Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Posta Romana castiga licitatia si devine operator

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Posttelecomro, on Aug 19 2008, 06:29, said:

Posta e moarta din prima zi. Nu cred eu ca ZTE aduce si angajati, construieste inel DWDM/SDH si multe altele.

ZTE vine mai mult sa faca experiente pe aici.....cam atat, parerea mea.
Ciudat este ca Gary a spus ca Zapp extinde reteaua 450Mhz tot cu Lucent si nu cu ZTE care se ocupa de 3G. Sa inteleg ca ZTE este la prima retea CDMA in 420 sau 450 ?

Bine acum poate nu fac o retea CDMA , dar atunci ce sa fie ? Prea multe necunoscute....

ZTE are unele din cele mai bune echipamente in ceea ce priveste CDMA... La acest moment in CDMA 450 sunt 3 producatori la nivel global: Lucent, Huawei si ZTE... Calitativ se pare ca ZTE e cel mai tare, Huawei pe 2 si Lucent in coada... exista explictii logice pentru aceasta situatie si cel mai simplu e sa studiem piata globala de CDMA unde ZTE are o multime de proiecte si retele... Deasemenea, ce e si mai interesant este ca ZTE este singurul care are echipamente in 420 Mhz... Chiar daca castiga mama licenta tot cu ZTE trebuie sa instaleze reteaua in CDMA 420... ce e rau este ca ZTE e 0 in Europa si 0 in 3G... deci, aici e buba... eu cred ca Zapp va face swap cu ZTE chiar si la reteaua CDMA 450 1x... cred ca Lucent va fi scos complet din retea pentru ca nici Lucent si nici noii lor parteneri Alcatel nu au un roadmap in 3G si next generation networks (wireless sau wired)... deci...

PS- si apropos, ce legatura are o licenta wireless in 420 Mhz cu inelul DWDM si SDH de care vorbesti acolo? vezi ca sunt chestii diferite... si apropos, cu bani suficienti angajezi 10-20 de manageri romani care iti deseneaza si iti si calibreaza reteau si apoi se ocupa si de business cum trebuie...

Edited by akajohn, 21 August 2008 - 23:36.


#20
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Ma uimesti ! Cum adica Alcatel-Lucent nu are "next generation networks (wireless sau wired)."???

Hai ca la 3G pot sa-ti dau dreptate partial.

#21
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postakajohn, on Aug 22 2008, 00:32, said:

PS- si apropos, ce legatura are o licenta wireless in 420 Mhz cu inelul DWDM si SDH de care vorbesti acolo? vezi ca sunt chestii diferite.
poate se lega de faptul ca nu au c um asigura transport national.

#22
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Da. Pana la urma trebuie sa ai si ceva sa poti castiga pe bune o licitatie.

Asa ma duc si eu la licitatie, promit marea cu sarea, platesc suma si gata. Bine la noi in Romania....

#23
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postakajohn, on Aug 22 2008, 00:32, said:

Deasemenea, ce e si mai interesant este ca ZTE este singurul care are echipamente in 420 Mhz... Chiar daca castiga mama licenta tot cu ZTE trebuie sa instaleze reteaua in CDMA 420... ce e rau este ca ZTE e 0 in Europa si 0 in 3G...
Mai documenteaza-te; ZTE are o retea CDMA 420 in Cehia, iar Huawei una in Serbia.

#24
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View Postakajohn, on Aug 22 2008, 00:32, said:

ZTE are unele din cele mai bune echipamente in ceea ce priveste CDMA... La acest moment in CDMA 450 sunt 3 producatori la nivel global: Lucent, Huawei si ZTE... Calitativ se pare ca ZTE e cel mai tare, Huawei pe 2 si Lucent in coada... exista explictii logice pentru aceasta situatie si cel mai simplu e sa studiem piata globala de CDMA unde ZTE are o multime de proiecte si retele... Deasemenea, ce e si mai interesant este ca ZTE este singurul care are echipamente in 420 Mhz... Chiar daca castiga mama licenta tot cu ZTE trebuie sa instaleze reteaua in CDMA 420... ce e rau este ca ZTE e 0 in Europa si 0 in 3G... deci, aici e buba... eu cred ca Zapp va face swap cu ZTE chiar si la reteaua CDMA 450 1x... cred ca Lucent va fi scos complet din retea pentru ca nici Lucent si nici noii lor parteneri Alcatel nu au un roadmap in 3G si next generation networks (wireless sau wired)... deci...

PS- si apropos, ce legatura are o licenta wireless in 420 Mhz cu inelul DWDM si SDH de care vorbesti acolo? vezi ca sunt chestii diferite... si apropos, cu bani suficienti angajezi 10-20 de manageri romani care iti deseneaza si iti si calibreaza reteau si apoi se ocupa si de business cum trebuie...

Nu este asa cum spui tu,ZTE sunt inca jos si practic ultimii,Huawei au miscat ceva si Lucent au cea mai buna oferta,dar si preturile cele mai mari.Chinezii fac mult troc,in special in Africa

#25
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Si nu e normal sa fie Lucent cel mai scump daca are cele mai bune solutii ?

Cati angati au ZTE in Romania ? Mai mult de 10 ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate