Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Iphone 3G la Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
827 replies to this topic

#1
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Sal,

Cand vom avea Iphone 3G in oferta Orange ?  Unele zvonuri dau ca certa data de 22 August.\

Cat va costa abonamentul de date ? Cat va costa telefonul cu abonament ?

Se poate cumpara si intr-un pachet prepay (Vezi Vodafone IT) ?

Astea sunt intrebarile la care poate sa raspunda cineva cu informatii !  ;)

#2
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Inca nu se stie nimik, nici macar data nu e sigura, dar ce e sigur e ca singurul site in care putem avea incredere e apple.com.
Inca tot coming soon e pentru romania. :)

http://www.apple.com/iphone/countries/

Edited by lucienuk, 03 August 2008 - 19:06.


#3
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 enderlabs, on Aug 3 2008, 18:27, said:

Sal,

Cand vom avea Iphone 3G in oferta Orange ?  Unele zvonuri dau ca certa data de 22 August.\

Cat va costa abonamentul de date ? Cat va costa telefonul cu abonament ?

Se poate cumpara si intr-un pachet prepay (Vezi Vodafone IT) ?

Astea sunt intrebarile la care poate sa raspunda cineva cu informatii !  ;)


Prepay cu siguranta nu. Data pe care o mentionezi nu a fost confirmata de Orange, dar sigur este corecta.

#4
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

 capuera, on Aug 3 2008, 20:05, said:

Prepay cu siguranta nu. Data pe care o mentionezi nu a fost confirmata de Orange, dar sigur este corecta.
Poate ai dreptate cu Iphone pre pay, dar pana acum cateva tari din europa il au disponibil si pe pre pay.

o2.co.uk -coming soon for pay and go
t-mobile.de -nu scrie nimik de pre pay
vodafone.it -certo
orange.fr -nu
t-mobile.au -nu
http://iphone.optimus.pt/   -portugalia il au pe optimus dar nu e pre pay pe vodafone portugalia
si restul mi-e lene sa mai caut dar mai sunt.

Edited by lucienuk, 03 August 2008 - 19:20.


#5
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 lucienuk, on Aug 3 2008, 20:09, said:

Poate ai dreptate cu Iphone pre pay, dar pana acum cateva tari din europa il au disponibil si pe pre pay.

o2.co.uk -coming soon for pay and go
t-mobile.de -nu scrie nimik de pre pay
vodafone.it -certo
orange.fr -nu
t-mobile.au -nu
http://iphone.optimus.pt/   -portugalia il au pe optimus dar nu e pre pay pe vodafone portugalia
si restul mi-e lene sa mai caut dar mai sunt.

Pot sa mai adaug la lista ta swiscomm.ch (il are sigur pre pay). Nu stiu nimic de Belgacom.be....

Macar Orange sa scoata un abonament decent de date, comparabil cu Vodafone, nu unul de 40-50 Euro/luna.

#6
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Cel mai mare pret v-a fi de 199 euro pentru 8GB si 299 pentru 16GB. Asa au promis cei de la apple. Pretul poate fi mai mic dar la abonamentele cu un pret mai mare. Atata timp cat in toate tarile in care e disponibil este la pretul asta, si cei de la apple au zis ca asta e pretul, nu trebuie sa fie mai scump la noi.

#7
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 enderlabs, on Aug 3 2008, 23:30, said:

Si oricum suntem romani,..n-or sa bage iphonul la un abonament de peste 30 EUR/luna...
La Orange France, cel mai ieftin abonament (2H) pentru iPhone costa 53€ / luna (sau 49€ daca te abonezi pe 2 ani).
Daca vrei sa cumperi iPhone pe PrePay, aparent costa 609€ pentru versiunea 16Go si 509€ pentru versiunea 8Gb.

:rolleyes:

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

 Cosconor, on Aug 4 2008, 15:53, said:

La Orange France, cel mai ieftin abonament (2H) pentru iPhone costa 53€ / luna (sau 49€ daca te abonezi pe 2 ani).
Daca vrei sa cumperi iPhone pe PrePay, aparent costa 609€ pentru versiunea 16Go si 509€ pentru versiunea 8Gb.

:rolleyes:

Scump domne scump.

#9
Kineas

Kineas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2006
Ar fi bine sa fie asa. Chiar vreau unul. Eu il vreau pentru ecran pentru ca e mare. Ca e touch e un bonus. Eu citesc carti de pe mobil, si ma gandesc ca ar fi cea mai buna varianta pentru mine in loc sa iau un ebook reader care e si scump si nici nu stie sa faca mare lucru.

Majoritatea telefoanelor lansate ca concurenta pentru iPhone au o mare problema. Vizibila si la calculatoare. Au o suta de modele, fiecare cu os-ul lui, asta daca nu au numai java. Aplicatiile se potrivesc numai cu cateva modele, in functie de ecran, sistem de operare, rezolutie si performantele mobilului in sine. Apple-ul aplica aceeasi tehnica pe care o aplica si la calculatoare. Putine modele, deci soft usor de intretinut. Acum au dat liber la sdk, si la fel cum exista febra utilizatorilor exista si o febra a dezvoltatorilor.

Ce-mi place la iPhone: memorie mare, ecran mare, multi-touchscreen, puzderie de aplicatii, Safari, ipod... si procesorul din el... o frumusete de ARM la 620 mhz. Nu stiu cate telefoane se pot pune cu procesorul asta.
Ce nu-mi place: Java, Flash, copy-paste sunt chestii normale dar nu sunt inca implementate.
Ce mi se pare nitel stupid sa te oftici ca nu are: camera mai puternica (e un telefon, nici un telefon nici de 5 megapixeli nu scoate cine stie ce poze, vrei sa-ti faci poze in fata blocului, iti cumperi o camera foto cu zoom optic), camera in fata (cati folositi 3g? In afara de aranjatul frezei la ce ajuta?), slot de card (cat spatiu vreti frate?).

Edited by Kineas, 04 August 2008 - 22:17.


#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Fata patronului meu a primit de ziua ei un iphone 3g cadou din partea tatalui. Pachetul a sosit de la orange romania. Am ratat sa-i fac o poza. Stiu ca a costat 500 RON si sigur ceva puncte de loialitate. Oricum sunt cateva sute de abonamente pe firma.  :confuzzled:

#11
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Apple nici nu ofera acces romanilor in magazinul iTunes :roflmao:

Sa inteleg ca lansarea va avea loc pe 22 sau pe 25 august ?

#12
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Exista iTunes Store online pentru fiecare tara in care iphone e disponibil. Cel mai probabil se va infiinta si la noi. Eu am incercat cu un card sa imi fac un cont la itunes store si nu recunosc cardurile numai din tara pentru care e Shopul.

Edited by lucienuk, 05 August 2008 - 13:25.


#13
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 wfnse, on Aug 5 2008, 14:13, said:

Apple nici nu ofera acces romanilor in magazinul iTunes :roflmao:

Sa inteleg ca lansarea va avea loc pe 22 sau pe 25 august ?


Mai nou poti sa-ti faci cont pe iTunes. In ZF de astazi apare un articol care spune ca Orange ar prelua comenzi de Iphone incepand cu 16 August.

Asa ca mai sunt doar cateva zile :)

#14
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Rectific! Am verificat in itunes si surpriza exista app store pentru iphone, pentru romania. Ciudat ca nu accepta carduri de debit(am incercat a imi fac un cont).

#15
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006

 lucienuk, on Aug 5 2008, 14:33, said:

Rectific! Am verificat in itunes si surpriza exista app store pentru iphone, pentru romania. Ciudat ca nu accepta carduri de debit(am incercat a imi fac un cont).
Deci ii klar,..toate pregatirile se fac pentru grand release  B)

Edited by SUPERSTAR2007, 05 August 2008 - 14:12.


#16
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
S-a rezolvat problema cu ecranul galbui? Am vazut nsite poz pe net si iPhone 3G are ecranul galbui in comparatie cu primul iPhone care afiseaza albul alb si nu galbui.

#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
mai asteptati pana de craciun si puteti sa va luati iphone 3G nano :P

Apple va lansa versiunea "nano" iPhone pana la Craciun


Compania Apple se pregateste sa lanseze pe piata versiunea ''nano'' a celebrului iPhone 3G. Noul model va ajunge in magazine inainte de Craciun, informeaza Daily Mail.

Noul iPhone va fi lansat in Marea Britanie la pretul de 150 de lire sterline, iar producatorii se asteapta deja ca modelul ''nano'' sa fie un  un succes mai mare decat versiunea precedenta.

''iPhone 3G a fost telefonul cu cele mai rapide vanzari din istoria Marii Britanii, dar este destul de scump (...).Totusi o versiune mai simpla, in forma unui baton de ciocolata, asemanatoare iPod-urilor nano, ar fi un succes colosal ca si cadou de Craciun'', a declarat o sursa din cadrul industriei de profil.          

Un expert din domeniu a precizat că modelul nano iPhone ar putea avea tastele de comandă pe spate, iar ecranul pe partea din față, astfel încât numerele de telefon să fie formate de pe spatele telefonului.



Sursa: Realitatea.net

#18
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
iPhone nano va fi mai putin interesant in ceea ce priveste bateria, marimea ecranului si vor scoate probabil
anumite functii (de exemplu GPS) pentru a livra pe piata un model mai ieftin (din toate punctele de vedere).

Edited by wfnse, 05 August 2008 - 16:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate