Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Probleme cu colegii de clasa !

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#37
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008

 TheyDidItAgain, on Aug 15 2008, 21:55, said:

Si inca ceva...astia fac chestia asta doar ca sa arate cat de ,,duri'' sunt ei ca se iau de tine,asa si-au gasit o ocupatie pe care o fac toti impreuna...
cam asa....ai dreptate...cam asta le e meseria...si faza e ca eu invatz si cam bine...is al 4-lea din clasa...dar o sa ma las pe tanjeala..

#38
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

 mytza16, on Aug 15 2008, 20:00, said:

si faza e ca eu invatz si cam bine...is al 4-lea din clasa...
manca-ti-as! inveti bine si esti al "4-lea" din clasa??? unde, la Scoala Special Ajutatoare???
ar trebui sa te bata toti cu ranga peste botic pana o sa inveti macar gramatica din clasa a sasea...

#39
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

 mytza16, on Aug 16 2008, 00:00, said:

cam asa....ai dreptate...cam asta le e meseria...si faza e ca eu invatz si cam bine...is al 4-lea din clasa...dar o sa ma las pe tanjeala..
  Bine dar de ce se i-au astia de tine si nu de primu din clasa? Zi plz cum au inceput ca doar nu din prima zi s-au luat de tine..

#40
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
aia s-au ofticat ca un analfabet cu pile este printre primii din clasa...

#41
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

 penny_s, on Aug 16 2008, 00:13, said:

aia s-au ofticat ca un analfabet cu pile este printre primii din clasa...
  Nu esti amuzant deloc,daca nu incerci sa il ajuti cumva atunci te rog sa taci!

#42
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

 mytza16, on Aug 15 2008, 17:57, said:

deci...am inceput cls a 9a...si colegii asa incet au inceput sa isi bata joc de mine...aruncau cu hartii in mine..cu viva...cu coji de banane si cu doze de cola...tot timpul cand era ceva goz de aruncat se arunca spre mine...in acelasi timp isi mai si bateau joc de mine prin pauze si pur si simplu ma terorizeaza...nu stiu ce sa fac pentru ca vine clasa a 10-a....eu mam gandit la o solutzie dar nu stiu daca va merge : sami fac un prieten(nu din scoala) mai smecher...si care se ia de mine sa il pun pe prietenul meu sal bata...oferindui bani/tzigari/etc. dar nush ce sa zik...datziva si voi cu parerea si cu sfaturi...va rog frumos...si acum sa imi prezint fizicul...sunt un baiat de inaltime medie cu ochelari de vedere(dioptrie +8)  am 60 kg (numa bine) dar chestia e ca eu nu ma bat deoarece mie frica sa numi sparg ochelarii pentru ca coasata fff mult...HELP !!!
adica da-o in puii mei! si nu m-am luat si de semnele de puctuatie, prescurtari, logica propozitiilor etc.

si o mai fi si la liceu!!!

#43
RadioGuy

RadioGuy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2008
Daca inveti bine tot liceul si mergi la o facultate buna o sa ajungi departe...Nu te lasa de invatat doar pentru niste prostii nu merita,poate e greu acuma,dar cand o sa ai un servicu platit de 3 ori mai mult decat oricare dintre ei nu vei regreta ca ai invatat si ti-ai vazut de treaba ta.
Oricum si eu eram ceva de genu,ma refer la faptul ca invatam mult,dar ma intelegeam bine cu colegii,pentru ca eram mai glumet si de treaba nu prea ieseam pe afara dar atata timp cat radeau la ore si in pauze de glumele mele nu le pasa deloc,si imi erau prieteni.
Daca nu functioneaza nimic pur si simplu te duci la "Liderul lor" (presupun ca au un lider :) ) si ii dai un pumn direct in fata...faza e sa fii primu care dai ca dupa aia nu mai da inapoi ca isi "culege" dinti de pe jos.Dupa ce ai facut asta se pot intampla 2 chestii ori vin toate maimutele pe tine ori toti se sperie si nu fac nimic.Daca vin maimutele incepi si dai chiar daca primesti 20 de pumni macar ai dat 2-3.Inaintea de a face astea da-ti ochelarii jos.Chiar daca vezi neclar dai unde apuci numai la fata sa fie.

Quote

adica da-o in puii mei! si nu m-am luat si de semnele de puctuatie, prescurtari, logica propozitiilor etc.
si o mai fi si la liceu!!!
Penny copilul vrea sfaturi,nu vrea sa fie judecat.Pun pariu ca colegii lui scriu si mai si.
Si eu am fost asa dar la un moment dat mi-a fost rusine sa vorbesc cu persoane mai mari ca mine cu "tz" si "sh" si alte chestii.

#44
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
eu zic sa ii rupi gura aluia care are cel mai mare papagal si care se ia cel mai mult de tine. dupa aia o sa se linisteasca toti...

#45
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

 penny_s, on Aug 15 2008, 21:19, said:

adica da-o in puii mei! si nu m-am luat si de semnele de puctuatie, prescurtari, logica propozitiilor etc.

si o mai fi si la liceu!!!
Te pui cu astia?

#46
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
E de ajuns sa-l bati pe unu mai urat si se linistesc toti. Totusi toata chestia asta e cu dus si intors. E posibil sa devina si mai ai dracu. Eu zic sa te transferi, iar daca face cineva misto de tine ii rupi capu. Asa o sa fie mai simplu.

#47
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

 The Kid, on Aug 15 2008, 23:14, said:

Man, n-o sa poti sa-i bati pe toti  :)
Yo maaaaaaaan! Uat's ap? Dat mother fucker it's gonna do da job it's gonna do da b$$$$ job! Yo man!

On:
Du-te la ei si zi :"Yo ma man, what's da deal? what's da big deal?"
Pe bune!
LE:
Vazusi ca esti tocilar, esti terminat! Asta e! Eu iti urez noroc si uita faza de mai sus, nu merge numa daca esti cocalar! Hasta lu' Vista!

Edited by ReVaNgEr, 16 August 2008 - 00:48.


#48
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

 mytza16, on Aug 15 2008, 22:57, said:

deci...am inceput cls a 9a...si colegii asa incet au inceput sa isi bata joc de mine...aruncau cu hartii in mine..cu viva...cu coji de banane si cu doze de cola...tot timpul cand era ceva goz de aruncat se arunca spre mine...in acelasi timp isi mai si bateau joc de mine prin pauze si pur si simplu ma terorizeaza...nu stiu ce sa fac pentru ca vine clasa a 10-a....eu mam gandit la o solutzie dar nu stiu daca va merge : sami fac un prieten(nu din scoala) mai smecher...si care se ia de mine sa il pun pe prietenul meu sal bata...oferindui bani/tzigari/etc. dar nush ce sa zik...datziva si voi cu parerea si cu sfaturi...va rog frumos...si acum sa imi prezint fizicul...sunt un baiat de inaltime medie cu ochelari de vedere(dioptrie +8)  am 60 kg (numa bine) dar chestia e ca eu nu ma bat deoarece mie frica sa numi sparg ochelarii pentru ca coasata fff mult...HELP !!!
Mergi la diriginte! Mergi la director! Iar daca nu merge protesteaza in fata scolii cu un carton legat de gat: "In aceasta scoala directorul tolereaza batausii, elevii ca mine sunt batuti la ordinea zilei". Deranjeaza orele, nu-i lasa pe profesori sa le faca, spune-le ca e o forma de prostest ca esti batut! Spune-le parintilor sa te ajute! Incearca sa faci rost de ceva dovezi filmate si pune-le pe net, da-le presei, du-te la Politie cu parintii si faceti plangere penala. Nu incerca sa ripostezi daca sunt mai multi si sunt uniti! Si mai invata dracului ceva gramatica! Daca nu esti nici bun la invatatura (clar nu esti!) si nici nu stii sa te bati, atunci de ce esti bun?!?!?!
Fa neaparat o plangere SCRISA directorului! Care sa nu contina greseli de ortografie. Scrie acolo ca nu mai poti suporta teroarea si ca el va fi responsabil daca iei o bata si ii bagi in spital pe batausi crapandu-le capul; probabil chiar mai grav decat atat, poate-i omori. Daca nici asta nu-l sperie pe director, nu stiu ce altceva l-ar speria. Prefa-te ca o iei razna si ca esti in stare de orice sa te aperi! Directorul va lua sigur masuri, daca se va intampla cu adevarat ceva rau si se va afla la Politie ca nu a luat in seama faptul ca erai terorizat de colegi risca PUSCARIE! Foloseste-te de asta! Foloseste FRICA!
edit:
Inca ceva! NU te lua la bataie cu ei. Incearca sa castigi de partea ta MARTORI. Martori care sa spuna ca tu stai in banca ta si ei te hartuiesc fara motiv.
Si nu te mai gandi sa platesti pe cineva sa-i bata! Toti smecherii isi gasesc nașul si, mai devreme sau mai tarziu, toti platesc pentru ce-au facut.

Edited by xdaniel, 16 August 2008 - 01:20.


#49
Dragoshx

Dragoshx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.08.2007

 TheyDidItAgain, on Aug 15 2008, 23:47, said:

Ok,dar cand incepe scoala sa ne tii la curent cu ce s-a intamplat :D eu sper sa deschizi un topic ,,Gata cu probleme cu colegii de clasa,acuma toti suntem prieteni  :D '' nu unu in care ,,Cum se mananca cu paiu'' oricum succes omule :)
super tare  :D

on: transferu cred ca e singura solutie, daca o sa ii bati si mai implici si politia, toti urmatorii 3 anii o sa ai probleme cu ei

Edited by Dragoshx, 16 August 2008 - 01:24.


#50
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Transferul nu functioneaza sigur ca acolo unde vei ajunge e deja formatun colectiv si se stie ca de orice 'venetic' isi bate joc lumea.
Solutia: bataie, bataie, bataie. Apropo, nu e nevoie sa bati toata clasa! Il vezi care e cu gura mai mare si-l arzi pe ala; e acelasi sistem ca in cazul cand o haita de caini te ataca: ii dai peste bot aluia mai mare si fug toti.

#51
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008
o sa incerk cam toate modalitatzile si ma gandesc ca 'bataie' o so folosesc ultima.....in privintza "gramaticii" am scris foarte grabit "domnule" profesor !!!!!

#52
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Deci eu la ce să mă aștept în clasa a noua?  -_-

Și nu sunt al patrulea din clasă, ci al doilea. Nici eu nu sunt cu bătaia, dar știu să mă împrietenesc cu toți. Mai ales cu fetele. :naughty: Și chiar dacă mi s-ar întâmpla ceva...părinții mei fac scandal de zile mari. -_-

#53
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Clasa 9a nu e asa sperietoare!
Ce ti-e si cu tehnologia asta... pe vremea mea nu intrebam pe forumuri cum va fi in clasa a 9a; ne duceam acolo si gata; ori ne imprieteneam cat mai repede ori faceam strategii sa-i ardem pe aia mai 'jmecheri'.

#54
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

 newtask, on Aug 16 2008, 10:37, said:

Deci eu la ce să mă aștept în clasa a noua?  -_-

Și nu sunt al patrulea din clasă, ci al doilea. Nici eu nu sunt cu bătaia, dar știu să mă împrietenesc cu toți. Mai ales cu fetele. :naughty: Și chiar dacă mi s-ar întâmpla ceva...părinții mei fac scandal de zile mari. -_-
  O sa fii batut in fiecare pauza si toata lumea va arunca in pauza cu covrigei sau creta in tine

 mytza16, on Aug 16 2008, 10:03, said:

o sa incerk cam toate modalitatzile si ma gandesc ca 'bataie' o so folosesc ultima.....in privintza "gramaticii" am scris foarte grabit "domnule" profesor !!!!!
Gata ti-ai rezolvat problema! Ai teoria dar cand va incepe scoala trebuie sa pui in pratica ;) cine stie...poate aia au si uitat ca si-au batut joc de tine si iesiti toti la o bere dup ore :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate