Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

intepat cauciucuri -dezumflat roti in fata blocului

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
33 răspunsuri în acest subiect

#19
joolsey

joolsey

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 11.08.2008
gamezcdr- Ai deviat de la subiect. Da, la tine are o minima justificare actiunea. Insa un personaj care face asta pe simplu motiv ca a parcat altcineva pe locul lui de parcare (ca sa nu mai punem ca locul de parcare e uneori un simplu trotuar ---- as in: spatiu public oameni buni, nu i l-a atribuit primaria) are niste probleme grave.

chitziman- Oricum, urmeaza sfatul celor de aici si incearca sa-l surprinzi de mai multe ori, altfel risti ca el sa se aleaga cu o simpla amenda, iar tu cu o multime de batai de cap.

#20
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 08.11.2004
pai iti dai seama..ca-s cu ochii pe el mai rau ca pe o butelie...

Editat de chitziman, 11 august 2008 - 17:08.


#21
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.409
  • Înscris: 24.04.2006
referitor la cei care fac asa , si la tipu' care a zis ca si el practica  treaba asta ..ca asa i se pare lui normal sa se intample intr-o tara civilizata :
la curtea de langa mine locuiesc 2 familii , avand in  total vreo 3 masini + inca vreo 2 care sunt tot mai mereu la ei (rude ..prieteni ..etc)
se mai intampla sa parcheze si la mine in poarta cateodata . Ce e mare chestie sa ma duc sa-i zic sa mute masina 5 minute cat o scot/bag io in garaj pe a mea ?
in cazul in care cei parcati la mine in poarta nu sunt veniti la vecinul meu , un picior serios in cauciuc , piuie alarma , iese omu' si ii zic politicos s-o mute ..
daca i-as intepa cauciucul ce am de castigat ? plec tot pe jos , dar fericit ca i-am facut rau altuia ?
off ...

#22
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 08.11.2004
pai aici e tara socatilor....si unde legea e facuta degeaba

#23
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.643
  • Înscris: 06.03.2005
Poti spune ca intradevar legea este degeaba.
Poti aplica aceeeasi metoda pentru educatie: ai "grija" sa se trezeasca din cand in cand, des si regulat cu toate cauciucurile sparte... va crede ca este razbunare pentru faptele sale.
Astfel de indivizi nu pot fi disciplinati de organele institutionale , din moment ce el face reguli si legi si "aplica" metode de pedepsire dupa bunul plac nu poate decat sa i se raspunda decat in acelasi mod.
O reclamatie nu va face decat sa il intarate mai rau si sa treca la alte amenintari sau agresiuni.
Treaba asa cu spartul cauciucurilor masinilor necunoscute este o mare prostie ... proprietarul masini astfel vandalizate este necunoscut si a trecut accidental pe acolo insa vandalizatorul acolo locuieste si acolo parcheaza zilnic... astfel isi asuma un mare risc , se poate trezi in paguba majora fara sa stie cine sau ce l-a lovit.

#24
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 08.11.2004
mda...ai dreptate..intr-un fel...asta ar merita un glonte in cap...:)

#25
anneke

anneke

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 16.12.2007

 gamezcdr, on Aug 10 2008, 11:03, said:

Pai e valabil si in cazul meu: daca eu trebuie sa ma duc la spital la 1 noaptea cu piticu si e o masina parcata in fata garajului ce fac ? Nu-l pot da in judecata dar el ma poate da sa zicem teoretic pt dezumflarea caucicului.
Si cum parcau in fata garajului meu au inceput sa parcheze si la vecinu din stanga si din dreapta (ala nu prea foloseste masina eci nu se agita) asa ca intr-o sambata ne-am nimerit amandoi ca ne scarpinam in cap cum o sa iesim. Eu avand Logan am reusit cumva ghidat de nevasta dar el cu Passat a ramas pe loc. Le-am dezumflat la indivizi cauciucurile fata, cand m-am intors am vazut ca pe garajul vecinului era un afis la imprimanta ca vezi doamne cum isi permite sa dezumfle cauciucurile oamenilor. L-am luat si i l-am lipit pe parbriz de stergatoare. De atunci n-a mai parcat nimeni in fata garajelor noastre. Stiu ca e penurie de locuri de parcare dar e nesimtire crasa sa pachezi si sa stii ca omul ala nu poate iesi din garaj poate are si el o treaba si trebuie sa ia taxiul.
Am sunat si la politia comunitara si au zis ca vin sa le dea amenda dar faza e ca parcau de seara pana dimineata ce politie a chemi la 7:30 cand pleci la scarbici ? Asa ca eu ii inteleg perfect pe cei care le pun gand rau anvelopelor si in veci nu parchez masina astfel incat cineva sa nu poata iesi din cauza mea.
ai gresit cand ai lipit afisul pe parbriz....trebuia sa il bati in cuie, asa ...sa nu ia vantul

#26
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 31.01.2008
eu as vedea doua solutii si anume:
daca il filmezi il trimiti pe mail filmuletul la posturile TV ca abia asteapta aia subiecte de genul si in felul asta ai si garantia ca politia se va sesiza si mai mult ca sigur se vor lua masuri...sau
bataie nene si iar bataie, e rupta din rai lecuieste de fite dastea proaste.

#27
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 11.03.2005
eu i-as taia toate cauciucurile intr-o noapte ..la toate masinile lui de smecher :) sa vada si el cum e.
politia oricum nu face nimic .
anul trecut un prieten de-al meu a avut aceiasi problema. aplecat 3 luni in arabia saudita si cand s-a intors avea toate cauciucurile taiate. noroc ca sta aproape de autovit si am putut cara/schimba cauciucurile usor, dar tot am pierdut o jumatate de zi ..ca sa nu mai vorbim de bani.

#28
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 08.11.2004
mda...se pare ca individul nu se opreste...dezumfla roti intr-o veselie...si nu pot da filmuletele la tv..pt ca se vede de unde e filmat..

#29
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 643
  • Înscris: 01.03.2007

 chitziman, on Jul 18 2008, 11:55, said:

hiihihi da pe email eventual...in caz ca o patesc....da nu as avea curaj sa ma duc la politie decat daca fi ar la masina mea sau de m-as muta....umbla cu dubiosii......"colorati"
in cazul asta iti recomand o solutie f  buna. am un decapant minune. face minuni. :lol:

#30
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.346
  • Înscris: 18.09.2007

 chitziman, on Jan 6 2009, 02:16, said:

mda...se pare ca individul nu se opreste...dezumfla roti intr-o veselie...si nu pot da filmuletele la tv..pt ca se vede de unde e filmat..
La un cocalar "smecheras" merge de minune principiul "dinte pentru dinte", dar sa nu stie ce l-a lovit. Sunt smecheri tocmai ca se bazeaza pe frica omului si ca sunt in gasca, dar luati separati nu sunt decat niste cacanari. Loveste-l pe unul, fara sa stie cine si ce l-a lovit, si vei vedea cum se scapa pe el de frica.

Daca n-ai curaj sa-l lasi fara aer la roti atunci macar arunca-i o sticla de vopsea pe una din masini.

#31
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.523
  • Înscris: 04.02.2008
Maresalul, nu merge. Nu te iei in gura si nu te pui in bete cu persoane dereglate mental.
Singura solutie logica este sa-l filmezi si sa faci (ma rog, persoana vatamata sa faca) o plangere penala pentru distrugere. Altfel ai numai batai de cap si un bolnav care prinde pica pe tine.

#32
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006

 chitziman, on Jan 6 2009, 02:16, said:

mda...se pare ca individul nu se opreste...dezumfla roti intr-o veselie...si nu pot da filmuletele la tv..pt ca se vede de unde e filmat..

Cum sa-si dea seama de unde e filmat?
Incearca sa faci un film de la un etaj  mai sus sau mai jos si vei constata ca NU sint diferente sesizabile, mai ales daca filmul nu prea este de calitate!
Din pacate, rezolvarea amiabila este departe, mai ales daca spui ca nu-l intereseaza nimic....
De asemenea, nici pe cale legala nu prea poti face mare lucru...
Daca te incalzeste ceva, poti sa ii raspunzi cu aceeasi moneda... si ramii cu satisfactia asta!

#33
SummerSon

SummerSon

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 15.02.2009

 chitziman, on Jul 17 2008, 22:11, said:

e un tampit la blocu de vizavi inteapa/dezumfla roti la cine parcheaza pe locul lui , asta are 2 masini chiar daca locul lui este ocupat are unde sa parcheze masinile la distanta de 5 m ,deci tot le vede de la balcon..chestia asta se intampla in mod frecvent....ar intra fapta lu' asta la penal, ar fi suficiente ca dovezi  niste fotografii...  a si locul lui = marginea trotuarului in strada.... tipu asta e cam dubios umbla cu tot felul de "colorati"


Pe cale legala nu prea ai ce sa-i faci, dar poti sa-i dai doi pumni in cap sa-i amesteci gandurile, poate-si revine si isi vede de treaba. xD

#34
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
Dacă alegi calea asta, a răzbunării personale, trebuie să ai grijă să procedezi în așa fel încât să lași urme, să nu poți fi reclamat tu apoi de comiterea vreunei infracțiuni mai ales din aceasta cu violență....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate