Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cum e la FSEGA, UBB CLUJ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1144 replies to this topic

#163
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
asa am inteles si eu cum zice draga19, ca doar o treime din cei de la buget primesc camin. asa mi-a spus la inscriere tipa de jos de la informatii. zicea sa nu-mi fac sperante pentru k la media mea, nu e sigur k primesc camin. poate pentru mine e o medie mare, dar pt fsega poate sa nu fie. 9,88. de aia am parasit idea caminului pentru ca nu vreau sa o duc intr-un stres continuu in ultima saptamana a lui septembrie

#164
byank23

byank23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.09.2009
inseamna k eu n-am nici o sansa cu 9.75 :(((

#165
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
repet, o zis ca NU E SIGUR CA PRIMESC, dar avand in vedere care sunt notele cred ca nu era problema. ar fii super bine daca cineva ar ordona lista cu cei admisi la buget. atunci s-ar putea usor imparti in trei parti egale si s-ar stii pana unde sunt 33%.

#166
pmadalina

pmadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 03.08.2009
succes la examen draga19:)

#167
FuzZzy

FuzZzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.06.2007

View Posttudoru1, on 6th September 2009, 12:11, said:

repet, o zis ca NU E SIGUR CA PRIMESC, dar avand in vedere care sunt notele cred ca nu era problema. ar fii super bine daca cineva ar ordona lista cu cei admisi la buget. atunci s-ar putea usor imparti in trei parti egale si s-ar stii pana unde sunt 33%.

Mie cand m-am inscris mi-a zis ca SIGUR nu intru la buget, si am intrat :D

Cel mai bine ar fi sa publice ei o lista cu cei admisi in ordinea mediilor, dar deh...e greu sa faca o sortare dupa medie. Oricum, multa bafta din partea mea :)

Cu gasca ce se mai aude ?

#168
byank23

byank23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.09.2009
ce medie ai avut?si al catalea ai intrat?

#169
Adi_cj

Adi_cj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2009
cel mai probabil, vor fii 5 serii ca si anul trecut. fiecare serie e formata din 12 grupe a cate 40 de studenti. cel putin la mine asa a fost :) eu sunt anul 2 acum. daca mai aveti alte nelamuriri va ajut cu placere (in caz ca am informatii despre).

#170
lavycool

lavycool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2009

View PostAdi_cj, on 7th September 2009, 15:58, said:

cel mai probabil, vor fii 5 serii ca si anul trecut. fiecare serie e formata din 12 grupe a cate 40 de studenti. cel putin la mine asa a fost :) eu sunt anul 2 acum. daca mai aveti alte nelamuriri va ajut cu placere (in caz ca am informatii despre).

La ce materii ai intampinat greutati?:D

#171
Ignacio

Ignacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.08.2009
da da ...adi cj .. spune'ne care dintre materii este mai dificila ? cum is profii ? cum e orarul ? :D .. ms mult :D

#172
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009

View PostIgnacio, on 7th September 2009, 21:53, said:

da da ...adi cj .. spune'ne care dintre materii este mai dificila ? cum is profii ? cum e orarul ? :D .. ms mult :D

am primit azi o veste trista.
la fsega orele incep de la 7:30 dimineatza.

...

#173
gabonel2009

gabonel2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.08.2009

View Posttudoru1, on 7th September 2009, 21:55, said:

am primit azi o veste trista.
la fsega orele incep de la 7:30 dimineatza.

...



stai linistit...ca poate nu o sa ai cursuri numa de la 7 jumate...... :D

#174
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009

View Postgabonel2009, on 7th September 2009, 22:11, said:

stai linistit...ca poate nu o sa ai cursuri numa de la 7 jumate...... :D


asa e. dar se poate si sa o musti sa ai de 3 ori pe saptamana de la 7 juma :) si atunci nu-i tare sexy.

#175
Adi_cj

Adi_cj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2009
ce sa va mai zic...fiecare serie ca avea un sef de serie, la fel cum fiecare grupa va avea un sef de grupa. si da, o sa aveti si de la 7:30 fiti siguri, atat cursuri cat si seminarii care de altfel tin o ora si jumatate nu doua ore ca la majoritatea celorlalte facultati. pai profi sunt destul de ok, in primul semestru faceti microeconomie, finante publice, economie europeana, management, matematici aplicate in economie (singura restanta :)) si o limba straina. la mate si la micro in special e mai nasol. la micro ai foarte multe formule, indicatori economici, o gramada :). celelalte materii nu-s grele, is chestii de locgica. profii is ok, sunt si multi tineri asistenti sau doctoranzi care chiar sunt ok, si te intelegi fain cu ei. la mate o sa puteti sa aveti ceva probleme cu profii (care o sa faceti cu mihoc v-ati ras :)). ce sa va mai zic...la unele cursuri se face prezenta (econ europeana) si daca ai 2 prezente la curs ai un punct in plus la examen. pe la jumatatea semestrului o sa va alegeti un optional pt semestrul 2. in semestrul 2 e mai naspa umpic :) da' pana atunci mai aveti. sa-l terminati cu bine pe primu si apoi... :)

#176
gabonel2009

gabonel2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.08.2009
http://www.trilulilu.../8fa846109d8191


un filmulet foarte foarte interesant...despre FSEGA :D

#177
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Interesant.... fiecare cu norocul lui... ca la orice facultate :)

#178
byank23

byank23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.09.2009
stie cineva ... in cluj sunt camine private? si dak da cam cat e o camera pe luna?:)

#179
FuzZzy

FuzZzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.06.2007

View Postbyank23, on 6th September 2009, 21:52, said:

ce medie ai avut?si al catalea ai intrat?

9.40 am avut, si am intrat ultimul la buget la engleza B)

destul de tare ca au 4 sali de fitness. oare cat costa abonamentul ? i can't wait :D

Edited by FuzZzy, 08 September 2009 - 23:05.


#180
Adi_cj

Adi_cj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2009

View PostFuzZzy, on 9th September 2009, 00:05, said:

9.40 am avut, si am intrat ultimul la buget la engleza B)

destul de tare ca au 4 sali de fitness. oare cat costa abonamentul ? i can't wait :D

e moca la fitness :) de la 8 la 15 de luni pana vineri. cel putin asa era anul trecut. insa daca e moca gandeste-te si ce-i acolo in fiecare zi ;) eu mergeam doar sa-mi fac prezentele ca la aparate nu prea apuci :) tre sa-ti faci 8 prezente pe semestru la educatie fizica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate