Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

CableLink (RDS) in Brasov !

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

Speedo

Speedo

Super Moderator

• Grup: Super Moderators
Ca sa nu mai spunem ca DTH nu va "promova" aceasi calitate a imaginii ca si cablul terestru, unele programe vor fi "comprimate" foarte tare astfel incat se vor vedea ca Tele 7 ABC, iar altele de interes mai mare vor fi ceva mai acceptabile la privit.

Nu credeti in minuni, nimeni nu da nimic gratis si transponderele alea costa bani si ca sa fi eficient trebuie sa inghesui cat mai multe posturi pe aceeasi banda, de aici si compresia.

Greets,
Speedo

amadeus79

amadeus79

Senior Member

• Grup: Senior Members
info:

0726/240505
0726/325001

[email protected]
[email protected]

ps: de la 1.12.2004 s-a dat drumul in Astra, in zona Ardealul va fi disponibil in a doua jumatate a lunii (speram ....)

astept doritori ...

nsec

nsec

Active Member

• Grup: Members
problema este ca RDS are nishte abon. speciale ...
Stiu ca este CableLink+ si CableLink. Este si o diferenta de preturi dar nu foarte mare. Deci exista abon si pentru cei care nu sunt in reza de acoperire CableLink ....

Si ar mai fi o problema ....
Inainte cand era firma CRD Baia Mare cum de puteam sa am net pe cablu coax ?
Brusc nu mai e buna reteauna si trebuie modernizata ?
Intr-un oras destul de mare care are pretentia sa devina Capitala Culturala Europeana nu putem avea decat dial-up si internet mobil (GPRS/CSD Orange si Zapp) ??

nsec

nsec

Active Member

Serviciul Cable Link este disponibil pentru moment in Bucuresti, Arad, Constanta, Craiova, Iasi, Oradea, Slatina, Timisoara, Vaslui, Sibiu si Targu-Jiu, urmand sa fie disponibil pana la sfarsitul anului 2004 in toata tara. Viziteaza site-ul nostru mereu si vezi ce orase au mai intrat in aria de acoperire.

Acest pasaj a fost preluat de pe site-ul CableLink.ro
Ei bine mai este aprox. 1 saptamana pana vom trece in noul an .....
Dupa cum se poate vedea RDS nu a reusit sa se tina de cuvant asupra acoperiri ...
Zilele trecute am trecut pe la ei (sa vad daca m-au bagat in raza  ^_^ ) si am aflat cu stupoare ca defapt cei de la RCS nu si-au facut treburile asa cum a fost planificat. Totusi acest argument nu prea sta in picioare deoarece stim cu totii ca vorbim despre RCS&RDS ........
Dupa cateva zile am observat o mare agitatie prin Sibiu. Curios din fire mi-am bagat nasu` sa vad ce clocoteste ... si surpriza ... am dat de o echipa (mare si tare  :lol: ) venita tocmai de la bucuresti sa rezolve pusul de cabluri subterane.
Echipa (mare si tare) a spus ca a venit pentru a moderniza reteaua dar nu-mi fac sperante ca o sa ma bucur de CableLink + RDS.TEL pana la anul nou  -_-
In compensatie o doamna dragutza mi-a oferit un pachet dial-up cu 5$. Surpriza a fost ca am primit bonus inca o luna.... Traiasca RDS.Link  :peacefingers:

evilone

evilone

Senior Member

Nu te lua dupa lista aia. Anul trecut pe vremea asta era identica. Au schimbat doar anul. Se va intampla la fel si de data asta.

zdrang

zdrang

New Member

ok..

oameni buni, vreau cable link si momentan nu gasesc grup..
daca are careva un grup (din zona acoperita !!!) si merge anul asta cu dosarul anuntati-ma si pe mine la zdrang[at]home[punct]ro please!

tai-tai..

73437

73437

Active Member

A trecut ceva timp de lansarea serviciului în Brașov. Ce se mai știe? Pe unde se instalează? Instalează și la case? Dacă nu, ce opțiuni au cei de la case? Cum merge? Cum merge telefonia?

nsec

nsec

Active Member

Astazi am primit un raspuns ferm de la Rds Sibiu .... pana in luna aprilie se va termina modernizarea retelei la case in zona mea si in alte zone de case.
M-am bucurat dar mai am de asteptat un pic.... macar e un progres  :)

DarkHate

DarkHate

Junior Member

Reteaua mea de bloc ia bataie?? I think not... RDS a mers prea departe cu "razboiul" asta intre ei si retelele de bloc. Ar trebui sa stea deoparte.... sunt deja prea magari!!!!

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

nsec, on Feb 14 2005, 21:00, said:

Astazi am primit un raspuns ferm de la Rds Sibiu .... pana in luna aprilie se va termina modernizarea retelei la case in zona mea si in alte zone de case.
M-am bucurat dar mai am de asteptat un pic.... macar e un progres  :)

<{POST_SNAPBACK}>

eu am primit multe raspunsuri ferme...stai linistit ca nu se tin de cuvan...eu dupa 1 an jumate de insisitente am reusit sa am net...

73437

73437

Active Member

Am trimis un mail către RDS Brașov pe data de 16.02. ca să-mi comunice, ce opțiuni am de a mă conecta prin cablu tv la internet. Deocamdată, nu am nici un răspuns... dar le mai trimit eu același lucru, cu forward, și tot așa forward la forward... până se satură.

nsec

nsec

Active Member

Buna ziua,

Ne pare rau insa acest serviciul nu il putem oferi si la zonele de case,
dar va fi posibil in viitorul apropiat deci va rugam reveniti in
aproximativ 2 luni

--

Diana Breazu
Sales Representative

Romania Data Systems SA
Sibiu Brench
57th Somesului
Phone: +40 0269 21.01.12
Fax:   +40 0269 22.81.30
e-mail: [email protected]
http://www.rdsnet.ro
Si eu am trimis un e-mail ...  am primit acest raspuns dupa o saptamana !  :coolspeak:

Cu cateva zile inainte am trecut pe la domnul director de la RDS si mi-a spus ca SIGUR  la inceputul lunii aprilie se va termina operatiunea de modernizare urmand ca pe la jumatatea lunii sa fiu legat la net...

Edited by nsec, 18 February 2005 - 16:08.

nsec

nsec

Active Member

mai stie cineva cu ce se mai ocupa astia de la RCS&RDS ? pe unde mai modernizeaza ? noutati ... ce mai pregatesc bun ..? planuri de viitor ,etc.

evilone

evilone

Senior Member

Daca te intereseaza cand vor ajunge la tine in cartier cel mai simplu ar fi sa le dai un telefon si sa intrebi.

nsec

nsec

Active Member

eu ma refeream pe plan national ... cu ce vor mai veni nou in viitor ...

deja stiu ca voi avea net de la ei pe la sfarsitul lui aprilie .. dar vroiam sa aflu ce mai pun la cale ...

adc2129

adc2129

Junior Member

offtopic
cine imi zice si mie cum fac un cont la admin.rdslink.ro
pls help
10x

zuppy

zuppy

elbonian

nu poti. suni la rds si ti-l fac ei. :huh:

edit: presupun ca ai cablu. daca ai cartela vezi butonul cont nou

Edited by zuppy, 25 February 2005 - 12:00.

adc2129

adc2129

Junior Member

zuppy, on Feb 25 2005, 11:58, said:

nu poti. suni la rds si ti-l fac ei. :huh:

edit: presupun ca ai cablu. daca ai cartela vezi butonul cont nou

<{POST_SNAPBACK}>

10x
asta banuiam si eu.
cam aiurea nu?puteau sa puna pe site pe cartela sau pt cable

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate