Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

jocuri marfa de strategie

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
alinnemoianu10

alinnemoianu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.07.2007
ziceti-mi si mie niste jocuri de strategie care vau placut dar sa-mi si descrieti si cum sunt mai explicit

#2
00214

00214

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 06.02.2008
red alert( taote)

comand and conquer generals

comand and conquer tiberum wors(sau ceva de genul acesta)

Fall out si fallout2 sooper games

#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Civilization III, IV(Beyond the Sword)
Heroes of Might & Magic III
Age of Mythology
Rome: Total War
Age of Empires II
Warcraft III

#4
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Age Of Mythology

Rise Of Nations

Age OF Empires 3

The Lord OF The Rings : The Battle For Middle Earth 2

#5
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007
Medieval II : Total War  - cu expansiunea Kingdoms

#6
Andrei_upmaker

Andrei_upmaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 03.04.2008
Pe langa cele enuntate mai sus de ceilalti as adauga American conquest(toate)

#7
darkk_kkid

darkk_kkid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.05.2008
here's a top 5
1.heroes III M&M
2.stronghold crusaders
3.caesar
4.age of mythology
5.zeus[mai vechi]

heroes'u...care e preferatu meu e un joc de strategie in care tu trebuie sa ai un castel,faci cladiri [fiecare cu beneficiile ei]...creaturi/bestii/monstrii cu care cuceresti p'acolo...mai multe nu stiu cum sa'ti explic.oricum,daca esti pasionat de jocurile de strategie o sa'ti placa cu siguranta.

Edited by darkk_kkid, 05 August 2008 - 21:22.


#8
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007

 John_Biggun, on Jun 7 2008, 14:41, said:

Age Of Mythology

Rise Of Nations

Age OF Empires 3

The Lord OF The Rings : The Battle For Middle Earth 2

Misto rau Battle for the middle earth 2  :D
Mie cand sa se incarce si ajunge la 97% imi da o eroare ... si nu stiu de ce  :mellow:

#9
icefrom70s

icefrom70s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 28.04.2008
Company of Heroes este de departe cea mai buna serie de jocuri de strategie (parere personala).

In primul rand nu este fantasmagoric, este cat se poate de realist acest joc. Efectele sunt minunate iar grafica este excelenta pentru un joc din 2006.

Consider ca este cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata (mai ales ca eu nu joc jocuri de strategie in general :D).

#10
(THX)GogolometroEAW

(THX)GogolometroEAW

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 08.07.2007
Daca ti-as da lista cu RTS/TBS pe care le-am jucat macar nitel cred ca te-ai plictisi citind-o.Asa ca e optiune personala ce imi place si mai ales ce imi place si joc acum.Intai de toate romanii joaca foarte mult jucuri "uitate si prafuite".Apoi marea majoritate vorbesc de Hamachi, pentru ca unica lor sansa de multi, nu are rost sa vorbim de online-ul romanesc in RTS caci se stie, 90% din gameri fac offline pe motic de hacking si piracy.
Sfatul meu e sa nu evaluezi un joc de strategie dupa skirmish-ul offline si parerile gamerilor romani cu "joc terminat".Asta da motiv de ras RTS "terminat".Ce pot sa iti spun foarte clar e ca un joc ce nu pare spectaculos in mod single sau skirmish, devine o incantare in 4v4 online.De ce?Pentru ca cel mai noob player ever e un creier uman mult mai complex decat 10 000 de linii de cod al AI-ului.
Multa polologhie nu e asa?
Ok eu joc acum Medieval 2 Total War Stainless Steel Mod 6.1 cu 2 patch-uri.
E un joc TBS in campanii si o strategie tactica la capitolul batalii.Modul care il joc este extraordinar de complex cu un nivel al AI-ului extraordinar de bun, si ce poate fi mai placut decat 30 de posibili adversari.Mai mult despre acest joc gasesti pe net.
Alt loc in care imi pierd timpul e Star Wars Empire at War.Da stiu e bun pentru Star Wars geeks.Eu joc numai Space Battles, nu land si campanii numai ocazional.Ce e atat de spectaculos la acest joc, grafica e ok fara a straluci, sunet clasa 1 dar mai ales un gaming ultra alert in 1v1 si o multime de chestii pe care le poti descoperi jucand online.
Imi place enorm Heroes fie 2 cat si 5.Heroes M&M 5 e superb grafic cu un extraordinar balance al factiunilor.Excelent TBS.
Acum iti pot da o sugestie 3 jocuri excelente vin curand, Red Alert 3 in 2 saptamani, Total War Empire in februarie 2009 si cam tot atunci Starcraft2.Astea 3 iti pot ocupa tot timplu daca le vei cumpara.

#11
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
1.WarCraft III
2.StarCraft
3.Heroes III
4.Age of Mythology
6.Age of Empires II si III
7.Stronghold Crusaders / II
8.Civ City Rome
9.Company of Heroes
10.Command And Conquer: Tiberium Wars
11.Rome: Total War
12.Medieval II Total War (nu incerca prima parte, grafica e foarte slaba, AI-ul e tembel, totul e vechi caci Medieval I total war are ani grei in spate)

Cam asta ar fi, daca mai vrei mai caut prin "memoria creierului meu" si o sa-ti mai spun si alte aparitii RTS / TBS ce merita macar incercate daca nu savurate din plin :P.

Edited by Merdiso, 17 September 2008 - 18:07.


#12
DarkOrc

DarkOrc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.01.2008
Warcraft 3 (mama o sa se lanseze si warcraft 4. Creca nici nu mai ma duc la scoala)
Company of Heroes ( incercati-l .E meserie. Bagati-va Company of Heroes + expansionul Opossing Fronts . E zuper fain.)
Age of Mithology (nu prea ma omor cu el , dar e fain

#13
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Catre iubitorii de strategie!
Care dintre acestea au Direct IP? M-ar interesa sa joc cu ceva prieteni, daca stiti care sunt si mai noi cu grafica buna e si mai bine.

Multumesc anticipat

#14
absolutep0wer

absolutep0wer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.03.2009
Warcraft cel mai tare

#15
Addnann

Addnann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.08.2005
Nush cind o sa se mai inventeze macar ceva ce sa se aproprie de Age of Empires II ... poate IV??!?

(la fel si cu Dune II :) )

#16
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
este un turn-based in '96 numit "Steel Panthers" care este excellent. la fel ca seria Battle Isle de la Bluebyte. io unu m-am saturat de RTS.

#17
borsec35

borsec35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 05.03.2009
knights and merchants + expansion

#18
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006
mie ca jocuri mi-au placut
heroes III si caesar

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate