Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Ce mincam la lucru?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
gotta

gotta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.06.2008
Astept sugestii!!!

:)

#2
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008

 gotta, on Jul 30 2008, 16:30, said:

Astept sugestii!!!

:)

ce lucrezi?

#3
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Pana acum mi-am pus doar sandwich-uri. Dar sunt curios ce mananca si alt fel de oameni la lucru. :D

I'm staying tuned, ca incep sa ma satur de sandwich-uri. La lucru(de la 9 pana la 24), sandwich. Cand vin acasa (de obicei nu e nimic gatit pus de-o parte pentru mine) sandwich. Nu stiu sa gatesc si-mi fac sandwich. Dar pana cand?! :wacko: :D

#4
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
salata de ton , de pui , salata de rosii  la caserola.

#5
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
la noi se comanda cel mai adesea...acum am descoperit un loc super si de o sapt doar acolo mancam
daca nu, mergem la supermarket si luam rosii, castraveti, branza, kaiser si facem un fel de salata amestecata...
de acasa direct nu prea se vine cu mancare

#6
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
Noi avem cuptor cu microunde, astfel ca mai aducem si mancare gatita...In rest, shaworma, pateu, conserve de peste/carne...etc

#7
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
:) Vad ca junk-food este numarul 1.
In ultimul timp am inceput sa fac un calcul al banilor aruncati pe mancarea proasta.
Nu are rost sa dau suma dar cu ea platesti leasing la un BMW sau o rata la o proprietate (modesta).

Am noroc de o munca care ma tine pe drumuri si pot trece pe acasa.
Mancarea gatita e super, chiar daca nu o poti manca atunci cand iti este foame (de obicei mint foamea 1-2 ore).
Foamea se pacaleste destul de bine cu nuci,seminte,alune, stafide.

#8
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Acum vara cele mai potribite sunt salatele si ca desert un mar, o para etc.

Edited by gabrolio, 01 August 2008 - 10:33.


#9
gotta

gotta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.06.2008

 aton, on Jul 30 2008, 18:41, said:

ce lucrezi?
Nimic special:birou, mai multi colegi, mai intra si clienti.
Nasol ca nu avem un loc amenajat de luat masa si nu prea poti sa scoti ciorba pe birou...

#10
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Merita incercat si conservele alea cu fasole si costita sau carnati,sunt acceptabile la gust si daca pot fi si incalzite sau servite rece.

#11
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu deseori mananc un amestec de stafide cu arahide crude.   imi place foarte mult acest amestec si nu e nici scump. alunele sunt 11 ron iar stafidele cam 9.   nu mai zic de faptul ca nu au chimicale.
miezul de floarea soarelui iar e foarte bun, miezul de nuca (am inteles ca e si afrodisiac :wub: ) , biscuitii facuti in casa (ca stii ce ai bagat in ei)

Edited by rich1974, 17 August 2008 - 08:49.


#12
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

 rich1974, on Aug 17 2008, 09:44, said:

eu deseori mananc un amestec de stafide cu arahide crude.   imi place foarte mult acest amestec si nu e nici scump. alunele sunt 11 ron iar stafidele cam 9.   nu mai zic de faptul ca nu au chimicale.
miezul de floarea soarelui iar e foarte bun, miezul de nuca (am inteles ca e si afrodisiac :wub: ) , biscuitii facuti in casa (ca stii ce ai bagat in ei)


Noi de obicei mancam chestii care nu put ff tare ( deci nu peste, usturoi, ceapa & stuff).
Ca si exemplu: salata de rosii cu masline si branza sau cascaval, pateu, snitele, gratar. Mai greu cu ciorba si alte mancaruri gatite si asta nu din cauza pregatirii ptr mancat ( avem microunde) cat din lipsa de timp. Niciodata nu poti sti daca ai cum sa termini de mancat.

#13
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ar fi si aiurea sa bagi niste ceapa sau usturoi cand esti la birou! cred ca ar scadea instantaneu cifra de afaceri a firmei! ar fugi clientii ca dracu' de tamaie!

#14
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Eu am avut noroc ca am lucrat la o firma de prin baneasa si era la 2 pasi de la cantina de la Romaero, de la aeroport, cine stie, super mancare acolo. Meniul zilnic era de obicei un snitel de pui cu piure si salata de varza :P

#15
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Amestec de legume congelate sotate in tigaie cu putin ulei - sare - piper cu bucatele de piept de pui la gratar ; avantajul e ca se pot manca si reci.
Salate cu paste scurte (farfalle, penne) si sunca - ardei - patrunjel - maioneza sau orice alta combinatie.

#16
vvv_vlad

vvv_vlad

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.01.2008
Eu lucrez la o firma care are macare livrata: -pranz
                                                                 -cina
                                                                 -gustari calde, reci, sucuri la liber

#17
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Omul voia sugestii de pachetele, si voi ii spuneti ca la firma voastra vi se livreaza mancare :lol: de parca il intereseaza pe el ca eu cobor doua etaje pana la cantina unde mananc cu 11 lei fel principal+garnitura+salata+desert ...

#18
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
Diverse tipuri de salate

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate