Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Renamer 1.7 beta 8 (build 115)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#37
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
salut,
am si eu o problema.
cum selectez niste fisiere pe sarite?
clik dreapta nu merge pt selectie.
ma asteptam sa pot selecta ca in explorer: clik pe un fisier, Ctrl (sau Shift) si clik pe alt fisier.
nu fac eu ce trebuie sau e alt mod de selectare?
poate ar trebui si un help in romana
mersi

#38
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
Bogdane, este The Best  :D. Apropo, la ultima arhiva fara instaler la mine nu merge helpu. Apas F1 degeaba. Subscriu la ideea lui @bobocu, un help cu imagini ar ajuta. Daca e in romana e si mai bine.

Edited by oz666, 29 April 2005 - 12:45.


#39
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Ma bucur ca va place...  ;)

Aveti dreptate in privinta help-ului, ma gandisem si eu ca ar fi necesar. Intru intr-o perioada mai aglomerata in ceea ce priveste timpul liber, dar promit sa ma ocup printre picaturi de help. Aveam in gand si adaugarea unor noi functii, dar nu prea e timp momentan.

bobocul, din pacate deocamdata nu se poate selecta pe sarite dat fiind faptul ca numele fisierelor sunt intr-un fel de editor de text (ca si acesta de pe forum, ca in Notepad etc.)

O sa fac la apelarea unui anumit buton sa se deschida o fereastra cu lista fisierelor in care sa se poata selecta pe sarite sau chiar cu checkbox-uri in dreptul fiecarui fisier.

Va anunt aici tot ce mai e nou la el.

Edited by Bogdan, 29 April 2005 - 20:12.


#40
intruder33

intruder33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.08.2004
salve, programul e super. ai mai facut ceva nou la el?

#41
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Da, m-am apucat sa mai fac ceva la el. Cand va fi gata o sa anunt aici.
Daca ai idee de vreo facilitate noua la el, spune-mi sa o implementez.
;)

Edited by Bogdan, 17 December 2005 - 20:23.


#42
Shoby007

Shoby007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 09.05.2005
Excelent program. Am o gramada de melodii si foto la care ma gandeam cu groaza ca va veni o zi cand trebuie sa le aranjez si eu cat de cat. Am gasit la fix programul tau. Super fain. Felicitari. Incerc sa vad ce i-ar mai trebui si te anunt. Salutare!

#43
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
@Shoby007:
ma bucur ca-ti place si ca-ti este util...  B)
chiar te rog sa-mi spui ce nu face cum trebuie si ce mai trebuie adaugat, ca vreau sa le pun in urmatoarea versiune (1.6) care e in lucru (cam de mult) si pe care vreau sa o finalizez cat de curand.

:peacefingers:

#44
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
util ????

am redenumit mii de poze si imagine

este in categoria "must have"

:worthy: Bogdan

#45
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002

View PostCelestin, on Jan 17 2006, 16:13, said:

util ????

am redenumit mii de poze si imagine

este in categoria "must have"

:worthy: Bogdan

COOL !!!  :oK:

Inseamna ca trebuie sa-i acord o atentie si mai mare...  :rolleyes:

#46
Shoby007

Shoby007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 09.05.2005
Hai ca vin cu niste sugestii: la comanda Find si Replace sa apara un mesaj in cazul in care nu gaseste nimic. La Replace, daca inlocuieste ceva, la final sa spuna cate inlocuiri a facut. In Rename Mask, am vazut ca raman memorate ultimele 50 de modificari. Poti face un "buton" de tip Clean Rename Mask? A, si inca o chestie: functia Keep Synchronization ce face, ca nu mi-am dat inca seama. Salutari si bafta multa!

#47
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002

View PostShoby007, on Jan 17 2006, 18:17, said:

functia Keep Synchronization ce face, ca nu mi-am dat inca seama.

Cand e activata mentine corespondenta intre fisierul din stanga si cel din dreapta, adica daca sortezi una din liste sau schimbi pozitia unui fisier mai sus sau mai jos, se efectueaza automat si in cealalta lista.

Sunt cazuri cand nu trebuie sa se pastreze relatia si atunci trebuie dezactivata functia.

Thx pt. sugestii ! Le voi aplica si daca mai apar si altele, astept sa mi le spui.  ;)

#48
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Renamer 1.6 BETA 1

E gata o prima varianta beta in care am inclus si o parte din cerintele lui Shoby007:

- mesaj cand nu se gaseste textul cautat la functiile FIND si REPLACE
- mesaj cu numarul de inlocuiri efectuate de functia REPLACE
- posibilitatea de stergere a listei memorate a mastilor de redenumire cu taguri
- posibilitatea de filtrare a fisierelor. ex: *.jpg Daca se doresc mai multe tipuri de fisiere, se introduce fiecare pe cate un rand, iar pentru a exclude anumite fisiere, se pune in fata caracterul "slash" ex: /*.txt
- posibilitatea de a insera tag-uri in textul redenumit pentru a se aplica doar la fisierele dorite, nu la toate asa cum se aplica prin metoda cu masca de redenumire. Tagurile incluse in text se pun intre <> ex: <Y>

Am pus o poza cu localizarea noutatilor in arhiva atasata mai jos.

Mai am niste idei de implementat in aceasta noua versiune. Daca va mai vin si voua altele, sunt bine-venite si astept sa mi le spuneti.  ;)

Attached Files



#49
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005
Supeeeeeer programul....multumita tie, mi-am organizat tot in computer..de vreun an o tot aminam :) .

Am si eu o idee...nascuta din necesitate... cum sint optiunile de sus, din bara("underscore to space" sau "multispace to one"), un butonas care sa-mi deschida o fereastra cu optiuni dintre care sa aleg eu "multispace to dot" sau "multispace to @" sau in orice am nevoie sa schimb...un fel de "orice in orice".Sper ca se intelege ceva din explicatia mea  :wacko:  . Si ar prinde bine niste scurtaturi pe taste...eventual customizabile. Nu stiu daca ceea ce vreau eu e greu, ma pricep la programare ca rața la condus avioane, dar sper sa se poata realiza.

#50
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Bune ideile, mervey.
O sa includ chestiile astea in versiunea care e in lucru.
Mai astept si altele...  ;)

#51
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Atunci cand selectam taguri cu ora, minute, secunde, luni etc... ar fi util ca programul sa introduca 03 la luna martie de ex. si nu doar 3... la fel si la minute, ore etc...
Am testat pe 1.6 beta.

#52
WaffenSS

WaffenSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 05.02.2006
SOOOOOOOOOOOOOOOOOOPEEEEEEEEEEEEEEEEER ... !!!!!!!!! excelent programul, bravo Bogdan!  :kisstogether:  :kisstogether:  :kisstogether:

Edited by WaffenSS, 02 May 2006 - 20:23.


#53
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
@One of Them: Asa e corect sa faca. Ok, o sa corectez cat de curand si-l pun aici cand e gata.

@WaffenSS: Thanks, ma bucur ca-ti place... ;)

#54
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Renamer 1.6 BETA 1 build 71
(02 mai 2006)

One of Them, am facut modificarile pe care le-ai cerut. Doar la tagurile cu data si ora ale fisierului a fost nevoie. La data curenta si la exif-uri era facut.

Am pus doar executabilul care trebuie copiat peste cel vechi.

Recomand instalarea in prealabil a versiunii 1.5b.64 si apoi rescrierea fisierului <renamer.exe> cu cel de aici.

Attached File  Renamer.zip   401.28K   78 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate