Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

O generatie ratata

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

Poll: Nationala de fotbal a Romaniei (72 member(s) have cast votes)

Este aceasta generatie ratata?

  1. Da (40 votes [55.56%])

    Percentage of vote: 55.56%

  2. Nu (32 votes [44.44%])

    Percentage of vote: 44.44%

Vote Guests cannot vote

#1
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
Mie personal mi s-a parut blat de la inceput. Dupa nenumarate ocazii pe care olandezii ne-au lasat sa le avem, tot nu am reusit sa marcam un amarat de gol. Si cum nu exista un banel si pe la ei  :P . Nu ne-am calificat. Eu sincer consider aceasta generatie una ratata iar pe piturca un antrenor slab. Astept si alte pareri.

#2
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Am picat intr-o pasa proasta azi,parca nu suntem aceiasi care au jucat cu Italia :( Generatia nu-i deloc proasta,ci doar ziua pe care am avut-o cu Olanda.

PS:
Lobont e magnific ;)

#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
A fost o zi proasta azi !

Mai naspa decat Vineri 13 :(

#4
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
si totusi olandezii ne-au invitat parca sa marcam

#5
subiect

subiect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 27.01.2008
italienii ne-au platit sa pierdem. acum ne lasa sa tinem tiganii in italia.

OFF TOPIC: Cica antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra Romaniei. Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice :
- Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, OK?
Toti sunt de acord. La un moment dat aprind TV-ul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5! Toti veseli, sting TV-ul si iar se pun pe baute...
La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... `Romania 1 - Olanda 1, gol Mutu, minutul 90.`
Fuga toti la stadion si la vestiare il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini...
- Ce s-a intamplat, mai Van der Saar?
- Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6.

Edited by subiect, 17 June 2008 - 23:06.


#6
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
DOAMNE... suntem paranoici...
nu e vorba de nici un scenariu...
Doboitocii de olandezi.. au jucat,.... noua nu ne-a iesit nimik... si asta  a fost...
in contextul calificarii insa... plandezii au foste cele mai mari panarame de pe lume...

EU unul... as putea sa pun pariu... ca Olanda nu ajunge in FINALA...DE CE.. ???? doar din vina lor...
asadar finala ITALIA -GERMANIA...
cu o tara plingind... asta fiind OLANDA,,, (doamne cat de prosti au putut astia sa fie... aduceti-va aminte de o echipa a Craiovei care a refuzat o cupa europeana...)...
DECI FORTZA ITALIA MAI DEPARTE...
Si pentru oalndezii care si-au dat viata azi... MULTA ... M>U>I>E>

#7
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Generația asta nu mie se pare ratată. Sun sigur că dacă ne-am fi calificat cu un egal acum ar fi fost un topic Generația de aur depășită....
Și eu cred că nu se poate face comparație între Generația de aur și genrerația actuală... se joacă un fotbal diferit.


Însă despre Pițiurcă pot spune doar că după părerea mea este cel mai bun selecționer al româniei... cea mai mare vină pentru înfrângerea din seara asta o au jucătorii nu antrenorul.

#8
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Daca o considerati ratata, de ce nu va duceti voi sa rupeti gura targului ?

Asta e generatia, baieti! Nu ratata, ci exact ce meritam sa avem dupa jaful postdecembrist.
Hai sa va dau un subiect de meditatie: cati bani trebuie sa scoata din buzunar un parinte pentru a-si tine copilul la o scoala de fotbal? Cati isi permit?
Cu politica de acum o sa mai avem un Hagi la urmatoarea era glaciara.  :)

#9
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
tocmai pentru asta sunt acele scoli de fotbal precum a lui popescu care sunt gratis.... desigur elevul trebuie sa fie talentat.

#10
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007
Nu e generatia ratata, dar cu siguranta jucatorii ce au jucat azi in frunte cu MUTU .. zdi sunt total "pe langa" . Totusi sunt vro 3-4 cu care nu mi-e rusine (se stiu ei) dar in rest V A R Z A

#11
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006

View Postclaudiujipa, on Jun 18 2008, 00:10, said:

DOAMNE... suntem paranoici...
nu e vorba de nici un scenariu...
Doboitocii de olandezi.. au jucat,.... noua nu ne-a iesit nimik... si asta  a fost...
in contextul calificarii insa... plandezii au foste cele mai mari panarame de pe lume...

EU unul... as putea sa pun pariu... ca Olanda nu ajunge in FINALA...DE CE.. ???? doar din vina lor...
asadar finala ITALIA -GERMANIA...
cu o tara plingind... asta fiind OLANDA,,, (doamne cat de prosti au putut astia sa fie... aduceti-va aminte de o echipa a Craiovei care a refuzat o cupa europeana...)...
DECI FORTZA ITALIA MAI DEPARTE...
Si pentru oalndezii care si-au dat viata azi... MULTA ... M>U>I>E>


Tu ce-ai fi vrut nene? Sa isi dea autogol ca sa castigam noi? Daca astia ai nostri nu sunt in stare de nimic, ce vina au olandezii? Ei tot asteptat, au tot ratat, noi nimic.
Mai mult ce ai fi vrut sa faca?
In ritmul in care au jucat romanii cred ca venea si Craciunul si nu dadeau gol, sa fim seriosi.

#12
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Post20cm, on Jun 17 2008, 23:46, said:

Mie personal mi s-a parut blat de la inceput. Dupa nenumarate ocazii pe care olandezii ne-au lasat sa le avem, tot nu am reusit sa marcam un amarat de gol. Si cum nu exista un banel si pe la ei :P . Nu ne-am calificat. Eu sincer consider aceasta generatie una ratata iar pe piturca un antrenor slab. Astept si alte pareri.


Doamne, cata rusine am "patit" aseara.
Cred ca numai daca isi dadeau olandezii 2 autogoluri reuseam sa-i batem.
Rusinos, foarte rusinos. Nici nu ma mai intereseaza declaratiile care incearca sa explice sau sa faca uitat acest joc.
Fara orizon, fara creativitate. Am fost penibili si jenanti.
Ati vazut turcii cum au intrat in priza cand au primit al 2-lea gol de la cehi? Mancau pamantul nu alta. Noi? Pase in spate, laterale, gresite, orice, numai fotbal nu. Sper sa uit acest meci. De fapt l-am si uitat, pentru ca nu stiu ce as putea retine din el.
Ratarile voite ale olandezilor? Jocul lor lent? Numai ca nu ne conduceau de manuta spre poarta! Intervential lui Lobont?
Ne-a facut de rusine aceasta generatie de tinichea.
Olandezii ne-au dat, dar nu ne-au bagat in sac. Bine ca macar nu ne mai facem de rusine mai departe.

Respect insa pentru suporteri. Au fost fantastici in fiecare meci!
E singurul aspect care ne mai lasa putina speranta.
In rest, varza! :(

Edited by nano2k, 18 June 2008 - 08:22.


#13
riamsu

riamsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.01.2008
ei nu sunt ratati mai toti jaca la cluburi din afara tarii e totusi ceva chiar daca is cluburi mai slabe. ratati vor fi cei ce vor urma pentru ca juniorii nu au baze de antrenament, sustinere nu are cine sa-i indrume si antrena pentru a iesi din ei viitori fotbalisti macar la fel ca cei de acum exemple sunt destule ionescu de la craiova e suspendat pe viata pentru ca nu vrea sa mai ramana sa joace pe maidanul oltenesc tot acolo costea e deja lider de echipa la 20 de ani torje care deja e considerat un jucator ratat si exemplele pot continua. avem talente destule dar nu stim sa le ingrijim. in olanda un jucator se gandeste la transfer abia dupa ce a stat 10 13 ani la club adica de la 12-14 joaca pentru club este antrenat pregatit facut sa dea totul pentru ecipa si abia cand ajunge pe la 24 de ani poate va pleca si nu cum ela noi am 18 sunt vedeta vreau in fotbalul mare ei vor fi ratati

#14
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Titlul topicului este incalificabil.
In primul rand, aceasta generatie s-a calificat dintr-o grupa de foc la turneul final. La Euro este prezenta crema Europei, primele 16 echipe de pe continent. Au terminat pe locul trei in cea mai grea grupa posibil, cu campioana, vicecampioana mondiala si cu echipa cea mai in forma, Olanda. Suporterii chiar nu isi amintesc cum au transpirat jucatorii cu Italia si Franta?
Cum i-a trecut cuiva prin cap cuvantul blat? Sau "generatie ratata"?!
Dupa doua meciuri infernale, fotbalistii s-au prezentat storsi de oboseala la meciul cu Olanda, accidentati, loviti. Mi-e sila cu asemenea suporteri. Nu meritam o asemenea echipa. Pai Chivu, care a facut niste eforturi uriase, isi pune singur umarul in articulatie ce sa mai spuna?!

#15
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Post20cm, on Jun 18 2008, 00:23, said:

tocmai pentru asta sunt acele scoli de fotbal precum a lui popescu care sunt gratis.... desigur elevul trebuie sa fie talentat.
Cine te-a mintit? Frate-meu a fost acolo si nu-i deloc gratis.

Ontopic. Generatia nu e ratata. Aseara, pacat ca nu s-a putut mai mult. Au jucat execrabil ce-i drept. Dar se vede ca olandezii au luat in serios acest turneu. Joaca foarte bine si sunt de parere ca ar puteas invinge Italia si a doua oara. Piturca e cel mai bun antrenor, iar aseara Rat, Contra si Lobont au fost magnifici.

#16
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
E prea dur sa spunem o generatie ratata, dar in meciul de aseara, unde nu au putut lega nici macar 3 pase consecutive, au aratat ca nu avem ce cauta aici. :(

#17
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Postclara_spiele, on Jun 18 2008, 10:40, said:

Titlul topicului este incalificabil.


Sunt un suporter infocat al echipei nationale.
Dar un pic de realism este necesar pentru a face schimbari radicale.
Asa cum bine a mai zis cineva, jucam in stilul anilor '80.

View Postclara_spiele, on Jun 18 2008, 10:40, said:

In primul rand, aceasta generatie s-a calificat dintr-o grupa de foc la turneul final.

Sa nu uitam "meciul strategic" in care Olanda ne-a lasat sa castigam. Ba mai mult, am inscris din offside.
In felul asta, Bulgaria a ramas acasa si a urmat acel miniscandal cu ei intretinut de presa de la noi si de acolo.
Sincer, ne-am calificat fara onoare, dar m-am bucurat de calificare pentru ca bulgarii oricum nu meritau pentru ca nu erau peste noi.

View Postclara_spiele, on Jun 18 2008, 10:40, said:

La Euro este prezenta crema Europei, primele 16 echipe de pe continent. Au terminat pe locul trei in cea mai grea grupa posibil, cu campioana, vicecampioana mondiala si cu echipa cea mai in forma, Olanda. Suporterii chiar nu isi amintesc cum au transpirat jucatorii cu Italia si Franta?

Nu vad o performanta in acest loc 3. Asta din pricina jocului practicat de ai nostri. Daca eram pe ei, daca se vedea ca fortam cu adevarat, daca se vedea ca avem valoare, dar nu a iesit jocul, nu ziceam nimic.
Din pacate nu am avut ce arata la acest campionat.
Cinste lor ca ne-au adus la turneul final, insa mai bine pierdeam cu 3-0 toate meciurile, dar jucam fotbal adevarat, nu ne ascundeam.
Ce am vazut aseara a fost de-a dreptul rusinos. Olandezii ne-au lasat. Orice om cu capul pe umeri ar trebui sa recunoasca asta. Dar prin repriza a 2-a si-au dat seama ca si-ar strica prea tare blazonul daca s-ar lasa batuti de noi.
M-a cuprins rusinea cand am vazut ce am vazut. Nu vreau sa nominalizez jucatori si greselile lor pentru ca nu am mai termina discutiile.

View Postclara_spiele, on Jun 18 2008, 10:40, said:

Dupa doua meciuri infernale, fotbalistii s-au prezentat storsi de oboseala la meciul cu Olanda, accidentati, loviti. Pai Chivu, care a facut niste eforturi uriase, isi pune singur umarul in articulatie ce sa mai spuna?!

Daca Romania a avut 2 meciuri infernale, atunci Olanda ce a avut? Olanda, care a jucat fotbal de clasa, care a zburdat pe teren si a transpirat mai mult decat noi, daca e pana acolo.
Mereu ne lamentam ca suntem obositi, ca am avut meciuri grele. Este reteta ratarii perpetue.
Bravo lui Chivu ca a jucat cum a putut. Pot intelege suferinta umana, insa nu asta se cere pe teren. Ca daca asa s-ar tine scorul, am fi campionii absoluti in toate competitiile.
Daca esti obosit, lasi pe altcineva. Daca nu ai valoare, nu ar trebui sa fii selectionat.

View Postclara_spiele, on Jun 18 2008, 10:40, said:

Mi-e sila cu asemenea suporteri. Nu meritam o asemenea echipa.

Suporterii au 2 roluri:
1. Sa sufere si sa-si incurajeze echipa pana la capat, ceea ce s-a vazut si aseara ca si-au facut datoria exemplar.
2. Sa se bucure apoi sau sa critice, dupa caz. Prin asta au un rol cel putin indirect in modificarea mentalitatilor de la echipa.

Un sut in fund poate fi un pas inainte. Speram sa fie asa in acest caz!
Hai Romania!

#18
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Ma gandesc ce va face urmatoare generatie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate