Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Botez

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#19
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Cum nu s-a uitat nimeni pe blogul meu... hai sa incerc aici. Fotografii de la primul botez la care am fost.

#20
misu_d

misu_d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 28.10.2006

View PostLoox, on 8th June 2009, 09:08, said:

Cum nu s-a uitat nimeni pe blogul meu... hai sa incerc aici. Fotografii de la primul botez la care am fost.
Vad ca n-ai dat 35-ul jos de pe aparat. Niste cadre wide nu ai facut ca mergea si cu ob de kit la ce lumina era acolo(am vazut si 1/400s in biserica). Imi place ca te-ai folosit numai de lumina ambientala si per total imi plac cadrele. Am si eu un botez in curand. Sunt curios ce o sa iasa.

#21
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008

View Postmisu_d, on 8th June 2009, 11:07, said:

Vad ca n-ai dat 35-ul jos de pe aparat. Niste cadre wide nu ai facut ca mergea si cu ob de kit la ce lumina era acolo(am vazut si 1/400s in biserica). Imi place ca te-ai folosit numai de lumina ambientala si per total imi plac cadrele. Am si eu un botez in curand. Sunt curios ce o sa iasa.
Multumesc de opinie. Nu am dat 35-ul jos ca n-am altceva  ^_^ Astept si seria ta. Bafta!

#22
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
ianis andrei - mai multe pe blog

Attached Files


Edited by hyde, 08 July 2009 - 11:11.


#23
roland79

roland79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.02.2007
Faine, imi plac!

#24
aditzuBA

aditzuBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 27.02.2007
@ alexandra/bogdan   ... ca de obicei , 10+

#25
misu_d

misu_d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 28.10.2006
Foarte bune hyde, au atmosfera, exact ceea ce lipseste pozelor mele -_-
Attached File  DSC00020an.jpg   213.14K   115 downloads
Attached File  DSC00092.jpg   242.98K   142 downloads
Attached File  DSC00095an.jpg   264.76K   109 downloads
Attached File  DSC00129.jpg   256.82K   204 downloads
Attached File  DSC00209.jpg   247.95K   130 downloads
Attached File  DSC00220an.jpg   278.07K   114 downloads

voi ce spuneti?

Edited by misu_d, 09 July 2009 - 23:11.


#26
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
mi se par cam stramte misule, baga si niste ambient acolo. ai taiat cam mult din personaje. imi place cadrul cu copilul ce iese din apa desi e cam stramt si ai reflexii pe piele, si cel in care se uita la altar, dar as fi incadrat altfel, ori vertical si inclinat, ori orizontal.


hyde: cadrul 1 ai zone arse, cadrul 2 nu imi place deloc, cadrul 3 nu imi place perspectiva, as fi preferat sa stai mai sus, sa prinzi fundalul si poate ochii pruncului, cadrul 4 in capul popii sta ceva floare, cadrul 5 cameramanul curios se uita la copil si in general subiectul e pierdut in multimea de maini, lumanari, curiosi.

Edited by nicolaie, 09 July 2009 - 23:55.


#27
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
multumesc pentru comentarii

@nicolaie: e adevarat, cand pozezi la un eveniment in stilul asta (vs clasicul stil cu blitzul si punctul de statie la nivelul capului) riscul ca tehnica  sa nu fie perfecta este mult mai mare. uneori se compenseaza prin atmosfera, alteori nu. pana la urma, e o alternativa :)

@misu_d: as avea de comentat doar ca ai putea obtine mai mult contrast prin post-procesare si ca mi-ar fi placut sa existe un unghi mai dinamic al pozelor (pozat de undeva mai de jos, nu chiar de la nivelul ochilor)

#28
misu_d

misu_d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 28.10.2006

View Postnicolaie, on 10th July 2009, 00:54, said:

mi se par cam stramte misule, baga si niste ambient acolo. ai taiat cam mult din personaje.
Cu alte cuvinte ai criticat acelasi lucru pe care l-am criticat si eu lui Loox putin mai sus dar, spre deosebire de el, eu mai am si alte obiective :P . Am si facut poze cu ele dar, dupa cum poate ai observat, biserica nu era pictata si am vrut sa maschez lucrul asta.
Multumesc nicolaie si hyde pt comentarii.

#29
edlund

edlund

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 31.12.2007
Hyde, imi plac, poate tonarea e un pic ciudata, dar cum vrea artistul. :P
Misu, in afara de a doua unde preotul arata super goofy, mie mi se par ok.

Vin si eu cu niste poze de la un botez. -_-

Attached Files



#30
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Imi plac 1,2,3 si 5. Ultima nu-mi place, conversia a/n nu o ajuta. 4 si mai ales 6 sunt niste cadre placute dar care le poti face cam oricand cu un model asa de simpatic. Scuze daca am fost prea acid, asta e doar umila mea parere.

#31
edlund

edlund

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 31.12.2007

View Posttwins1, on 21st July 2009, 09:45, said:

Imi plac 1,2,3 si 5. Ultima nu-mi place, conversia a/n nu o ajuta. 4 si mai ales 6 sunt niste cadre placute dar care le poti face cam oricand cu un model asa de simpatic. Scuze daca am fost prea acid, asta e doar umila mea parere.

Multumesc pentru comentarii Twins, ma bucur ca iti plac cele cu botezul in sine, sunt cele mai importante.

#32
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
V-aș sugera ca pe viitor să evitați cadrele full monty.
Gâza aia peste câțiva ani v-a deveni conștientă de sine și nu ii va pica bine să știe că in albumul de botez l-au văzut toate rudele in toată splendoarea sa.
Ca să nu mai vorbesc de postatul lor pe internet.

#33
misu_d

misu_d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 28.10.2006

View PostSemper Pri, on 22nd July 2009, 00:44, said:

V-aș sugera ca pe viitor să evitați cadrele full monty.
Gâza aia peste câțiva ani v-a deveni conștientă de sine și nu ii va pica bine să știe că in albumul de botez l-au văzut toate rudele in toată splendoarea sa.
Ca să nu mai vorbesc de postatul lor pe internet.
Vrei sa spui ca tie ti-e rusine sa arati niste poze cu tine gol de cand aveai cateva luni(poze pe care cred ca le avem cu totii) prietenilor tai? Mie nu. Cat despre postatul pe internet inclin sa-ti dau dreptate.

#34
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Este vorba de impactul pe care il pot avea pe viitor.
Bineințeles că depinde și de educația primită, temperamentul și mediul social in care este crescut respectivul/a.
Dar totdeauna să știi că este mai bine să previi decât să tratezi.

P.S. Știu că era/este un cadru must to ca și cel cu mireasa in palmă, dar nu a fost și cazul meu. Am avut parte de fotograf din vechea gardă.  ;)

#35
edlund

edlund

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 31.12.2007
Haide bre ca exagerezi. Nimic nu nu tine mai mult de 15 ani, e dovedit stiintific.

Edited by edlund, 22 July 2009 - 00:27.


#36
lupulalb

lupulalb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.11.2007
Slideshow de la un botez recent

Multumesc pentru vizionare!  :arigato:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate