Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Noul laptop MSI WIND u100...ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
deliadi

deliadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.04.2008
Salut deținătorilor de MSI,eu am wind 100 serie nb din septembie si sunt  foarte multumită.
Am avut si un ,,accident" cu el,l-am scapat din mâna pe gresie (cam 1m distantă) si s-a crapat un pic in coltul cu leduri,in rest merge perfect!!!
Navighez pe net cam 10 ore pe zi si nu am avut până acum probleme,in afara de cooler,care suflă un pic mai tare decât la inceput dar nu mă deranjează;de ,,lupa" lor nu m-am folosit ca nu e nevoie
Sunt novice in  calculatoare si pentru achiziționarea lui,m-am orientat dupa comentariile de pe diferite forumuri.
Acum caut unitați externe si portabile pentru el! (hdd,dvdrw),oare ce s-ar potrivi cel mai bine pentru el?

#92
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

Quote

Salut am gasit si eu un Notebook / Laptop MSI Wind U90X-037EU Atom N270 1.6GHz Linux la 1.229,99 RON.... se merita ? Am vrut la inceput un EEEpc , dar nu prea e de incredere
acum o luna era 999ron la pcfun. vroiam sa-l iau dar cand am vazut cat tine bateria, m-am lasat pagubas...in locul tau as alege asus 900ha.

Edited by alexxveres, 24 February 2009 - 17:17.


#93
MostWanted84

MostWanted84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.03.2009
Vad ca foarte multe persoane care si-au luat un UMPC incearca deja sa le compare cu notebook-uri si chiar cu desktop-uri :)) ... mie mi se pare un pic exagerata aceasta comparatie .... Un mini laptop zic eu ca e foarte util sa-ti verifici un mail, ceva mess, niste documente office si eventual sa-ti treci pozele de pe aparatul foto. Vrei performanata in jocuri ... foloseste un desktop ... ai nevoie intens de aplicatii office foloseste un notebook nu vei fi nevoit sa te chinui pe un display de 10' . O seara placuta

#94
picard190

picard190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2005
Si eu as opta spre un MSI, mai degraba decat spre asus eee. In ultimele saptamani am tot citit forumurile de la suportul asus cat si alte forumuri si am gasit liste impresionante cu probleme si disfunctiionalitati la asus care mi s-au parut incredibile...de la incarcatoare arse, la imposibilitatea folosirii otpiunilor standby sau alte setari de conservare a energiei.....etc.....lucru surprinzator pentru o firma asa mare....ca asus...chiar modelul 1000h pe care il vroiam avea o lista imrpesionanta pe siteul de suport ceea ce m-a dezamagit profund, mai ales ca unele nic pana azi nu au fost remediate. E drept ca .....nu pot sti daca toate sunt pe buen sau mai sunt unii care fac misto special. Pana acum din ce am citit pe net MSI pare a fi mai Ok decat asusul cel putin pe partea de stabilitate. Voi ce parere aveti...chiar au modelele de la asusu atatea probleme ?

#95
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postpicard190, on Apr 16 2009, 22:28, said:

Si eu as opta spre un MSI, mai degraba decat spre asus eee. In ultimele saptamani am tot citit forumurile de la suportul asus cat si alte forumuri si am gasit liste impresionante cu probleme si disfunctiionalitati la asus care mi s-au parut incredibile...de la incarcatoare arse, la imposibilitatea folosirii otpiunilor standby sau alte setari de conservare a energiei.....etc.....lucru surprinzator pentru o firma asa mare....ca asus...chiar modelul 1000h pe care il vroiam avea o lista imrpesionanta pe siteul de suport ceea ce m-a dezamagit profund, mai ales ca unele nic pana azi nu au fost remediate. E drept ca .....nu pot sti daca toate sunt pe buen sau mai sunt unii care fac misto special. Pana acum din ce am citit pe net MSI pare a fi mai Ok decat asusul cel putin pe partea de stabilitate. Voi ce parere aveti...chiar au modelele de la asusu atatea probleme ?

eu am un eepc 1000h de 6 luni si merge impecabil, dar in romanica conteaza mult si norocul :D
initial vroiam sa-mi iau un msi wind,  dar nu aveau pe stoc ce vroiam eu asa ca am ales eepc-ul, credeam ca este mai slab :lol: dar m-am inselat, sunt multumit de el...
i-am pus 2 gb de ram la achizitie, si in rest forja la greu, si-a scos banii de mult ;)

#96
picard190

picard190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2005
Deci probabil tine totul de norocul de a nimeri un model care .....inrte timp i-au fost rezolvate problemele. ramane sa ma decid ce voi lua in final.

#97
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006
salutare, de doua zile detin si eu o bijuterie de msi wind u100,nu am apucat inca sa-l butonez dar am timp.sunt curios sa vad cat tine bateria e cu 6 celule,pt mine este perfect,nu imi trebuie pt jocuri ci pt net ceva office si cam atat, mentionez ca mai am un laptop de 15.4 si daca am nevoie de un display mai mare o sa-l folosesc pe acela.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate