Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Lisabona

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1351 replies to this topic

#1207
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona - Amoreiras 360 Panoramic View

Edited by zuv, 03 August 2018 - 22:58.


#1208
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona,hai-hui

Attached Files



#1209
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Noi am fost la manastire in aprilie si intr-adevar spre pranz era ditai coada la care nu as fi stat nici sa ma platesti, dar pe la 9.30-10 cand ne-am dus noi era acceptabila si mergea repede. La Belem am ajuns in mijlocul zilei si am stat la prima coada, iar la a doua de pe platforma am cedat, era mult prea aglomerat si mult prea cald. Trucul e sa mergi mai spre dimineata in locurile populare.

#1210
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona - Colombo Mall

Attached Files



#1211
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona - Estadio da Luz

Attached Files



#1212
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona - Muzeul clubului sportiv Benfica
Se poate vizita ca obiectiv de sine statator sau combinat cu turul stadionului.Pentru posesorii de Lisboa Card:pentru a beneficia de reducere,trebuie sa achizitionati biletele de la casa de la stadion,la cea de la muzeu nu dau reducere,n-au reusit sa-mi explice de ce...

Attached Files



#1213
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lisabona - Zoo
Mi-a placut instalatia de tip telescaun,prevazuta cu niste nacele in care pot sta in piciare 2 persoane si care te plimba pe deasupra parcului zoologic,vreo 20 min.Personal,n-am mai vazut chestia asta pe la alte zoo vizitate.Deasemeni,aici am vazut pentru prima data koala.Au si un cimitir al animalelor(de companie,nu al celor de la zoo).

Attached Files


Edited by zuv, 09 August 2018 - 10:33.


#1214
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra - Quinta da Regaleira
De la gara se ajunge usor pe jos sau cu microbuz 435 luat de la gara.Insa, luand micobuzul, esti privat de o plimbare prin centrul Sintrei, si e pacat.Microbuzele(pe alte trasee,autocare) sunt, in general, aglomerate si nu respecta orarul.Insa,in caz de nevoie(cum s-a intamplat cand am plecat de la Palatul Pena catre gara si era o coada imensa)sunt introduse curse suplimentare.Intrarea se face prin lateral,dupa ce mai urci putin pe sosea din locul in care cobori din microbuz.Pe poarta principala doar se iese.
Odata intrat la Quinta da Regaleira te simti ca si cum ai intrat intr-o carte de povesti!Totul pare desprins din cartile copilariei:turnurile de piatra,conacul,tunelurile ce strabat proprietatea in lung si lat,aleile labirintice,vegetatia luxurianta,izvoarele,totul!Pentru mine a fost,de departe,cel mai spectaculos obiectiv vizitat in Sintra.
Atentie la tuneluri:majoritatea nu sunt luminate de loc,deci aveti nevoie de tf mobil/lanterna.De asemenea,picura destul de multa apa,deci atentie la camerele foto.Nerecomandate claustrofobilor si celor cu frica de bau-bau.

Attached Files


Edited by zuv, 13 August 2018 - 16:25.


#1215
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra - Palácio de Monserrate
De la Quinta de Regaleira se ajunge cu microbuzul 435,luat chiar din fata portii principale.

Attached Files



#1216
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra - Castelo dos Mouros

Attached Files


Edited by zuv, 20 August 2018 - 12:07.


#1217
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008
zuv, mie palatul monserrate mi-a placut cel mai mult. are o gradina f mare si f frumoasa. f putin din ea am regasit in fotografiile tale.

#1218
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postdariuscha, on 20 august 2018 - 21:19, said:

zuv, mie palatul monserrate mi-a placut cel mai mult. are o gradina f mare si f frumoasa. f putin din ea am regasit in fotografiile tale.
Da,stiu ca are,insa nu am explorat-o decat superficial.E,probabil,cel mai frumos parc din Sintra.
Insa nu am avut decat o zi alocata  pentru Sintra si,ca atare,m-am axat preponderent pe interioare/castele.

Edited by zuv, 20 August 2018 - 22:10.


#1219
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra - Palacio da Pena
De la Castelo dos Mouros se ajunge usor pe jos,sunt vreo 350m pana la poarta de acces pe domeniu.De aici insa,mai sunt vreo 500m pana la palat,in urcare.Partea buna e ca aleile urca prin parcul palatului,la umbra unor arbori batrani.Exista si optiunea de a lua un minibus de la poarta pana sus la palat,costa 3euro dus-intors.

Attached Files


Edited by zuv, 25 August 2018 - 11:18.


#1220
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra - Palácio Nacional de Sintra

Attached Files



#1221
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Sintra
Daca vreti sa vedeti tot ce are de oferit,rezervati-i 2 zile.

Attached Files



#1222
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Cabo da Roca
Am ajuns din Sintra,cu autobuz 403.Se poate si invers,cu plecare din Cascais.Nu respecta orarul,intarzierile sunt mai mari de 10 min.Atentie,clima e foaete schimbatoare aici.Daca in Sintra erau peste 25 de grade,la Cabo da Roca erau cu vreo 10 mai putin si iti trebuia un pulover ori o geaca.

Attached Files



#1223
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Cascais - Boca do Inferno

Attached Files



#1224
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Cascais

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate