Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Exista sau nu Internet prin satelit GRATIS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
costica_cristi

costica_cristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.11.2007
VAd ca nu au mai postat nimeni pe aici chiar nu este internet gratis?(ma refer la faptul ca eu suport cheltuielile de instalere a unei antene prin satelit gen aia de tv)dar apoi sa pot sa intru gratis pe internet.rog sa comenteze numai cei avizati si care au cunostinte cat de cat. ms anticipat.

#20
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,801
  • Înscris: 16.03.2007
ce film ai vazut aseara? romanu' vrea tot ce e gratis sau aproape gratis!

#21
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Tu ai gandit inainte sa pui intrebarea asta? Deja antena are un cost si internetul, are si el pretul lui. Tu vrei sa platesti "cheltuielile de instalare" si sa le ai la bot, free.

De fapt, iti aduc eu echipamentul dar, suporti tu instalarea? Nici daca ai vinde apartamentul/casa nu ti-ar ajunge. Oricum e super oferta !! Antena fara costuri, si intrernet gratuit; platesti instalarea: 100.000 eur. Merge ?  :lol:

Imi place de tine ... ... ..... de simpatic :OK:

#22
costica_cristi

costica_cristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.11.2007
Pur si simplu refuz sa cred ca este 100 de mii de euroi.Fratilor am intrebat foarte simplu...nu este posibil sa ai internet free (cu o instalatie gen aia de TV-LNB si modul-dar specific nu aia de TV ci una diferita)Cum au unii televiziune moca prin satelit,de exemplu eu,vreu sa stiu daca este o instalatie similara si c-am cat costa.dar nu ma luati cu sume exorbitante pt ca nu va cred.Sa mai dau un exemplu am vazut pe net placi de receptie prin satelit.nu ar fi posibila si pentru internet?cred ca m-am facut destul de inteles pt toata lumea.ms anticipat chiar si la cei care raspund ironic.

#23
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Costica ... eu ti-am spus 100k in ideea de a te face sa intelegi ca echipamentul ala costa si el niste bani, internetul costa si el ceva si nu ai cum sa platesti doar instalarea si sa ai net "moka". Sa-ti intre bine in cap, nimic nu este gratuit pe lumea asta (ma refer cel putin la 'entitati' tranzactionabile). Totul are un cost indiferent ca se cheama 'profit' sau 'strategie de marketing'.
Vorbind strict la subiect (on topic) intre timp, te-ai uitat si tu cat costa un astfel de echipament? Oricare ar fi pretul lui, esti de acord ca el va trebui amortizat intr-un fel sau altul? Ca nu in 2 ani ci in 3, 4, sau 5 ani, dar tot trebuie acoperit cumva. Cum crezi tu ca investitorul respectiv isi va scoate cel putin banii cheltuiti, daca tu nu dai 1 leu macar? Si daca le fura, tot trebuie sa ii produca ceva, logic, nu crezi ?
Revenind la cei 100.000, exista si varianta in care sa ti se spuna ca te costa X euro instalarea, si primesti ... nu stiu .. 10 ani net gratuit dar, in banii aia va intra pretul serviciului si a antenei.
Ca sa te fac sa intelegi, apuca-te tu, si ofera asa ceva. Fa-ti un studiu de caz si atunci, poate, ai sa intelegi mai bine situatia.

PS. goana dupa "moka" impiedica judecata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate