Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Brasov - O poza absolut superba!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Pe tema data : Mie imi place fotografia, indiferent ca e artisitica sau nu si nu cred ca trebuie sa aduc argumente "tehnice". Ar insemna sa incepem sa justificam de ce ne place ciocolata, aerul curat, cerul senin, etc.

Alte pareri si impresii, pe langa subiect le putem discuta in alt thread - propun pt. cine e interesat de polemici pe marginea temeie "ce e fotografia artistica" sa deschida un thread separat.

#38
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Adipelcz, sa nu uitam ca tu ai sarit in sus la remarca mea... ;)
Poate ca o sa cadem de acord la berea aia la care inca n-am ajuns ...

Edited by kork, 20 December 2004 - 17:07.


#39
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Fara a iesi din subiectul thread-ului, dar generalizand putin, cred ca atunci cand privim o fotografie e bine sa nu incercam sa ne punem problema daca are ceva artisitic sau nu, si sa vedem dincolo de barierele tehnice si "normele tehnice". Poate ca nu e aceasta fotografie foarte artistica, dar cu siguranta este frumoasa.

Am "sarit" in sus, pentru ca ai criticat o fotografie reusita de altfel, pe motiv ca nu are nimic artisitic si ca e buna doar din punct de vedere tehnic. La fel de buna tehnic e si o poza cu bunica-mea bine focalizata si expusa corect, si nu cred ca se compara cu aceasta de aici.

Nu mai comentez altceva pe subiectul acesta ca ar insemna sa scriu off-topic. Asta e parerea mea.

Legat de bere, daca vii prin zona BV, cu placere, mai cu seama ca suntem in plin sezon de iarna.

#40
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Nu vad de ce n-as incerca sa analizez o fotografie, fie ca-mi place, fie ca nu.
In general, la imaginile slabe, defectele "sar in oki", pe cand la o fotografie buna, ca si in cazul unei picturi, e o placere sa (re)descoperi amanunte tehnice sau de compozitie sau de mai stiu eu ce...

Cu siguranta ca imaginea in cauza e faina, nu am spus altceva.

Daca e sa disecam problema tehnicii, te-as ruga sa observi ca o imagine foarte buna dpdv tehnic NU ESTE NEAPARAT una clara sau cu' sharfu' pe varfu' nasului. :)
Acu', io n-am de unde stii cum e fotografia de care ai amintit tu', dar cine stie, poate e un portret extraordinar...

In legatura cu off-topicul, poate vrea Mr. Fred sa faca un split daca el considera.

P.S. E zapada la Brasov ?

#41
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004

kork, on Dec 20 2004, 17:32, said:

Daca e sa disecam problema tehnicii, te-as ruga sa observi ca o imagine foarte buna dpdv tehnic NU ESTE NEAPARAT una clara sau cu' sharfu' pe varfu' nasului. :)

P.S. E zapada la Brasov ?

<{POST_SNAPBACK}>


Ma bucur ca gandesti asa. Nu spun ca o fotografie corecta tehnic e sharp. Am dat doar un exemplu acolo. Multe din pozele care-mi plac nu sunt sharp deloc. De fapt, nici asta in discutie nu e f. sharp (si aici banuiesc ca e totusi vina aparatului, oarecum limitat).

@PS. Nu, nu e inca zapada pe aici. Asteptam inca...

#42
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Am vazut astazi poza pe site-ul de la Radio 21 :)

#43
leer0y

leer0y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 03.02.2008
super poza .... felicitari :huh:

#44
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
leer0y ai trezit un topic care se ''stinsese'' prin 2005 :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate