 februarie 2023 - 11:43, said:

. Numai eu intampin asemenea lucruri?
Cred că da.


#783
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 22.12.2005

 cristiany, on 23 februarie 2023 - 09:34, said:

Hai sa nu fim carcotasi si sa recunoastem ca nu exista soft GPS fara probleme.
" Experientele " descrise de tine se intamplau acum ceva timp, dar au fost intre timp au fost remediate.
Iar partea cu " mai multa carte " mi se pare o jignire gratuita. Si nu, nu sunt fan BMW, Iphone sau Waze ...

P.S. Apropo, toate softurile GPS online / live, consuma date.

ma ierti, nu era personal.
btw acum ceva timp inseamna ianuarie 2023? am postat in topcul cu Tr. a fotst horror. pur si simplu unm dezastru de sw. ( de test, un coleg).

#784
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 21.05.2017
Poate nu te place pe tine Waze-ul, simte ca esti om rau si-l vorbesti de rau Posted Image
Eu il folosesc din 2015 si in afara de cate un crash ocazional la drum foarte lung n-am patit ce spui tu. (pe multe telefoane...)

Singura faza de rahat pe care se incapataneaza devs de la Waze sa nu o modifice e ca atunci cand esti in alta tara, gen BG sau GR, apar numele la toate cele in caractere chirilice, spre deosebire de Maps unde apar cu caractere de oameni normali la cap Posted Image

Pe de alta parte cum zicea cineva mai sus, daca avea Maps alerte eram de multa vreme trecut.

Edited by Hybr1d, 01 March 2023 - 21:44.


#785
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Mașinile Google se întorc în România! Peste 100 de localități și drumurile dintre ele vor avea imagini actualizate Street View.

Preluarea de imagini 360 începe marți, 7 martie, în România. Mașinile vor acoperi zone și localități din toată țara, de la Vălenii de Munte, Câmpulung, Timișoara, Orșova, Deva, București, Pașcani, Călărași, până la Târgu Mureș. Lista zonelor care vor fi fotografiate de mașinile Street View în România a fost actualizată recent și poate fi consultată aici:https://www.google.com/intl/ro/streetview/how-it-works/

Edited by max_01, 06 March 2023 - 14:42.


#786
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
Ciudat e perioada afișată.
Attached File  IMG_20230307_083140.jpg   93.58K   75 downloads

#787
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 30.05.2006
Da am observat si eu asta și nu scrie dată ci oră. O fi oare 3 adică martie si 9-10 adică până în sept oct?

#788
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 21.05.2017
Eu nu inteleg partea asta cu revin, nu de alta dar anul trecut in iunie treceau pe la mine pe strada, de m-au capturat si pe mine Posted Image

#789
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001

 Maskatu, on 09 martie 2023 - 09:00, said:

Da am observat si eu asta și nu scrie dată ci oră. O fi oare 3 adică martie si 9-10 adică până în sept oct?
Acolo îs lunile când circula. Depinde și de vreme. Nu am văzut imagini cu zăpadă sau pe ploaie.

#790
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 21.05.2017
Cautand pe net daca sunt stiri despre posibilitate ca Maps sa introduca alerte gen politie, am aflat cu stupoare ca au de mult rapoarte:
- crash
- speed trap
- slow traffic
- construction
- object on road

Etc

Habar n-aveam :o
Voi stiati de asta? Cred ca am sa incep sa-l testez un pic in masina sa vad cum se comporta...
Sunt curios cat de folosite sunt functiile astea, in special la drum lung, comparativ cu Waze.

#791
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 07.06.2014
sunt de o gramada de vreme. nu ma refer la luni

ca sa poti da astfel de raport, trebuie sa fii pe traseu, nu pe vizualizare

#792
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 21.05.2017
Mda, in mașina nu am opțiune de rapoarte.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate