Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Achizitionare bicicleta full suspension + frane disc + jante duble

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Vreau sa stiu si eu de unde pot cumpara o bicicleta full suspension + frane disc + jante duble, pana in 1200 RON (12 milioane) - din Bucuresti.

Va rog foarte foarte mult, NU IMI VENITI CU OFERTE DE BICLE DE 100 DE MILIOANE BUCATA ca m-am enervat deja destul pe tema asta !!!

#2
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
Str. Coltei nr.18 - 0722-299087
Str.Gen. Petre Popovati nr.18 - 0723-190222
Str Baba Novac nr.11 - 0722-551901

#3
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008

View PostSINEKT, on Jun 30 2008, 14:44, said:

Vreau sa stiu si eu de unde pot cumpara o bicicleta full suspension + frane disc + jante duble, pana in 1200 RON (12 milioane) - din Bucuresti.

Va rog foarte foarte mult, NU IMI VENITI CU OFERTE DE BICLE DE 100 DE MILIOANE BUCATA ca m-am enervat deja destul pe tema asta !!!

Incearca si la Carrefour. Am vazut niste biciclete frantuzesti, marca Topbike. Dar nu stiu cat sunt de bune - in afara de Carrefour nu le-am mai vazut in nici un alt magazin.

#4
lys3rg0

lys3rg0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 19.01.2006

View PostSINEKT, on Jun 30 2008, 14:44, said:

Vreau sa stiu si eu de unde pot cumpara o bicicleta full suspension + frane disc + jante duble, pana in 1200 RON (12 milioane) - din Bucuresti.

Va rog foarte foarte mult, NU IMI VENITI CU OFERTE DE BICLE DE 100 DE MILIOANE BUCATA ca m-am enervat deja destul pe tema asta !!!

Nu exista ceea ce cauti tu. O bicicleta full susp e peste 1000 eur.

De curiozitate, unde vrei sa te plimbi? Offroad sau doar oras?

#5
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postlys3rg0, on Jul 1 2008, 00:44, said:

Nu exista ceea ce cauti tu. O bicicleta full susp e peste 1000 eur.

Amice, tu esti oficial sarit de pe fix. Hai, fugi sa-ti iei permisu de nebun ! Asa ca chestie pentru toti agaricii astia care se baga-n seama aiurea, am avut bicla full suspension luata cu 4 milioane ROL, asa caaa..... VALEA !!! B)

Mersi cr1s71_13, dar poate ar fi fost bine sa-mi spui si numele magazinelor, sa nu pic de fraier cand o sa sun la ei :lol:

Quote

Incearca si la Carrefour. Am vazut niste biciclete frantuzesti, marca Topbike. Dar nu stiu cat sunt de bune - in afara de Carrefour nu le-am mai vazut in nici un alt magazin.

Eu biciclete si componente de PC nu imi iau de la aprozar, da' mersi oricum.

Edited by SINEKT, 01 July 2008 - 06:49.


#6
lys3rg0

lys3rg0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 19.01.2006

View PostSINEKT, on Jul 1 2008, 07:47, said:

Amice, tu esti oficial sarit de pe fix. Hai, fugi sa-ti iei permisu de nebun ! Asa ca chestie pentru toti agaricii astia care se baga-n seama aiurea, am avut bicla full suspension luata cu 4 milioane ROL, asa caaa..... VALEA !!! B)

Ai avut o caruta cu doua arcuri, nu o bicicleta full susp. Suspensiile adevarate sunt pe aer sau pe ulei si fac diferenta intre socurile de jos si de sus, deci amortizeaza gropile dar se blocheaza cand pedalezi. Daca tu vrei un DHS de 30 kg care iti absoarbe 30% din forta si scartaie in ritmul pedalarii, be my guest. Dar aia nu e bicicleta.

#7
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007

View PostSINEKT, on Jul 1 2008, 07:47, said:

Amice, tu esti oficial sarit de pe fix. Hai, fugi sa-ti iei permisu de nebun ! Asa ca chestie pentru toti agaricii astia care se baga-n seama aiurea, am avut bicla full suspension luata cu 4 milioane ROL, asa caaa..... VALEA !!! B)

Mersi cr1s71_13, dar poate ar fi fost bine sa-mi spui si numele magazinelor, sa nu pic de fraier cand o sa sun la ei :lol:



Eu biciclete si componente de PC nu imi iau de la aprozar, da' mersi oricum.

ce are ?? yo vreau sa imi iau un altrix nelson ... si iau de unde gasesc mai ieftin
la magazinele numai de biciclete s-ar putea sa fie mai scumpe decat al hypermarketuri cu toate ca sunt aceleasi biciclete

cunosc pe cineva care vinde o ALTRIX - ATX FS-200 noua (penultima din lista asta) la 700 ron ... daca te intereseaza iti dau idu-ul lui


cat despre numele magazinelor ... chiar nu le stiu ... yo am dat la contact pe site-ulneuzer si am intrebat unde as putea gasi biciclete altrix in bucuresti si mi-a zis de alea

#8
pyttbull12

pyttbull12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.03.2008
exista biciclete full suspension si pentru xc de exemplu care sunt cu mult mai ieftine decat cele full suspension pentru downhill !  :P

#9
indri

indri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2007

View PostSINEKT, on Jul 1 2008, 07:47, said:

Amice, tu esti oficial sarit de pe fix. Hai, fugi sa-ti iei permisu de nebun ! Asa ca chestie pentru toti agaricii astia care se baga-n seama aiurea, am avut bicla full suspension luata cu 4 milioane ROL, asa caaa..... VALEA !!! B)


View Postlys3rg0, on Jul 1 2008, 12:41, said:

Ai avut o caruta cu doua arcuri, nu o bicicleta full susp. Suspensiile adevarate sunt pe aer sau pe ulei si fac diferenta intre socurile de jos si de sus, deci amortizeaza gropile dar se blocheaza cand pedalezi. Daca tu vrei un DHS de 30 kg care iti absoarbe 30% din forta si scartaie in ritmul pedalarii, be my guest. Dar aia nu e bicicleta.


Pt ce vrei tu sa faci cu bicicleta suspensiile sunt inutile,mai ales la o bicicleta de 12 mil.La bicicleta aia de 4 mil.pe care ai avut-o suspensiile erau bune doar ca sa traga la cantar.
Sa sti ca sunt oameni care sunt pasionati de biciclete care le mananca pe paine si nu merita sa-i jignesti pt ca au vrut sa te ajute.Daca tot asa raspunzi cand cineva vrea sa-ti deschida ochii...ramai la caloriferu de 4 mil la care ii pierzi pisele pe drum.
La 12 mil. iti gasesti o bicicleta second decenta.

#10
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postindri, on Jul 29 2008, 18:41, said:

La bicicleta aia de 4 mil.pe care ai avut-o suspensiile erau bune doar ca sa traga la cantar.

Pana sa dai aiurea din deshte sa te gandesti ca in primul rand EU AM MERS cu bicicleta aia si am mers nu gluma, nu am tinut-o drept bibelou !!! Si suspensia pe spate avea o flexibilitate si o cursa BETON, ziceai ca am 4x4 de teren , nu bicicleta.

Quote

Sa sti ca sunt oameni care sunt pasionati de biciclete care le mananca pe paine si nu merita sa-i jignesti pt ca au vrut sa te ajute.Daca tot asa raspunzi cand cineva vrea sa-ti deschida ochii...ramai la caloriferu de 4 mil la care ii pierzi pisele pe drum.

1. Cred ca ati mancat prea multe biciclete pe paine si vi s-a urcat la cap.

2. Prefer sa pierd piesele de la un calorifer de 4 milioane, sau, de ce nu, caloriferul cu totul, decat sa pierd o piesa de fite care costa cat 2 biciclete din astea pentru oameni sanatosi la cap si cu salariu de romani.

Quote

La 12 mil. iti gasesti o bicicleta second decenta.

Maine pe la 9:00 - 9:30 sunt la Piata Romana la statia de metrou, ne intalnim acolo sa-mi dai banii.

Edited by SINEKT, 29 July 2008 - 22:57.


#11
CSSTAP

CSSTAP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.06.2008
La 12 mil. sa faci doar oras ca altfel:
Attached File  album_pic.jpg   36.03K   307 downloads

Edited by CSSTAP, 31 July 2008 - 21:33.


#12
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Esti tare, nene.

Dar n-o sa-ti zic de ce, pentru ca nu meriti.

Edited by SINEKT, 01 August 2008 - 09:25.


#13
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
http://www.dhsbike.ro/print.php?id=165

#14
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpenny_s, on Aug 1 2008, 11:15, said:


Corect ! :)

#15
danielle

danielle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 24.08.2005

View PostSINEKT, on Aug 1 2008, 12:53, said:

Corect ! :)

pe ce vor aia banii
pe tren rulare tourney care face sub 100RON?

#16
wasser_melone

wasser_melone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.05.2008
De ce esti agresiv cu oamenii care au vrut sa te ajute? E absolut normala intrebarea "pe unde vrei sa mergi cu ea". Uite eu am luat acum 2 ani o bicicleta serioasa (deci si scumpa) si, si asa, dupa 3000km mi-a cedat furca. Am dat apoi dublu numai pe furca! Si crede-ma nu e nici o fitza!!! E pur si simplu pasiune! Pe unde merg cu bicicleta deobicei nu mai e nimeni sa ma vada, asa ca nu e nici o fitza!

Ideea este ca daca nu mergi offroad, nu are rost o bicicleta care sa fie pentru offroad. Asa cum nu are rost sa iti iei o semicursiera si sa mergi cu ea prin munti, nu?

Nu ai spus la ce vrei sa o folosesti. Daca vrei sa te duci cu ea prin munti, atunci mai bine cauta una serioasa dar SH. Pe munte e o diferenta ca de la cer la pamant intre "un calorifer" :) si o bicicleta special facuta pentru munte.
Dar daca vrei una full susp doar pentru ca ti se pare ca arata COOL, atunci nu te supara, dar imi miroase a fitza, nu?

Oricum, cum cel mai probabil vrei bicicleta sa mergi cu ea mai mult prin oras, si din cand in cand pe la tara, sau mai stiu eu pe unde, e mai practica o bicicleta numai cu suspensie pe fata. Asa cum a mai zis cineva, o bicicleta ieftina, full suspension, nu face diferenta in directia socului (de jos in sus sau de sus in jos) asa ca induce un leganat pe verticala, care nu face bine organismului tau.

Daca erai pasionat, nu reactionai asa cand cineva ti-a spus ca o bicicleta cum ai descris tu e cam scumpa...

Oricum multa bafta!

#17
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Crede-ma ca daca m-as fi dat cu bicla pe munte as fi mentionat. Probleme aveti voi daca considerati ca o duc pe munte desi nu am zis nimic de asta.

Hai s-o zic si p-asta, poate pentru unii e destul de greu de dedus. Voi merge cu aceasta bicicleta DOAR PRIN ORAS, PE ASFALT (si prin gropile din acesta :lol: ) !

Iar in ceea ce priveste tampenia debitata cu suspensia numa pe fata in oras, atunci amice cred ca nu esti din Bucuresti, sunt zone mai off-road decat orice munte prin capitala.

NU SUNT PASIONAT, vreau doar o bicicleta sa merg cu ea. E greu, e foarte greu. Al dreaq de greu.


Rog un moderator sa inchida topicul si sa-l stearga, poate mai da cineva de el si da banii aiurea pe rahaturi de 1000 de euroi.

M-am hotarat deja, o sa iau o DHS, cea pe care am avut-o a fost PERFECTA din toate punctele de vedere.


#18
wasser_melone

wasser_melone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.05.2008
Iar esti agresiv si mai si jignesti!

Oricum pentru cei ca tine e bun si DHS-ul ala!

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate