Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

TomTom

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Cum instalez programu asta, ca ma tot chinui si nu ma descurc.Ma poate ajuta cineva?

#2
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View PostNicu90, on Jun 29 2008, 20:24, said:

Cum instalez programu asta, ca ma tot chinui si nu ma descurc.Ma poate ajuta cineva?
TomTom e bun doar pentru Europa de vest, pentru RO chiar nu ai ce face cu el. Exista kituri de instalat peste tot pe internet, intrebarea ta e f f larga, da detalii despre telefon macar.

#3
theedge

theedge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2005
salut....am si eu aceiasi problema cu tomtom
vreau sa-l folosesc pt europa de vest...dar nu m-ar deranja daca ar merge si in turcia unde ma duc anul asta pentru prima oara!!

am un nokia e61i si am downloadat programul pe cartela
cand incerc sa istalez...imi spune certificat expirat!!

am gasit pe forum un tutorial care "evita" certificatele de simbian...mi-am prins urechile acolo!!

ceva sfaturi?...va multumesc anticipat....

#4
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Posttheedge, on Jul 13 2008, 12:26, said:

ceva sfaturi?...va multumesc anticipat....
Da, unul singur: treci pe Garmin Mobile XT. Din TomTom nu a ramas decat renumele.

#5
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Si cu Garmin asta :) vad si soselele din tara?sau doar Europa de vest.

#6
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
Eu mi-am pus Nokia maps, si am instalat pe calculator Nokia Maps Loaderr, cu care descarci si instalezi harrti, care sunt dupa parerea mea foarte detaliate, arata chiar si stradutele din sate! :OK:

Edit: hartile pentru romania sun t mici, au doar 13 mb :)

Edit2: sper ca ai nokia :D :D uite aici

Edited by florin_alin24, 18 July 2008 - 13:20.


#7
theedge

theedge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2005

View Postflorin_alin24, on Jul 18 2008, 14:14, said:

Eu mi-am pus Nokia maps, si am instalat pe calculator Nokia Maps Loaderr, cu care descarci si instalezi harrti, care sunt dupa parerea mea foarte detaliate, arata chiar si stradutele din sate! :OK:

Edit: hartile pentru romania sun t mici, au doar 13 mb :)

Edit2: sper ca ai nokia :D :D uite aici



fara sa fi vorbit cu tine am ajuns la aceiasi concluzie...si eu am instalat nokia maps.....si pentru romania este destul de slaba
am incercat si pentru turcia si nu e mult mai buna
am un nokia e61i
sper sa ma ajute in europa de vest

revenind la tomtom....daca am IMEI-ul ...ce anume parte a tomtomului trrbuie sa atasez pentru a mi-o semna cineva...numai fisierul de instalare? nu cred ca trebuie tot kitul...e destul de gras!!!

#8
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008

View Posttheedge, on Jul 18 2008, 17:15, said:

fara sa fi vorbit cu tine am ajuns la aceiasi concluzie...si eu am instalat nokia maps.....si pentru romania este destul de slaba
am incercat si pentru turcia si nu e mult mai buna
am un nokia e61i
sper sa ma ajute in europa de vest

revenind la tomtom....daca am IMEI-ul ...ce anume parte a tomtomului trrbuie sa atasez pentru a mi-o semna cineva...numai fisierul de instalare? nu cred ca trebuie tot kitul...e destul de gras!!!

De ce zici ca este slaba pentru romania? :huh:

#9
theedge

theedge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2005
acum am in fata harta craiovei...nu vad decat 4 sau 5 bulevarde importante notate cu nume ..

asta nu e o harta buna pt romania...cumnatu-meu are o harta de la mio si stie si blocul unde locuiesc eu..crede-ma ca e intr-un cartier muncitoresc

harta are doar 13 mb ,.....cat de multe amanunte sa fie in harta asta

poate nu am stiut eu s-o instalez...nu stiu...am pus-o pe telefon cu nokia maps loader...si gata...trebuia sa fac si altceva?
PS..nu am inca GPS extern..nu l-am cumparat inca...insa am inteles ca pot folosi hartile si fara

corectati-ma daca am gresit undeva...multumesc!!

#10
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008

View Posttheedge, on Jul 18 2008, 21:32, said:

acum am in fata harta craiovei...nu vad decat 4 sau 5 bulevarde importante notate cu nume ..

asta nu e o harta buna pt romania...cumnatu-meu are o harta de la mio si stie si blocul unde locuiesc eu..crede-ma ca e intr-un cartier muncitoresc

harta are doar 13 mb ,.....cat de multe amanunte sa fie in harta asta

poate nu am stiut eu s-o instalez...nu stiu...am pus-o pe telefon cu nokia maps loader...si gata...trebuia sa fac si altceva?
PS..nu am inca GPS extern..nu l-am cumparat inca...insa am inteles ca pot folosi hartile si fara

corectati-ma daca am gresit undeva...multumesc!!


Pai Mio este o marca cunoscuta de aparate GPS, pe cand acestea sunt pentru telefoane mobile, acestea sunt "jucarii" pe langa cele de la Mio.Este ca si cum ai compara Dacia cu Volkswagen <_<

Edited by florin_alin24, 19 July 2008 - 11:27.


#11
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Am N80.Am avut instalat Nokia maps dar nu era prea detaliata,in Constanta imi arata cateva strazi si cam atat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate