Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 

Despre femeie... Viziunea unei femei

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

Quote

Barbatii sunt net superiori si nu au nevoie de consolare din revista & other bullshitz.
pai ...la chestia asta am si eu ceva de zis ...cate femei cumpara PlayGirl ? :P cati barbati ? you do the math :)

#38
cineva

cineva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 16.03.2005

rashid, on Aug 7 2005, 22:56, said:

a...si nu ai observat ca e "rashid" ...nu "Rashid" ?

<{POST_SNAPBACK}>


nu, n-am observat, conteaza?

#39
cineva

cineva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 16.03.2005

dncrash, on Aug 7 2005, 23:52, said:

Si femeile ? cu taurii ?  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


cautau ce nu gaseau la altii :P

#40
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 20.05.2004
Rashid, Playboy e doar revista cu poze in principiu. Vrea omu` sa`si clateasca ochiu si ia Playboy...in schimb e alta treaba cu revistele pentru femei. Pe coperta unei balarii scrie: "Love & Sex Strategii sigure de flirt" "Partenerul ideal" "Sex" "Mantra dragostei" "Numere norocoase" "Tehnici de seductie" "Curba erotica". Astea sunt prostiile pe care le citesc femeile intr`un singur numar al revistei. Playboy nu invatza "Strategii sigure de flirt" sau alte chestii deci e mult mai nevinovata revista.  Si pana la urma crezi ca daca ar exista Playgirl femeile n`ar cumpara ? io cred ca da

#41
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Din cate stiu eu exista si o revista pt fomei gen Playgirl. Sa zica cineva care-i asocierea.

#42
cineva

cineva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 16.03.2005

dncrash, on Aug 8 2005, 08:55, said:

Rashid, Playboy e doar revista cu poze in principiu. Vrea omu` sa`si clateasca ochiu si ia Playboy...in schimb e alta treaba cu revistele pentru femei. Pe coperta unei balarii scrie: "Love & Sex Strategii sigure de flirt" "Partenerul ideal" "Sex" "Mantra dragostei" "Numere norocoase" "Tehnici de seductie" "Curba erotica". Astea sunt prostiile pe care le citesc femeile intr`un singur numar al revistei. Playboy nu invatza "Strategii sigure de flirt" sau alte chestii deci e mult mai nevinovata revista.  Si pana la urma crezi ca daca ar exista Playgirl femeile n`ar cumpara ? io cred ca da

<{POST_SNAPBACK}>


fiecare cu pasiunile lui... femeile pentru zodiac, barbatii pentru... partile anatomice ale unei femei... care dintre ele e mai ridicola? (eu cred ca sunt la fel de tembele ambele obsesii).

#43
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005
Cred ca misoginismul e prost inteles de majoritatea oamenilor. Foarte multi, cand aud de misoginism au reactia: "A, esti misogin, deci urasti femeile si probabil esti homosexual". Gresit. Misoginismul nu presupune ura, ci dispret, intemeiat dealtfel. De multe ori, misoginismul e accentuat tocmai de miscarile feministe (o aberatie dupa parerea mea) care tin sa isi sublinieze postura de victime.

Un mic studiu lingvistic:
Exista expresiile "sa discutam ca intre barbati" si "sa discutam ca femeile"
Sensurile expresiilor le cunoaste toata lumea:
1. o discutie ca intre barbati presupune discutarea unor lucruri serioase, cu gravitate si responsabilitate.
2. o discutie ca intre femei inseamna o palavrageala ieftina despre fuste/rujuri/alte prostii.

Cat despre exemplele de "femei geniale", acelea sunt exceptii rarissime in masa femelelor speciei umane.

(Remember Southpark's: "I don't trust an animal that bleeds for 5 days and doesn't die"? :D)

peace

#44
badany2003

badany2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.03.2005
Chiar crezi ca discutiile intre barbati se refera strict la"lucuri serioase"? :confuzzled:
De ce ai tu impresia ca femeile se preocupa doar de rujuri&shit? poate pana acum nu ai intalnit decat acest gen de femei dar guess what : mai avem si alte preocupari. :w00t:

#45
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

badany2003, on Aug 8 2005, 11:48, said:

Chiar crezi ca discutiile intre barbati se refera strict la"lucuri serioase"? :confuzzled:
De ce ai tu impresia ca femeile se preocupa doar de rujuri&shit? poate pana acum nu ai intalnit decat acest gen de femei dar guess what : mai avem si alte preocupari. :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


La modul general, asta va preocupa, da. Fa un experiement sociologic: observa conversatiile pe care le ai cu alte femei pe parcursul unei zile. Noteaza de cate ori se discuta despre urmatoarele subiecte:
- cu ce v-ati imbracat
- cat costa cu ce v-ati imbracat
- de unde v-ati luat cu ce v-ati imbracat
- ce v-ati mai luat, in general, de imbracat

peace

#46
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
ragnarok, esti tare suparat pe regnul feminin. si eu, dar nu din considerente de imbracaminte. probleme legate pur de sinceritate.

#47
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

Zazie, on Aug 8 2005, 12:00, said:

ragnarok, esti tare suparat pe regnul feminin. si eu, dar nu din considerente de imbracaminte. probleme legate pur de sinceritate.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu sunt suparat deloc, chiar imi plac femeile, mai ales cele frumoase (a se nota diferenta intre femei "frumoase" si femei "bune", barbatii stiu ce inseamna :D). Atat doar ca tineam sa subliniez inexactitatea unor afirmatii cu iz feminist. Nu urasc femeile, doar le dispretuiesc pe majoritatea. Admit existenta unor exceptii, dar acestea nu fac regula, iar scoaterea lor la inaintare, ca exponente tipice ale genului, e o greseala. In plus, realitatea istorica arata ca descoperirile semnificative apartin barbatilor, care sunt mai sistematici in modul de lucru decat femeile.

peace

#48
badany2003

badany2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.03.2005

ragnarok, on Aug 8 2005, 10:55, said:

La modul general, asta va preocupa, da. Fa un experiement sociologic: observa conversatiile pe care le ai cu alte femei pe parcursul unei zile. Noteaza de cate ori se discuta despre urmatoarele subiecte:
- cu ce v-ati imbracat
- cat costa cu ce v-ati imbracat
- de unde v-ati luat cu ce v-ati imbracat
- ce v-ati mai luat, in general, de imbracat

peace

<{POST_SNAPBACK}>

Se discuta destul de rar despre asa ceva.....relax.....ti-am mai spus:universul nostru (de fapt al meu) nu consta din hainele achizitionate,marca lor& alte porcarii asemanatoare. Exista si alte subiecte......incredibil , dar adevarat totusi. :P

#49
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003

badany2003, on Aug 8 2005, 10:48, said:

Chiar crezi ca discutiile intre barbati se refera strict la"lucuri serioase"? :confuzzled:
De ce ai tu impresia ca femeile se preocupa doar de rujuri&shit? poate pana acum nu ai intalnit decat acest gen de femei dar guess what : mai avem si alte preocupari. :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca in general barbatii discuta lucruri serioase(atunci cand nu discuta despre fotbal sau despre femei). In general, intr-un grup mixt, daca 2 barbati discuta despre, sa zicem o componenta PC sau despre o piesa de la motorul unei masini, in termeni simpli, femeia(femeile) care participa la conversatie devin plictisite si nu inteleg nimic. Iar daca discutia continua si unul dintre ei e sot/prieten cu ea, o sa aiba parte de o predica de zile mari, pe fondul lipsei temporare de atentie pentru ea. Reciproc, daca 2 femei discuta despre haine/cosmetice, respectivul tip care sa zicem, asista la conversatie, isi da seama despre ce vb respectivele, dar pentru a nu fi considerat ridicol,  isi muta atentia in alta parte si din "respect" pentru ea, o lasa sa-si tina discutia, fara ca apoi sa-i reproseze ceva(decat in foaarte putine cazuri)...

ragnarok, on Aug 8 2005, 10:55, said:

La modul general, asta va preocupa, da. Fa un experiement sociologic: observa conversatiile pe care le ai cu alte femei pe parcursul unei zile. Noteaza de cate ori se discuta despre urmatoarele subiecte:
- cu ce v-ati imbracat
- cat costa cu ce v-ati imbracat
- de unde v-ati luat cu ce v-ati imbracat
- ce v-ati mai luat, in general, de imbracat
peace

<{POST_SNAPBACK}>

Discuta ele dar nu foarte des despre lucrurile astea... e drept, mai sunt femeile superficiale, care n-au in cap decat haine, party-uri, zorzoane  :death:
chiar... oare in general de ce se machiaza femeile? sa nu ziceti ca pentru barbati ca nu prea cred... in general pe barbati ii cam doare-n freza...

ok, stiu ca machiajul ajuta la corectarea unor MICI imperfectiuni, dar or fi atat de multe femei cu imperfectiuni? :w00t:

femeile sunt invatate sa se exteriorizeze si in general mare parte din discutiile lor implica analiza unor sentimente si trairi....

Edited by Alinux, 08 August 2005 - 11:18.


#50
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Apreciez modul tau de a perfora carapacea femeilor. Tine-o tot asa.

#51
badany2003

badany2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.03.2005

Alinux, on Aug 8 2005, 11:15, said:

nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca in general barbatii discuta lucruri serioase(atunci cand nu discuta despre fotbal sau despre femei). In general, intr-un grup mixt, daca 2 barbati discuta despre, sa zicem o componenta PC sau despre o piesa de la motorul unei masini, in termeni simpli, femeia(femeile) care participa la conversatie devin plictisite si nu inteleg nimic. Iar daca discutia continua si unul dintre ei e sot/prieten cu ea, o sa aiba parte de o predica de zile mari, pe fondul lipsei temporare de atentie pentru ea. Reciproc, daca 2 femei discuta despre haine/cosmetice, respectivul tip care sa zicem, asista la conversatie, isi da seama despre ce vb respectivele, dar pentru a nu fi considerat ridicol,  isi muta atentia in alta parte si din "respect" pentru ea, o lasa sa-si tina discutia, fara ca apoi sa-i reproseze ceva(decat in foaarte putine cazuri)...
Discuta ele dar nu foarte des despre lucrurile astea... e drept, mai sunt femeile superficiale, care n-au in cap decat haine, party-uri, zorzoane  :death:
chiar... oare in general de ce se machiaza femeile? sa nu ziceti ca pentru barbati ca nu prea cred... in general pe barbati ii cam doare-n freza...

ok, stiu ca machiajul ajuta la corectarea unor MICI imperfectiuni, dar or fi atat de multe femei cu imperfectiuni? :w00t:

femeile sunt invatate sa se exteriorizeze si in general mare parte din discutiile lor implica analiza unor sentimente si trairi....

<{POST_SNAPBACK}>

De ce crezi tu ca daca se dicuta despre o componenta PC sau despre o piesa de la motorul unei masini noi nu intelegem nimik? Cat de ignorante ne crezi? :cursing:
Pe barbati ii cam doare in freza daca na machiem sau nu....probabil.Dar sigur apreciaza rezultatele fardurilor aplicate cu bun simt :P .
<<femeile sunt invatate sa se exteriorizeze si in general mare parte din discutiile lor implica analiza unor sentimente si trairi....>>
sa zicem ca aici ai in parte dreptate..... :P

#52
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

Alinux, on Aug 8 2005, 12:15, said:

nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca in general barbatii discuta lucruri serioase(atunci cand nu discuta despre fotbal sau despre femei). In general, intr-un grup mixt, daca 2 barbati discuta despre, sa zicem o componenta PC sau despre o piesa de la motorul unei masini, in termeni simpli, femeia(femeile) care participa la conversatie devin plictisite si nu inteleg nimic. Iar daca discutia continua si unul dintre ei e sot/prieten cu ea, o sa aiba parte de o predica de zile mari, pe fondul lipsei temporare de atentie pentru ea. Reciproc, daca 2 femei discuta despre haine/cosmetice, respectivul tip care sa zicem, asista la conversatie, isi da seama despre ce vb respectivele, dar pentru a nu fi considerat ridicol,  isi muta atentia in alta parte si din "respect" pentru ea, o lasa sa-si tina discutia, fara ca apoi sa-i reproseze ceva(decat in foaarte putine cazuri)...

<{POST_SNAPBACK}>


Foarte adevarat.

@badany2003
Nu am exclus in totalitate exceptiile. Doar sustin ca sunt doar atat: EXCEPTII, nu regula. Iar cazul tau intra in categoria exceptiilor, nu a regulii. Lumea nu e dupa chipul si asemanarea ta. Observa cu atentie majoritatea femeilor, nu un numar limitat, constituit din cercul prietenelor tale si vei vedea la ce ma refer.

peace

Edited by ragnarok, 08 August 2005 - 11:34.


#53
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003

badany2003, on Aug 8 2005, 11:29, said:

De ce crezi tu ca daca se dicuta despre o componenta PC sau despre o piesa de la motorul unei masini noi nu intelegem nimik? Cat de ignorante ne crezi? :cursing:

Pe barbati ii cam doare in freza daca na machiem sau nu....probabil.Dar sigur apreciaza rezultatele fardurilor aplicate cu bun simt :P .

<<femeile sunt invatate sa se exteriorizeze si in general mare parte din discutiile lor implica analiza unor sentimente si trairi....>>
sa zicem ca aici ai in parte dreptate..... :P

<{POST_SNAPBACK}>


-pai in general asa e... eu am dat un exemplu... putea fi orice altceva...

-chestia cu machiatul... sa zicem ca respectiva e la parinti , si sotul care pur si simplu vrea doar sa o vada, sa o stranga in brate si sa o sarute, trebuie sa astepte minute in sir pana ea se machiaza...  :death:

sunt de acord ca o femeie e mai frumoasa  machiata... da nu tot timpul! si nu in exces!

Edited by Alinux, 08 August 2005 - 11:44.


#54
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

badany2003, on Aug 8 2005, 12:29, said:

Pe barbati ii cam doare in freza daca na machiem sau nu....probabil.Dar sigur apreciaza rezultatele fardurilor aplicate cu bun simt :P .

<{POST_SNAPBACK}>


Personal, am reusit sa imi educ prietena in a nu folosi rujuri (un succes notabil, as putea spune chiar :D). Mi se pare oarecum ironic ca voi sa sustineti ca vreti naturalete si sa va falsificati aspectul prin farduri, rujuri, rimeluri etc. Prefer frumusetea naturala a unei femei, nemachiate, unei frumuseti de moment, caracteristica fardurilor. Dintr-un minim bun simt ii spun prietenei ca imi place cum s-a machiat, desi rareori observ vreo diferenta intre machiaje diferite. We just don't care!

peace

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate