Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Ce mincam la lucru?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
gotta

gotta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.06.2008

View Postrich1974, on Aug 17 2008, 09:44, said:

eu deseori mananc un amestec de stafide cu arahide crude.   imi place foarte mult acest amestec si nu e nici scump. alunele sunt 11 ron iar stafidele cam 9.   nu mai zic de faptul ca nu au chimicale.
miezul de floarea soarelui iar e foarte bun, miezul de nuca (am inteles ca e si afrodisiac :wub: ) , biscuitii facuti in casa (ca stii ce ai bagat in ei)

Bine-bine, da' mincarea unde e? Ce zici tu aici e mai mult desert....  :P

#20
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai fratioare! 100 g de arahide au 600 de kcal. daca mai adaugi vreo 200 de la stafide ajungi la 800. nu ti se pare suficient pentru o masa?  fii cu mintea deschisa si lasa dracului mancarea gatita care e o cacealma. vrei sa ajung sa intreb pe forum cum sa fac sa slabesc ,asa cum fac altii? ce activitate faci la birou? stai cu curul pe scaun si postezi pe softpedia! crezi ca trebuie prea multa energie pentru asta?

#21
gotta

gotta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.06.2008
Pai mergand pe logica asta am putea sa ne injectam calorii direct in vena sau stomac. Cu gustul cum ramane de carne cum ramane? :)
Nu am probleme cu greutatea si nu am doar munca de birou. Mai fac si sport pe deasupra...

#22
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postgotta, on Aug 20 2008, 11:27, said:

Pai mergand pe logica asta am putea sa ne injectam calorii direct in vena sau stomac. Cu gustul cum ramane de carne cum ramane? :)
Nu am probleme cu greutatea si nu am doar munca de birou. Mai fac si sport pe deasupra...
da-l dracului de gust! care e treaba cu gustul? ce, ti se pare ca avem nu stiu ce bucatarie rafinata! totul se bazeaza pe gratare, prajeli si alimente sarate! cam atat! ce faci daca dispare carnea, mori de inanitie? pana la urma fiecare mananca ce vrea, pofta buna ca vine pranzul!

#23
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Ce-as manca niste chifteluteeeeee!

#24
gotta

gotta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.06.2008

View Postrich1974, on Aug 20 2008, 11:47, said:

da-l dracului de gust! care e treaba cu gustul? ce, ti se pare ca avem nu stiu ce bucatarie rafinata! totul se bazeaza pe gratare, prajeli si alimente sarate! cam atat! ce faci daca dispare carnea, mori de inanitie? pana la urma fiecare mananca ce vrea, pofta buna ca vine pranzul!
Nu stiu tu cum esti dar eu mananc mai mult de pofta. Sunt f rare cazurile in care mananc de foame si din acest motiv GUSTUL CONTEAZA ENORM!
Nu as muri de inanitie dar daca tot am carnea la indemana de ce sa nu ma bucur de ea....?

Regards!

#25
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
imi place sa mananc putin si bun. o portie de paste integrale cu piept de pui si mult sos de rosii, un orez cu legume picant, o branza frantuzeasca sau nemteasca(nu din alea care put  :)  ), o ciocolata, doua-trei banane, un pumn de fistic etc.
pana la urma am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa-ti interzici prea multe, viata e oricum prea scurta si plina de rahaturi ca sa mai si mananci ce nu iti place.

#26
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Eu sunt cu sandwich-ul dupa mine, nu am alta solutie, in principiu pe paine pun tot felul de paste de branza, cu verdeata, cu smantana etc. snitel de pui taiat felioare mici sau peste pane tot asa taiat cuburi, cateodata sunca si peste ardei sau gogosari...un mar la desert! mai beau cate un ceai dar ala mi-l fac la job!

#27
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Sendvișurile-s sfinte :P

Edited by LauriciD, 22 August 2008 - 11:16.


#28
Atena_atenne

Atena_atenne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.09.2008
pana acum un an mancam ce gaseam, fara sa dau atentie daca e sanatos sau nu, imi gaseam tot felul de scuze ca sunt ocupata, dar acum masa de pranz e sfanta, nu conteaza cata treaba am , fug o ora si manac ceva sanatos!

#29
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Mi-am lat niste caserole ermetice si-mi aduc in ele ce vreau. De odicei snitele, salata de varza, rosii etc. Imi mai pun si sendvisuri cateodata. Am deprins acest obicei in urma unui calcul rapid de unde am aflat ca dau 400-420 de lei pe mancarea de pranz lunar. Si nici nu-mi placea aia de la catering. Am avut de ales intre o masa uscata, rece, pe bani si o masa uscata, rece, dar gratis. Guess what?

#30
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
unde sunt snitele gratis????

#31
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008

View Postsnipest, on Sep 4 2008, 13:58, said:

Mi-am lat niste caserole ermetice si-mi aduc in ele ce vreau. De odicei snitele, salata de varza, rosii etc. Imi mai pun si sendvisuri cateodata. Am deprins acest obicei in urma unui calcul rapid de unde am aflat ca dau 400-420 de lei pe mancarea de pranz lunar. Si nici nu-mi placea aia de la catering. Am avut de ales intre o masa uscata, rece, pe bani si o masa uscata, rece, dar gratis. Guess what?
Am inceput si eu sa adopt metoda asta de cand cei de la cantina au intins coarda cu preturile. Si eu m-am zgariat cand am realizat cati bani am aruncat ultimul an.

#32
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu stiam ca n-avem voie sa mancam la birou, ca se fac furnici.

#33
ispatar

ispatar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 16.02.2005
:)

#34
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostAndreas1, on Jul 31 2008, 04:24, said:

Pana acum mi-am pus doar sandwich-uri. Dar sunt curios ce mananca si alt fel de oameni la lucru. :D

ce altceva s-ar putea manca la serviciu?  :w00t:   mini pizza, o banana, un mar, un sandvis de la fastfood, napolitane, biscuiti.
ca doar n-o sa-mi aduc borcanul cu bors sau cu tocanita... :worthy:

#35
test123

test123

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.09.2008
Up! Altceva ce va mai luati? :)

#36
test123

test123

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.09.2008
Hai ca maine ma duc in supermarket si sa stiu ce sa mai iau :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate