Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Saracul meu catel :(

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Ieri a venit veterinarul sa il tunda si acu nu mai este deloc jucaus si sta toata ziua si se linge .Eu n am fost acasa cand a venit sa il tunda dar zice mama ca i-a facut si anestezie .Si pe corp are o gramada de zgarieturi probabil de la veterinarul ala amator :(. Ma gandesc ca il ustura pielea de face asa.Trebuie sa ii cumpar vreo crema ceva?ce recomandati? e prima oara cand l am tuns ,eu nu vroiam sa il tunda de tot dar veterinarul ala a zis ca are carcei de la puful ala si altfel nu poate sa il tunda. E prima oara cand l am tuns .

Attached Files



#2
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Nu ma prea pricep, dar...de ce l-a tuns?

#3
piri

piri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.11.2006
O sa isi revina, era obisnuit cu par si acum normal ca nu-i place.Chiar daca e cald e de preferat sa il lasi asa cu par.Mai ales parul care ii intra in ochi nu se tunde.

#4
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Saracutul de el... ce haios e :). Sa-ti traiasca. O sa-i treaca, e usor socat acum de schimbare. Nu-l unge cu nimic deocamdata, o sa-l deranjeze si mai rau si o sa se linga.

Data viitoare nu-l mai tunde "la piele". Ala chiar era medic?

#5
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
El era frumos foc asa dar m am gandit ca pe caldura asta nu e bine sa il las asa.sincer m am grabit cu veterinarul asta.Eu sunt din Otopeni si am auzit de la cineva de omu' asta.mai bine cautam undeva in bucuresti ca lumea ca l a umplut de zgarieturi.Sa mi fie invatatura de minte. Asa stiam si eu de parul de la ochi dar a zis ca nu e nici o problema daca il tunde .

#6
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Au trecut 3 zile si el tot asa sta de parca nici nu ne cunoaste.Apa d-abia mai bea o data pe zi :(

#7
alxuca

alxuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 22.08.2007
eu nu inteleg de ce i-a facut anestzie...si eu mai tund pechinezul,dar nu il ls la piele ca i-as face mai mult rau decat bine.mergi cu el la un veterinar bun,poate are efecte secundare de la anestezie.

#8
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
ce naiba ai avut cu cainele,ma???
ar trebui sa ti se interzica sa mai cresti animale!

#9
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
No, tu daca ai arata asa ti-ar mai arde de mancare? Ia-i o peruca.

#10
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Lasa ca o sa creasca si o sa fie iar mandru si jucaus :)  Vei vedea :)

#11
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008
No, cum mai cățelul tău???
Și eu am un westie și-l tund des, însă niciodată n-a fost deprimat sau ceva, atâta doar că nu-i plăcea să "pută" a șampon, așa că se tîra prin iarbă, înverzindu-se tot, ca un marțian!!!  :P
Dacă e tot așa, propun să-l duci la un medic, și data viitoare când îl tunzi, evită indivizii ăștia care prestează servicii, nu-s veterinari.  :huh:

#12
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Deci e numai vina voastră. Eu am mai văzut și auzit de tuns câinii, însă de la un câine cu părul semilung până la piele.. Nici nu mă mir de ce e traumatizat câinele. Mai bine dă-l cuiva care să aibă grijă de el și să nu mai fie așa neglijent cu el. Stăpâni de-ăștia să tot fie pentru bietele animăluțe!

#13
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Mai, nu mai fiti asa rai, cu siguranta stapanii nu i-au vrut raul, n-au stiut oamenii ca nu e bine sa-l tunda pana la piele.

Nici un caine nu se tunde "la zero", se lasa cel putin 1 cm, pt ca il apara, mai ales de arsuri solare, si chiar si de caldura. Pe viitor sa stii ca un strat de 1 cm de par il apara de caldura si il protejeaza impotriva arsurilor solare. De acum inainte cauta un salon pt asa ceva. In plus, catelul rebuie tuns conform rasei sale, pt fiecare rasa particularitatile frezei au un rol: de ex la schnauzer nu tunzi veci barba sau sprancenele ;)

Cum mai e catelul, s-a acomodat?

#14
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006
Asta nici nu trebuia s-o stie stapanul...trebuia s-o stie idiotul care l-a tuns. Nu va mai tundeti cateii la orice amator, nu e asa simplu cum cred unii. Apelati la saloane specializate. Eu imi tund catelul la o frizerie de la Hala Traian, i-am ales in special pentru ca, femeia care tunde iubeste cainii la nebunie, in special Schnauzerii Uriasi :). Se poarta foarte bine cu ei, stie cum sa-i trateze si are si foarte multa rabdare, atunci cand e cazul. Imi povestea cum pierde cate o zi la cate un catel neingrijit pentru a-i descalci blana in loc sa-l tunda (e vorba de rase care nu se tund) ...si multe altele. Daca aveti nevoie, va pot da numarul de telefon pe PM pentru programari. Eu ii recomand cu caldura. De 5 ani tund catelul numai acolo si n-a dat niciodata rateuri...

#15
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Unii chiar au dat sfaturi bune,altii au vorbit cand trebuia sa taca. De unde sa stiu eu ca il tunde in halul ala? I a mai crescut blana , important e ca a devenit jucaus ca inainte :D Acum astept sa se faca si frumos ca atunci :D Si e un rasfatat si jumate  PS Nu l mai tund niciodata :D

Attached Files


Edited by Figo_jr2006, 05 September 2008 - 16:26.


#16
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Frumos catel! E bine ca si-a revenit si are chef de viata. Data viitoare sa fi mai atent cu asa zisii veterinari si "tundatori de animaluri". Stiu ca nu esti tu de vina si alti useri trebuiau sa taca.

Sa iti traiasca! :lol:

#17
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Dragul de el ! Ma gandesc ca o tunsoare ii face bine oricarui catel, dar parca nu in acest fel !
Sa fie sanatos !!! Numai bine !!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate