Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

centre dezalcoolizare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sobv

sobv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2008
Salut. As dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu niste adrese ale unor centre de dezalcoolizare pentru femei, inafara de Insula Sperantei, Sibiu. Sunt din Brasov. Multumesc

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Stiu ca spitalele de psihiatrie au asemenea centre si se practica internarea pacientilor in alte judete fata de cel de provenienta (scade riscul de a te intalni cu un cunoscut prin curtea spitalului)

#3
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006

 maltese, on Aug 11 2008, 11:31, said:

Stiu ca spitalele de psihiatrie au asemenea centre si se practica internarea pacientilor in alte judete fata de cel de provenienta (scade riscul de a te intalni cu un cunoscut prin curtea spitalului)

Nu doresc la nimeni ....sa ajunga acolo....
Nu se face consiliere si se da medicatie ( calmante si antalcool ). Plus ca zona e deprimanta....\

Am avut o ruda internata pentru alcoolism la un spital de psihiatrie si a fost nasol de tot.

#4
sobv

sobv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2008
Intra-adevar spitalele de psihiatrie au sectii si pentru alcoolici, dar mare lucru nu se intampla acolo, adica sa-i trateze pentru dependenta de alcool. Baga in ei calmante si tot timpul sunt adormiti si molesiti. Nu stiu cum este in alte judete, dar la cel din Brasov nu este chiar asa nasol. Adica nu sunt oameni cu probleme psihice grave la spitalul la care ma refer eu si unde doresc sa o internez pe mama mea din nou (pentru ca despre ea este vorba). Situatia este cat se poate de grava si n-o mai pot tine acasa, mai ales nesupravegheata (cand eu sunt la serviciu). Si ma gandeam ca poate stie cineva despre niste centre care sa se ocupe chiar numai cu asa ceva. Am dus-o de doua ori la Insula Sperantei, Sibiu si degeaba iar a treia oara n-o mai pot duce pentru ca este foarte, foarte scump si apoi pentru ca n-o mai primesc cei de acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate