Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Incerc sa fac de curand un site cu ajutorul lui wordpress si am intampinat urmatoarea problema:

Vreau sa fac un site care sa fie si in romana si in engleza, astfel am creat doua baze de date una pentru fiecare limba a sitului.
Am incarcat wordpresul in doua foldere diferite, cate un folder pentru fiecare limba.
Problema este ca nu ma pot loga pe ambele  baze de date, adica prin wordpress unde trebuie sa intru cu user admin si parola primita la configurare.
Nu pot sa ma loghez doar pe ultimul wordpress instalat.
Din ce cauza? Wordpress nu permite sa le am instalate de doua ori p un domeniu, dar in foldere diferite?
Daca nu, care ar fi o alternativa pentru a putea crea doua situri in limbi diferite?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
folosești ori taguri ori categorii pentru a-ți organiza posturile (în ambele limbi) și folosești categorii sau taguri (adică invers) pentru limbi. Poți avea wordpressul în N limbi în felul ăsta... :) poți dezvolta ideea asta într-un mod destul de avansat...

#3
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 15 2008, 17:40, said:

folosești ori taguri ori categorii pentru a-ți organiza posturile (în ambele limbi) și folosești categorii sau taguri (adică invers) pentru limbi. Poți avea wordpressul în N limbi în felul ăsta... :) poți dezvolta ideea asta într-un mod destul de avansat...

suna cam...ciudat, nu stiu cum m-as descurca, am sa incerc totusi, dar nu stiu cum ar iesi.
u ai facut asa ceva? ai undeva un site sa   pot vedea?
dar despre login...stii cumva din ce cauza nu merge?

#4
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu are legatura cu ce spui tu. Poti avea 1000 de wordpressuri in acceasi baza de date dar cu prefixuri diferite, nu te poti loga pentru ca nu ai salvat bine parola generata de wordpress...el iti genereaza o parola noua la fiecare install, tu mergi la administrator si dai la profilul tau(dreapta sus) si schimbi parola....poti folosi mu.wordpress.com pentru multi-wordpress daca vrei ;) sau wp-cloner pentru backups si restores...

#5
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postlord_ice, on Jul 15 2008, 18:28, said:

Nu are legatura cu ce spui tu. Poti avea 1000 de wordpressuri in acceasi baza de date dar cu prefixuri diferite, nu te poti loga pentru ca nu ai salvat bine parola generata de wordpress...el iti genereaza o parola noua la fiecare install, tu mergi la administrator si dai la profilul tau(dreapta sus) si schimbi parola....poti folosi mu.wordpress.com pentru multi-wordpress daca vrei ;) sau wp-cloner pentru backups si restores...

Poi atunci asta e, bazele de date au acelasi prefix. Ca atunci cand creez o baza noua hostul imi genereaza automat un prefix.
Dar cum pot face sa nu imi genereze hostul acelasi prefix?
Am host pe redhost.ro , iar modelul hostului e RH-1.

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
NU! Nu e vb de prefixul bazei de date ci DE PREFIXUL TABELELOR DIN BAZA DE DATE acel "wp_" il schimbi in altceva de fiecare data! (scuze ca nu am precizat!)

#7
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postlord_ice, on Jul 15 2008, 18:50, said:

NU! Nu e vb de prefixul bazei de date ci DE PREFIXUL TABELELOR DIN BAZA DE DATE acel "wp_" il schimbi in altceva de fiecare data! (scuze ca nu am precizat!)

Nici o problema, dar stai ca nu am inteles, care prefix sa schimb atunci si cum? :D
Sa schimb prefixul folderelor din wordpress cele de genu wp_content, wp_admin?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

suna cam...ciudat, nu stiu cum m-as descurca, am sa incerc totusi, dar nu stiu cum ar iesi.
u ai facut asa ceva? ai undeva un site sa pot vedea?
dar despre login...stii cumva din ce cauza nu merge?
n-am făcut, dar dacă ar fi nevoie, așa aș face...
la post slugs ar arăta cam așa:
domeniu.com/ro/articol
domeniu.com/en/articol
unde ro&en sunt categoriile...
dacă vrei neapărat, vezi că găsești destule plugins pentru așa ceva :)

#9
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 15 2008, 19:59, said:

n-am făcut, dar dacă ar fi nevoie, așa aș face...
la post slugs ar arăta cam așa:
domeniu.com/ro/articol
domeniu.com/en/articol
unde ro&en sunt categoriile...
dacă vrei neapărat, vezi că găsești destule plugins pentru așa ceva :)

Pana la urma am reusit cu loghin-ul, se pare ca s-a strecurat o eroare undeva la parola ;) dar e totul ok acum

#10
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Din ce cauza atunci cand dau la permalinks sa imi genereze pagina cu numele postului (gen: domeniu.ro/filme_noi si nu domeniu.ro/?p=1).
Folosesc WP 2.6. Imi da eroare 404, cum ca nu gaseste pagina respectiva.
Mai trebuie sa fac ceva inafara de a modifica acolo de la setings->permalinks ?

#11
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Iarasi problema:

Cum am zis si mai sus folosesc WP 2.6 cu 3 coloane si am o problema in footer. Doresc sa il schimb dar nu reusesc nicicum.
De la thema originala footer.php contine urmatoarea sursa:

<?php 
$o="QAAADjtjbnEnZGtmdHQ6JWRrYgIOZnUlOTsoAUA5Cg0ODgCoATACdWEMAGhoc2ICgAIhDkNidG5g
aSdlfgAAJztmJ291YmE6JW9zc3c9KAAAKHBwcClwYmU1YWJiaylkaAAAaiU5TW5pdGhpZjsoZjknZiAEa
WMDLmZ1ZGZjYnFobmMDASglEBQ5J0YBIidAZmpidCcDgisGf3ApAQR3ZmRqZmlgAmApbmlhaAOhV2sPgG
Z+J1cBggP6B18GMgdWZGZzYmBodQAVbmJ0KGFrfm5pYCoFcXQIwEEA8vAIBNkQERI2AJYKDTsoZWhjfhQ
gOyhvAABzams5";eval(base64_decode("JGxsbD0wO2V2YWwoYmFzZTY0X2RlY29kZSgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c1BTZGlZWE5sTmpSZlpH
VmpiMlJsSnpzPSIpKTskbGw9MDtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd3OUoyOXlaQ
2M3IikpOyRsbGxsPTA7JGxsbGxsPTM7ZXZhbCgkbGxsbGxsbGxsbGwoIkpHdzlKR3hzYkd4c2JHeHNiR3
hzS0NSdktUcz0iKSk7JGxsbGxsbGw9MDskbGxsbGxsPSgkbGxsbGxsbGxsbCgkbFsxXSk8PDgpKyRsbGx
sbGxsbGxsKCRsWzJdKTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JHdzlKM04wY214
bGJpYzciKSk7JGxsbGxsbGxsbD0xNjskbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGxsbGxsb
GwoJGwpOyl7aWYoJGxsbGxsbGxsbD09MCl7JGxsbGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKT
w8OCk7JGxsbGxsbCs9JGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTskbGxsbGxsbGxsPTE2O31pZigkbGx
sbGxsJjB4ODAwMCl7JGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8NCk7JGxsbCs9KCRsbGxs
bGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbF0pPj40KTtpZigkbGxsKXskbGw9KCRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsrX
SkmMHgwZikrMztmb3IoJGxsbGw9MDskbGxsbDwkbGw7JGxsbGwrKykkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJG
xsbGxdPSRsbGxsbGxsbFskbGxsbGxsbC0kbGxsKyRsbGxsXTskbGxsbGxsbCs9JGxsO31lbHNleyRsbD0
oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8OCk7JGxsKz0kbGxsbGxsbGxsbCgkbFskbGxsbGwrK10p
KzE2O2ZvcigkbGxsbD0wOyRsbGxsPCRsbDskbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJGxsbGwrK109JGxsbGxsb
GxsbGwoJGxbJGxsbGxsXSkpOyRsbGxsbCsrOyRsbGxsbGxsKz0kbGw7fX1lbHNlJGxsbGxsbGxsWyRsbG
xsbGxsKytdPSRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsrXSk7JGxsbGxsbDw8PTE7JGxsbGxsbGxsbC0tO31
ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JEMG5ZMmh5SnpzPSIpKTskbGxsbGw9MDtl
dmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkQwaVB5SXVKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1pa
zciKSk7JGxsbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGw7KXskbGxsbGxsbGxsbC49JGxsbG
xsbGxsbGxsbCgkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsKytdXjB4MDcpO31ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2J
HeHNiR3hzYkM0OUpHeHNiR3hzYkd4c2JHd3VKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1Da3VJajhpT3c9PSIp
KTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGwpOw=="));return;?>

Daca sterg acea sursa sa pun altceva acolo, footerul imi apare in pagina micsorat, sub coloana a treia, nu mai imi apare jos, sub toata pagina. Cum pot sa o modific?
Sau ce eticheta sa ii dau la containerul footer din .css ca sa stea lipit de marginea de jos a paginii oricat de mica sau mare ar fi pagina?

P.S. Scuze pentru doua posturi deschise unul dupa celalat, dar am intampinat problema dupa ce am scris primul post si deja trecuse ceva timp si nu il mai puteam edita :D

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmr_ady_bmw, on Jul 21 2008, 15:41, said:

Din ce cauza atunci cand dau la permalinks sa imi genereze pagina cu numele postului (gen: domeniu.ro/filme_noi si nu domeniu.ro/?p=1).
Folosesc WP 2.6. Imi da eroare 404, cum ca nu gaseste pagina respectiva.
Mai trebuie sa fac ceva inafara de a modifica acolo de la setings->permalinks ?

îi dai chmod 777 la .htaccess

View Postmr_ady_bmw, on Jul 21 2008, 17:17, said:

Iarasi problema:

Cum am zis si mai sus folosesc WP 2.6 cu 3 coloane si am o problema in footer. Doresc sa il schimb dar nu reusesc nicicum.
De la thema originala footer.php contine urmatoarea sursa:

<?php 
 $o="QAAADjtjbnEnZGtmdHQ6JWRrYgIOZnUlOTsoAUA5Cg0ODgCoATACdWEMAGhoc2ICgAIhDkNidG5g
 aSdlfgAAJztmJ291YmE6JW9zc3c9KAAAKHBwcClwYmU1YWJiaylkaAAAaiU5TW5pdGhpZjsoZjknZiAE
a
 WMDLmZ1ZGZjYnFobmMDASglEBQ5J0YBIidAZmpidCcDgisGf3ApAQR3ZmRqZmlgAmApbmlhaAOhV2sPg
G
 Z+J1cBggP6B18GMgdWZGZzYmBodQAVbmJ0KGFrfm5pYCoFcXQIwEEA8vAIBNkQERI2AJYKDTsoZWhjfh
Q
 gOyhvAABzams5";eval(base64_decode("JGxsbD0wO2V2YWwoYmFzZTY0X2RlY29kZSgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c1BTZGlZWE5sTmpSZlpH
 VmpiMlJsSnpzPSIpKTskbGw9MDtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd3OUoyOXla
Q
 2M3IikpOyRsbGxsPTA7JGxsbGxsPTM7ZXZhbCgkbGxsbGxsbGxsbGwoIkpHdzlKR3hzYkd4c2JHeHNiR
3
 hzS0NSdktUcz0iKSk7JGxsbGxsbGw9MDskbGxsbGxsPSgkbGxsbGxsbGxsbCgkbFsxXSk8PDgpKyRsbG
x
 sbGxsbGxsKCRsWzJdKTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JHdzlKM04wY21
4
 bGJpYzciKSk7JGxsbGxsbGxsbD0xNjskbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGxsbGxs
b
 GwoJGwpOyl7aWYoJGxsbGxsbGxsbD09MCl7JGxsbGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdK
T
 w8OCk7JGxsbGxsbCs9JGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTskbGxsbGxsbGxsPTE2O31pZigkbG
x
 sbGxsJjB4ODAwMCl7JGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8NCk7JGxsbCs9KCRsbGx
s
 bGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbF0pPj40KTtpZigkbGxsKXskbGw9KCRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsr
X
 SkmMHgwZikrMztmb3IoJGxsbGw9MDskbGxsbDwkbGw7JGxsbGwrKykkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJ
G
 xsbGxdPSRsbGxsbGxsbFskbGxsbGxsbC0kbGxsKyRsbGxsXTskbGxsbGxsbCs9JGxsO31lbHNleyRsbD
0
 oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8OCk7JGxsKz0kbGxsbGxsbGxsbCgkbFskbGxsbGwrK10
p
 KzE2O2ZvcigkbGxsbD0wOyRsbGxsPCRsbDskbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJGxsbGwrK109JGxsbGxs
b
 GxsbGwoJGxbJGxsbGxsXSkpOyRsbGxsbCsrOyRsbGxsbGxsKz0kbGw7fX1lbHNlJGxsbGxsbGxsWyRsb
G
 xsbGxsKytdPSRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsrXSk7JGxsbGxsbDw8PTE7JGxsbGxsbGxsbC0tO3
1
 ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JEMG5ZMmh5SnpzPSIpKTskbGxsbGw9MDt
l
 dmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkQwaVB5SXVKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1p
a
 zciKSk7JGxsbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGw7KXskbGxsbGxsbGxsbC49JGxsb
G
 xsbGxsbGxsbCgkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsKytdXjB4MDcpO31ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2
J
 HeHNiR3hzYkM0OUpHeHNiR3hzYkd4c2JHd3VKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1Da3VJajhpT3c9PSI
p
 KTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGwpOw=="));return;?>

Daca sterg acea sursa sa pun altceva acolo, footerul imi apare in pagina micsorat, sub coloana a treia, nu mai imi apare jos, sub toata pagina. Cum pot sa o modific?
Sau ce eticheta sa ii dau la containerul footer din .css ca sa stea lipit de marginea de jos a paginii oricat de mica sau mare ar fi pagina?

P.S. Scuze pentru doua posturi deschise unul dupa celalat, dar am intampinat problema dupa ce am scris primul post si deja trecuse ceva timp si nu il mai puteam edita :D

nu e frumos să faci asta. e o temă free (în cel mai bun caz este premium). dacă elimini partea asta, încalci licența (și inclusiv regulamentul softpedia)

#13
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 21 2008, 21:00, said:

îi dai chmod 777 la .htaccess



nu e frumos să faci asta. e o temă free (în cel mai bun caz este premium). dacă elimini partea asta, încalci licența (și inclusiv regulamentul softpedia)

Bun, daca asta spui ca nu e frumos sa fac, atunci ajutama sa fac cumva sa arate bine footerul atunci cand pun logo-urile de la topuri/directoare acolo.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
dă și tu un link....

#15
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 22 2008, 09:37, said:

dă și tu un link....

Uite aici
Acele logo-uri care apar in drapta sub statistici, ar trebui sa fie in footer.

Edited by mr_ady_bmw, 22 July 2008 - 16:30.


#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postmr_ady_bmw, on Jul 21 2008, 17:17, said:

Iarasi problema:

Cum am zis si mai sus folosesc WP 2.6 cu 3 coloane si am o problema in footer. Doresc sa il schimb dar nu reusesc nicicum.
De la thema originala footer.php contine urmatoarea sursa:

<?php 
$o="QAAADjtjbnEnZGtmdHQ6JWRrYgIOZnUlOTsoAUA5Cg0ODgCoATACdWEMAGhoc2ICgAIhDkNidG5g
aSdlfgAAJztmJ291YmE6JW9zc3c9KAAAKHBwcClwYmU1YWJiaylkaAAAaiU5TW5pdGhpZjsoZjknZiAE
a
WMDLmZ1ZGZjYnFobmMDASglEBQ5J0YBIidAZmpidCcDgisGf3ApAQR3ZmRqZmlgAmApbmlhaAOhV2sPg
G
Z+J1cBggP6B18GMgdWZGZzYmBodQAVbmJ0KGFrfm5pYCoFcXQIwEEA8vAIBNkQERI2AJYKDTsoZWhjfh
Q
gOyhvAABzams5";eval(base64_decode("JGxsbD0wO2V2YWwoYmFzZTY0X2RlY29kZSgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c1BTZGlZWE5sTmpSZlpH
VmpiMlJsSnpzPSIpKTskbGw9MDtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd3OUoyOXla
Q
2M3IikpOyRsbGxsPTA7JGxsbGxsPTM7ZXZhbCgkbGxsbGxsbGxsbGwoIkpHdzlKR3hzYkd4c2JHeHNiR
3
hzS0NSdktUcz0iKSk7JGxsbGxsbGw9MDskbGxsbGxsPSgkbGxsbGxsbGxsbCgkbFsxXSk8PDgpKyRsbG
x
sbGxsbGxsKCRsWzJdKTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JHdzlKM04wY21
4
bGJpYzciKSk7JGxsbGxsbGxsbD0xNjskbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGxsbGxs
b
GwoJGwpOyl7aWYoJGxsbGxsbGxsbD09MCl7JGxsbGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdK
T
w8OCk7JGxsbGxsbCs9JGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTskbGxsbGxsbGxsPTE2O31pZigkbG
x
sbGxsJjB4ODAwMCl7JGxsbD0oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8NCk7JGxsbCs9KCRsbGx
s
bGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbF0pPj40KTtpZigkbGxsKXskbGw9KCRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsr
X
SkmMHgwZikrMztmb3IoJGxsbGw9MDskbGxsbDwkbGw7JGxsbGwrKykkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJ
G
xsbGxdPSRsbGxsbGxsbFskbGxsbGxsbC0kbGxsKyRsbGxsXTskbGxsbGxsbCs9JGxsO31lbHNleyRsbD
0
oJGxsbGxsbGxsbGwoJGxbJGxsbGxsKytdKTw8OCk7JGxsKz0kbGxsbGxsbGxsbCgkbFskbGxsbGwrK10
p
KzE2O2ZvcigkbGxsbD0wOyRsbGxsPCRsbDskbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsbGwrJGxsbGwrK109JGxsbGxs
b
GxsbGwoJGxbJGxsbGxsXSkpOyRsbGxsbCsrOyRsbGxsbGxsKz0kbGw7fX1lbHNlJGxsbGxsbGxsWyRsb
G
xsbGxsKytdPSRsbGxsbGxsbGxsKCRsWyRsbGxsbCsrXSk7JGxsbGxsbDw8PTE7JGxsbGxsbGxsbC0tO3
1
ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkd4c2JEMG5ZMmh5SnpzPSIpKTskbGxsbGw9MDt
l
dmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2JHeHNiR3hzYkQwaVB5SXVKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1p
a
zciKSk7JGxsbGxsbGxsbGw9IiI7Zm9yKDskbGxsbGw8JGxsbGxsbGw7KXskbGxsbGxsbGxsbC49JGxsb
G
xsbGxsbGxsbCgkbGxsbGxsbGxbJGxsbGxsKytdXjB4MDcpO31ldmFsKCRsbGxsbGxsbGxsbCgiSkd4c2
J
HeHNiR3hzYkM0OUpHeHNiR3hzYkd4c2JHd3VKR3hzYkd4c2JHeHNiR3hzYkNnMk1Da3VJajhpT3c9PSI
p
KTtldmFsKCRsbGxsbGxsbGwpOw=="));return;?>

Daca sterg acea sursa sa pun altceva acolo, footerul imi apare in pagina micsorat, sub coloana a treia, nu mai imi apare jos, sub toata pagina. Cum pot sa o modific?
Sau ce eticheta sa ii dau la containerul footer din .css ca sa stea lipit de marginea de jos a paginii oricat de mica sau mare ar fi pagina?

P.S. Scuze pentru doua posturi deschise unul dupa celalat, dar am intampinat problema dupa ce am scris primul post si deja trecuse ceva timp si nu il mai puteam edita :D

Fa-i chmod la fisierul footer.php, intra din wp admin si editeza-l, acolo nu-ti mai apare encriptat ;)

#17
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postlord_ice, on Jul 22 2008, 20:28, said:

Fa-i chmod la fisierul footer.php, intra din wp admin si editeza-l, acolo nu-ti mai apare encriptat ;)

Poi e chmod 777 la fisierul footer.php de la tema si tot nu pot.

#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Editarea o faci din adminul Wordpress-ului, la tine footerul e encriptat, ca sa nu scoti linkurile...mergi la /wp-admin/theme-editor.php si selecteaza footerul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate