Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

CableLink (RDS) in Brasov !

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

azertiti, on Nov 18 2004, 12:46, said:

Nu suna chiar asa bine... Deci ai maxim 30 KB banda. Cand intra toti inseamna sa zicem 3 K de fiecare, putin. Mai rau este cand face careva download, restul nu mai raman cu mare lucru :) Asta e la inceput....cei 4 GB sau cati ai se vor face din primele zile dupa care banda va scadea la maxim 15 KB adica 1.5 KB/persona. Asa ca mai bine limita de trafic....

<{POST_SNAPBACK}>


Cand se fac limitarile astea nu se fac la modul ca ii baga pe toti pe-un canal de 256 si apoi ii lasa sa se spele pe cap si sa se roage.

Ii baga pe mult mai multi pe-un canal mult mai mare, le pune o limita superioara de 256 si astfel scade probabilitatea ca toti sa se trezeasca sa faca trafic de-odata.

Oricum, nu prea inteleg oferta, ce-i cu preturile astea de dumping?

#20
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.07.2004
eu v-am zis ce mi-au zis cei de la RDS, adica contracte, canale, trafic separat.

#21
zdrang

zdrang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.08.2004
Nedumerire,

Pe site-ul rdslink zice reduceri 50-100% pt grup de peste 10 persoane, dar nu zice ca acele persoane sa locuiasca in acelasi cartier..
Stiti voi sigur ca trebuie sa fim din acelasi cartier?
(Eu sunt din Astra, Carpatilor la Metrom..)

Plus stie careva cum e faza daca am deja rds si vreau sa trec la link, ceva taxe chestii? Nu de alta da nu stiu cat de mult le convine ca de acum inainte sa le dau 15 euro in loc de 50 :-)

Bafta!

#22
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Ai dreptate, nu scrie sa fie in acelasi cartier, si nici nu cred ca ar avea sens o astfel de restrictie. Dar cum deocamdata serviciul este disponibil intr-un singur cartier... do the math ;)
Daca esti in Astra probabil o sa poti merge si impreuna cu cei din Racadau.

Nu cred sa-i discrimineze pe cei care au deja RDS. Ar fi chiar culmea ca dupa ce le-ai platit atata timp sa mai aiba pretentii. Doar nu e vina ta ca au preturi mai mici acum :)

#23
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.07.2004
intr-adevar in oferta nu scrie acest lucru, dar oferta se refera la cei care ar putea sa aiba retea in bloc.

am fost la sediu RDS, si toate informatiile le am de la sursa.

ce mi-au spus mie, asta v-am spus si eu voua, mai exact ... "sa fim cu totii din acelasi cartier, adica Astra sau Racadau"

presupun ca si pt cei de la RDS e mai usoara conectarea daca abonatii sunt in acelasi cartier.

asadar: cei din zona Astra, va rog sa ma contactati pe e-mail [email protected] sau incepind cu 29.11.2004 pe [email protected]

din partea mea ... promit seriozitate, astept mesajele voastre.

#24
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Sunt pe CableLink :)
L-au instalat in timp record.

#25
beurself

beurself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.12.2003
:coolspeak:

@evilone: in ce cartier esti?cum merge? extern/metro?

#26
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Stau in Racadau (evident). Nu am incercat pe metro. Extern merge cam la 30KBps (urca pana la 35 uneori).

#27
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Cat costa toata afacerea? Ce trebuie sa platesti ca sa te abonezi? Taxa instalare, modem etc?

#28
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Taxa de instalare e $15 (iti vine pe prima factura), si lunar platesti de la $9 in sus, in functie de abonamentul selectat si de depasiri. Vezi pagina lor (rdslink.ro) pentru detalii.

#29
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
Salut, tocmai ma uitam la oferta de care poti beneficia daca se baga 10 persoane. Eu zic ca se merita, eu stau in Steagu vis-a-vis de spitalul Steagu Rosu. Ar fi bine daca ne`am strange 10 pers sa facem contract cu Rds si sa beneficiem de aceasta oferta. (Eu aici mia am cativa prieteni care ar dori deci nu stiu daca ar fi chiar asa de greu de gasit 10 pers). Dar la 14,5 $ - 16 GB - download 256/1024 kbps este numai internet far telefonie nu? Oricum se merita parerea mea.

#30
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Eu mi-am luat de-ala cu $9 si am si telefonie. Numar cu 036840... :)

#31
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
Am deschis un topic pt cei din steagu care sunt interesati. ty

#32
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Mai stie cineva informatii noi? pe unde e disponibil in brasov? eu stau in zona onix, 13 decembrie la case... stie cineva daca e posibil sa ma abonez? sau deocamdata se instaleaza doar in apartamente de bloc?

#33
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Intreaba la ei la sediu!!

La casa nu cred sa se instaleze, cel putin la noi in Lugoj  :nonobad: !

#34
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
cand va ajunge cable link si in sibiu ?
acum avem RCS&RDS nimai ca CableLink nu este disponibil in tot sb-ul....
chiar nu inteleg ce dureaza asa mult....
stau la casa si ma simt jignit , consider ca este o forma de "discriminare" la adresa celor care stau la casa .... saracii de ei ... nu este logic
reteaua din sb a fost inainte a firmei CRD Baia Mare dar a fost preluata de RCS.
atunci aveam abonament CRD Net iar acum brusc nu mai e buna reteaua ....

mai avem si astral dar nu sunt activi cu reteaua adica nu au asa ceva ...
au nishte abon. radio dar nu ma bag la sume astronomice ...

#35
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Pentru case probabil va fi mai avantajos sistemul DTH pentru ca se pare ca furnizorii de CATV au ajuns la concluzia ca nu este eficient sa modernizeze retelele si in zonele acoperite de case. In afara de FOCUS TV, chiar RCS&RDS intentioneaza sa introduca acest sistem. Binenteles ca pe langa televiziune se pot furniza si servicii internet.

#36
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
In brasov sunt foarte multe case.. see attachment... deci ar trebui sa existe posibilitatea...

DTH : Acronym commonly used to describe digital video/audio services delivered via satellite to the home. DTH services may be offered by DBS broadcasters or from conventional satellites.

Am pus o definitie, ca nici eu nu stiam ce o fi...

Sincer DTH nu este atat de rentabil deocamdata incat sa se preteze in locul clasicului cablu.

DTH este pentru case de vacanta deocamdata... in orase unde retele de cablu exista deja... va trece o perioada destul de lunga pana sa fie mai rentabil pentre ambele parti sistemul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate