Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postlord_ice, on Jul 23 2008, 10:39, said:

Editarea o faci din adminul Wordpress-ului, la tine footerul e encriptat, ca sa nu scoti linkurile...mergi la /wp-admin/theme-editor.php si selecteaza footerul.
Poi bine si acolo c sa fac....ca de acolo nu pot sa scot linkuri sau sa adaug ceva. Ala e u .css :D

#20
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Cum as putea sa am doua rubrici de categorii pe bara laterala cum ar fi:

1. categorii de filme
2. luna in care apare filmul respectiv

Cum pot sa fac asta, ca daca adaug doua widgets "categories" imi baga toate categoriile in ambele. Cum as putea sa le sortez? Sa apara fiecare categorie unde vreau.
Sau cum as mai putea sa fac asta infara de cateforii?

#21
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Omule, default iti deschide css-ul,dar in dreapta parca ai un sidebar cu toate fisierele temei :| La naiba, chiar nu sunteti in stare sa cautati singuri trebuie sa se faca tutorial step-by-step la fiecare thread?


1. categorii de filme - categoriile de la wordpress
2. luna in care apare filmul respectiv - arhive per luna, parca era un plugin

Edited by lord_ice, 24 July 2008 - 22:26.


#22
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postlord_ice, on Jul 24 2008, 21:25, said:

Omule, default iti deschide css-ul,dar in dreapta parca ai un sidebar cu toate fisierele temei :| La naiba, chiar nu sunteti in stare sa cautati singuri trebuie sa se faca tutorial step-by-step la fiecare thread?


1. categorii de filme - categoriile de la wordpress
2. luna in care apare filmul respectiv - arhive per luna, parca era un plugin

Man nu e asa, ca de exemplu eu nu am sa postez filmul exact cand este el lansat pe piata, asa ca nu merge. :D

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
desigur, ai putea sã dai un ochi prin codex-ul wordpress...

#24
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
exista vreun plugin care sa iti arate cati abonati ai prin rss :D ?

#25
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Am facut o mare prostie :(
NU am avut ce face si am modificat ceva care se pare ca este foarte important in Wordpress, mai exact in settings.
Este acolo o casuta unde poti sa scrii adresa uinde iti este instalat wordpress-ul, iar eu am modificat aceea casuta fara sa imi dau seama de ce repercusiuni va avea, astfel acum nu mai pot sa ma loghez ca si admin, iar site-ul se vede ca si cum nu ar avea instalat wordpress-ul :(

Iata mai jos imaginea cu ce am modificat, acolo unde este cu rosu am am modificat eu. De unde as putea modifica inapoi aceea setare inafara de adminul din wordprees? Se poate face ceva din Cpanel?

Attached Files



#26
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
CPanel -> phpMyAdmin -> selectezi baza de date -> tabelul options si acolo ai inregistrarea "site_url" (la option_name), trebuie sa scimbi la option_value cu adresa siteului tau

#27
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postnetul, on Apr 2 2009, 15:23, said:

CPanel -> phpMyAdmin -> selectezi baza de date -> tabelul options si acolo ai inregistrarea "site_url" (la option_name), trebuie sa scimbi la option_value cu adresa siteului tau

Mersi mult! Mi-ai fost d emare ajutor, acum insa am o alta problema :( imi spune ca parola este gresita la logare :(
Dupa ce am modificat ce ai spus tu, mia intrat wordpressul direct in instal wordpress iar apoi mi-a dat o eroare in care imi spunea ca acel user mai exista, dar nu mi-ar fi zis ca mia dat un alt user sau ceva de genu' :(
Se poate reseta de undeva parola, fara sa pierd toate informatiile de pe site?

#28
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmr_ady_bmw, on Apr 2 2009, 20:09, said:

Mersi mult! Mi-ai fost d emare ajutor, acum insa am o alta problema :( imi spune ca parola este gresita la logare :(
Dupa ce am modificat ce ai spus tu, mia intrat wordpressul direct in instal wordpress iar apoi mi-a dat o eroare in care imi spunea ca acel user mai exista, dar nu mi-ar fi zis ca mia dat un alt user sau ceva de genu' :(
Se poate reseta de undeva parola, fara sa pierd toate informatiile de pe site?
gata,am reusit sa aflu cum e cu parola insa se pare k nu mie dat sa ma descurc ;-(acum am fakuto lata ;-(acum reusesc sa ma loghez dar imi da o eroare cum ca mar redirectiona undeva unde nu exista ;-(e ceva legat tot din cpanel. Am intrat in php myadmin, tabelul option, iar la multe linii lipsesc valorile ;-(din ce cauza sa fie?se mai poate face ceva sau ar fi mai bine sa salvez modificarile facute la tema si sa reinstalez?dar cum fac cu posturile?de unde le salvez? Asta e problema :-(

#29
wickerman

wickerman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.05.2008

View Postlord_ice, on Jul 22 2008, 22:28, said:

Fa-i chmod la fisierul footer.php, intra din wp admin si editeza-l, acolo nu-ti mai apare encriptat ;)


Fa klik dreapta/view source, footerul apare necodat, shi de unde incepe footer-ul da copy/paste pe fishierul footer.php. o sa il ai kod kurat, necodat, iar in kontinuare, adaugi imaginile dorite, shi pastrezi shi munka celui kare a creat thema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate