Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Probleme cu colegii de clasa !

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#1
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008
deci...am inceput cls a 9a...si colegii asa incet au inceput sa isi bata joc de mine...aruncau cu hartii in mine..cu viva...cu coji de banane si cu doze de cola...tot timpul cand era ceva goz de aruncat se arunca spre mine...in acelasi timp isi mai si bateau joc de mine prin pauze si pur si simplu ma terorizeaza...nu stiu ce sa fac pentru ca vine clasa a 10-a....eu mam gandit la o solutzie dar nu stiu daca va merge : sami fac un prieten(nu din scoala) mai smecher...si care se ia de mine sa il pun pe prietenul meu sal bata...oferindui bani/tzigari/etc. dar nush ce sa zik...datziva si voi cu parerea si cu sfaturi...va rog frumos...si acum sa imi prezint fizicul...sunt un baiat de inaltime medie cu ochelari de vedere(dioptrie +8)  am 60 kg (numa bine) dar chestia e ca eu nu ma bat deoarece mie frica sa numi sparg ochelarii pentru ca coasata fff mult...HELP !!!

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006
Rupe-i :death:




Sau poti face ce ti-am spus pe alt topic :angel:

#3
shtephy32

shtephy32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 26.06.2007
fii și tu mai de gașcă, încearcă să te porți frumos cu ei, să râzi la glumele lor etc... Și așa te vei mai integra și tu.

#4
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
poti sa vezi fara ochelari? le ai la bataie?

#5
shtephy32

shtephy32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 26.06.2007

 badboyallyn, on Aug 15 2008, 23:04, said:

poti sa vezi fara ochelari? le ai la bataie?
Nu cu bătaia se rezolvă, că ei sunt oricum mai mulți  :nonobad: . Trebuie doar să fii mai de treabă. Că dacă te marginalizezi, devii încetul cu încetul bătaia lor de joc.

#6
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Man, n-o sa poti sa-i bati pe toti  :)  Pur si simplu, cand se ia urmatorul de tine lasa ochelarii deoparte  si sari la bataie si da-i bine pana cand renunta celalalt. Altfel n-o sa poti face nimic, toate chestiile or sa continue si o sa patesti asa la nesfarsit. Si eu am ochelari (poate sunt cu vreo 15 kilograme mai solid si ceva mai inalt) dar asta nu da nimanui dreptul sa-si bata joc de mine. Face un coleg urat, invata-l minte. Vine cu altii, vino si tu cu altii. O sa iei de cateva ori bataie dar o sa si invingi. Good Luck!

"Nu cu bătaia se rezolvă, că ei sunt oricum mai mulți nono.gif . Trebuie doar să fii mai de treabă. Că dacă te marginalizezi, devii încetul cu încetul bătaia lor de joc."

Aici gresesti, daca ceilalti sunt niste idiotzi n-o sa te apropii de ei pentru ca estu pur si simplu altfel. Raman la parerea ca bataia e cea mai buna solutie, odata ce a ajuns in "situatia" asta n-o sa scape altfel.

Edited by The Kid, 15 August 2008 - 22:17.


#7
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008
deci eu am dioptrii mari la ochii....si fara ochelari nu vad...ii las de la ochii doar cand dorm sau fac baie...eu nu vad clar omul clar la fatza la 5-8 metrii...deci nu pot fara ochelari...deviza mea in ce priveste bataia e cam asa : dau 1 pumn si iau 10 decat sa dau 0 si sa iau 10...am incercat si sai nui bag in seama...dar daca de exemplu ii unu Cocalar si vine si se pune langa mine si ma tot pipaie pe cap..si tot felu de chestii de genu asta...ce sai fac...ca o data iam dat un pumn in gura-so linistit 2 saptamani si dupaia iara o iceput...

 shtephy32, on Aug 15 2008, 21:01, said:

fii și tu mai de gașcă, încearcă să te porți frumos cu ei, să râzi la glumele lor etc... Și așa te vei mai integra și tu.
am sa incerk...credema...ms de sfat...

#8
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
si a zis cineva ca pe toti odata?

edit: daca dai un pumn da-l in asa fel incat sa nu mai iei nici unul, sau da cel putin atatia cati primesti. daca zici ca nu ai reusit sa te impaci cu ei bataia e singura solutie :lol:

Edited by badboyallyn, 15 August 2008 - 22:18.


#9
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008
Uite,trebuie sa faci ceva ca daca nu credema,vei fi bataia lor de joc pana intr-a 12-a,cuma tu esti pentru ei un catelus cuminte.
Si da,ar trebui sa iti faci niste prieteni nu neaparat din scoala,ci sa iti faci un fel de gasca.Sau daca mai vine cineva la tine si arunca sau se ia de tine tipa la el ,injura-l si da-i una in gura.El nu se asteapta ca tu sa faci asta si ce sa zic ....rupe-l. :D

#10
shtephy32

shtephy32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 26.06.2007

 badboyallyn, on Aug 15 2008, 23:16, said:

si a zis cineva ca pe toti odata?
Nu, dar în timp ce se bate cu unul, ceilalți îl huiduie și țin partea celuilalt și așa e mult mai greu.  :cursing: Nu se poate pune cu ei dacă sunt mai mulți, asta am spus.

#11
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
fi si tu mai sociabil. vorbeste cu ei si integreaza-te in colectiv astfel incat sa le arati ca esti un tip de treaba si ca nu merita sa te ia la misto. succes :)

#12
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Ii bati pe rand  :)  Si totusi... daca-ti lasi ochelarii jos o sa-l pierzi pe cel pe care vrei sa-l bati din vedere ?

#13
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008

 badboyallyn, on Aug 15 2008, 21:16, said:

si a zis cineva ca pe toti odata?

edit: daca dai un pumn da-l in asa fel incat sa nu mai iei nici unul, sau da cel putin atatia cati primesti. daca zici ca nu ai reusit sa te impaci cu ei bataia e singura solutie :lol:
cum adica...sa dau asa in fel incat sa nu iau nici unul?

#14
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

 avramseby, on Aug 15 2008, 23:19, said:

fi si tu mai sociabil. vorbeste cu ei si integreaza-te in colectiv astfel incat sa le arati ca esti un tip de treaba si ca nu merita sa te ia la misto. succes :)
Aha si ei o sa zica ,,woau ce tip de treaba si fain e ,de acuma il lasam in pace si nu-i mai facem nimic ca e baiat bun'' WRONG!
Solutia e bataia ca doar lol sa punem o situatie vine unu si se i-a de el,asta ii da 2 in gura si ala se calmeaza.Asa baiatu nostru scapa si ala devine bataia de joc ca ,,cum a putut sa si-o ieie de la ala'' eh....cel putin asa privesc eu lucrurile. <_<

Ah da si am si un exemplu: Acum sunt in clasa a 7-a si am avut un coleg nou intr-a 5-a ei bn....a devenit bataia de joc a clasei,umilinta la greu frate nu gluma...dar prin clasa a 6-a i-o crescut oleaca oule si a dat si el si chiar l-o batut pe unu cu 2-3 pumni .Dupa aia toata lumea uite ma l-o batut pe ala si tot asa lumea a inceput sa il accepte si nu se mai iau de el....asa des  :P

#15
shtephy32

shtephy32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 26.06.2007

 TheyDidItAgain, on Aug 15 2008, 23:22, said:

Aha si ei o sa zica ,,woau ce tip de treaba si fain e ,de acuma il lasam in pace si nu-i mai facem nimic ca e baiat bun'' WRONG!
Solutia e bataia ca doar lol sa punem o situatie vine unu si se i-a de el,asta ii da 2 in gura si ala se calmeaza.Asa baiatu nostru scapa si ala devine bataia de joc ca ,,cum a putut sa si-o ieie de la ala'' eh....cel putin asa privesc eu lucrurile. <_<
Bineînțeles, nu va merge așa instantaneu, din prima. Trebuie treptat, încetul cu încetul. Poate începe prin a încerca să îi impresioneze într-un fel. Asta e cheia ;)

#16
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

 mytza16, on Aug 15 2008, 23:21, said:

cum adica...sa dau asa in fel incat sa nu iau nici unul?

adica ii dai o bucata de nu mai apuca sa mai dea.

#17
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

 shtephy32, on Aug 15 2008, 23:25, said:

Bineînțeles, nu va merge așa instantaneu, din prima. Trebuie treptat, încetul cu încetul. Poate începe prin a încerca să îi impresioneze într-un fel. Asta e cheia ;)
Sa stii ca ai dreptate dar prin ce? cam la ce te pricepi ,,mytza 16''? la ce esti bun? in afara de invatatura ca asa daca esti bun la mata nu o sa ramana aia cu gura cascata :lol: :lol:

#18
mytza16

mytza16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.08.2008
asta cu bataia o cred...pentru ca atunci cand iam dat la ala 1 pumn in gura...totzi colegii ziceau ca si sustzineau ca "lam invins" pe acel manelist de nota 10...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate