Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Start Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008
Nu te juca cu el...este socket A , o  serie foarte veche, si daca nu pui pasta conductoare cum trebuie risti sa il arzi FOARTE usor, si nu ai sa mai gasesti altul. Asteapta pana maine si cumpara pasta. Ai grija sa degresezi radiatorul si pastila procesorului ( le stergi bine cu o carpa imbibata in spirt sau alcool tehnic), dupa care pui pasta, dar nu prea multa, sa dea pe langa.

Daca nici asta nu merge...nu stiu...posibil placa de baza...dar nu cred. Schimba pasta si revin-o cu detalii ;)

P.S. Dupa poza care ai postat-o cu procesorul, nu mai sta pe ganduri. Inlocuieste pasta si ai sa vezi diferenta :)

Edited by astrixz, 16 June 2008 - 00:11.


#38
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postastrixz, on Jun 16 2008, 01:09, said:

Nu te juca cu el...este socket A , o  serie foarte veche, si daca nu pui pasta conductoare cum trebuie risti sa il arzi FOARTE usor, si nu ai sa mai gasesti altul. Asteapta pana maine si cumpara pasta. Ai grija sa degresezi radiatorul si pastila procesorului ( le stergi bine cu o carpa imbibata in spirt sau alcool tehnic), dupa care pui pasta, dar nu prea multa, sa dea pe langa.

Daca nici asta nu merge...nu stiu...posibil placa de baza...dar nu cred. Schimba pasta si revin-o cu detalii ;)

P.S. Dupa poza care ai postat-o cu procesorul, nu mai sta pe ganduri. Inlocuieste pasta si ai sa vezi diferenta :)
Asa am sa fac , dar acum lam pus cu grija in Socket ,iar maine ma duc sa cumpar pasta si alcool tehnic daca nu gasesc alcool ,iau spirt !

Multumesc mult ! Maine revin cu rezultatele !

#39
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
:coolspeak:

Acum postez de pe Pc'ul cu problema , dupa 1 ora de cand l-am aprins nu a facut nimic , temperaturile au scazut mult dupa schimbarea pastei de la 58-60 C (bios) la 39-42 in jocuri !  La fel arata in Everest,SpeedFan,Bios si inca un programel ..

Asta era problema ,pasta   :cursing: !

Acum cred ca daca imi cumpar si un cooler mai bun pot sa'l duc de la frecventa de acum (1 Ghz) la cea originala de 1.65 GHZ (cu FSB'ul la 166 nu 100 cat este acum )

:kisstogether:  Multumesc tuturor si sper sa nu mai postez in topicul asta !  :naughty:


Off-Topic : De ce cand il am pe FSB'ul 100 imi arata AMD Sempron 3200+ iar cand am FSB'ul de 166 AMD Sempron 2500+ . Pe cutia lui scria AMD SEMPRON 2500+ (Discovery)

#40
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Felicitari.
La postul # 26 :
"Curata ventilatorul, eventual pune o picatura de ulei in lagare, sterge bine procesorul si radiatorul de vaselina veche si uscata, majeste procesorul cu vaselina proaspata, nu in exces. Monteaza radiatorul si ventilatorul corect si cu ATENTIE la loc.
La procesoarele pe soclu 462 crapa usor pastila de siliciu!
Daca ventilatorul nu tureaza sau haraie urat schimba-l. Poti pastra radiatorul, eventual. Asta in cazul ca nu gasesti altul de cumparat."
Vaselina=pasta.
Pune-l pe Fsb 166.

Edited by Mos_Ilie, 16 June 2008 - 10:50.


#41
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008
Dap...ar trebui sa iti duca si cu FSB la 166. Incearca. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate