Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Player cu sound super!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adirr

adirr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.10.2004
Caut un player sau un soft care sa-mi faca mp3-urile din calculator sa sune ceva in gen EUROPA FM.
Care player se aude cel mai bine?

#2
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Si in ce gen suna Europa FM?

#3
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Pai sa vedem... Ca sa sune (aproximativ) ca Europa FM iti trebuie un soft care sa-ti transforme fisierul mp3 in mp2. Ex. HeadAche sau BeSweet. Ma indoiesc insa ca vei reusi acest lucru (sunet ca la Europa FM, adik). Nu poti sa invingi un lant audio de, poate, sute de mii de dolari, cu softuri de... hai sa zicem maxim cateva sute de dolari. :death:

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,862
  • Înscris: 25.01.2002
ce are a face aici transformarea din mp3 in mp2? ca urmeaza sa se piarda si mai mult din calitate aici...

oricum, la europa fm toate setarile sint facute de oameni care (se presupune ca) stiu ce fac. si mai sint si ajutati de dotarea tehnica

dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa ai un sistem audio bun, apoi sa faci rost de melodi comprimate corect si bine, la un bitrate cit mai mare.

#5
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
dar cum se aude la europa FM ??! explicati lumii... ca eu nu stiu

#6
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
pai cred ca ar fi mai greu sa explici un sunet in cuvinte...  :)

daca aveti net prin cablu, deschideti winamp, ctrl+l si bagati adresa:


http://europafm.rdsnet.ro:7200/

#7
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
k, o sa testez sa ascult, dar radiouri am ascultat si eu, muzica am ascultat si eu, dupa cum vorbiti aici, europa fm are un alt 'sound'  ... este ceva in mod special diferit, sau doar se aude mai bine, mai calittiv, cu fidelitate mai mare.. ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate