Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

1 Music Channel

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#37
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostCABLE MAN, on Jul 7 2008, 12:17, said:

NU merita.
ESTE slab si are o grafica oribila.
SE pare ca nu am invatat nimic ,nici macar de la vecinii nostri bulgari,care au 2 canale excelente:CITY Tv si MMTV.
CEL mai bun canal romanesc de muzica ramane MTV ROMANIA>


Din pacate City exagereaza cu muzica negrilor .

#38
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View PostCABLE MAN, on Jul 7 2008, 12:17, said:

NU merita.
ESTE slab si are o grafica oribila.
SE pare ca nu am invatat nimic ,nici macar de la vecinii nostri bulgari,care au 2 canale excelente:CITY Tv si MMTV.
CEL mai bun canal romanesc de muzica ramane MTV ROMANIA>
ai dreptate in privinta mtv romania,insa eu cred ca 1 music channel nu e chiar asa de dezastros.Totusi,nici foarte bun nu este.

#39
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
cel mai bun post de muzica dupa parerea mea este NRJ HITS :) . E pe astra :) . Despre 1 music, nu zic nik :P

Edited by a_d_y, 07 July 2008 - 17:22.


#40
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
Cel mai de cacat post de muzica din Romania - 1Music Channel ( din pacate nu stiu nimik despre Nool TV )

#41
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,862
  • Înscris: 11.01.2006

View Posta_d_y, on Jul 7 2008, 18:22, said:

cel mai bun post de muzica dupa parerea mea este NRJ HITS :) . E pe astra :) . Despre 1 music, nu zic nik :P

SE pare ca cunosti putine posturi de muzica...
NU ai auzit de TMF PARTY,HIT 24,GOLSTAR TV,MTV DANCE,MCM POP,TELE MELODY,VH1 UK[nu asta al nostru],Vh1 CLASSIC UK etc

#42
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
le stiam si pe alea. numa' ca ala mi-a venit primu in minte

#43
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005
De cand a disparut VH1 din baza RCS acesta este primul post care pare sa se apropie, totul este sa nu cedeze tentatiei financiare si sa promoveze stiftulete de sezon. Si inca un lucru bun, are sonorul cel mai bun dintre toate cand il scoti pe boxe serioase.

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La UPC Bacau nici vorba de asa ceva deocamdata.

#45
xboy92

xboy92

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2008
1Music Channel? Se compara cu MTV-ul (romanesc) la calitatea muzicii, cel putin nu repeta melodiile in aceeasi ordine cum face KISS-ul, sau Party care este o incercare foarte nereusita/ neinspirata si jalnica a mai-vechilor Atomic sau TV Klumea. Iar MTV-ul, de cand a fost cumparat de Media Pro a decazut mult, in sensul ca au foarte multe emisiuni, iar muzica din ce in ce mai putina; cat despre muzica, se vede ca au prioritate artistii proprii (MEDIA PRO)... 1Music este dupa parerea mea un canal muzical de TOP 3 in romania. Mie imi place...

Edited by xboy92, 14 July 2008 - 15:16.


#46
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,862
  • Înscris: 11.01.2006

View Postxboy92, on Jul 14 2008, 16:15, said:

1Music Channel? Se compara cu MTV-ul (romanesc) la calitatea muzicii, cel putin nu repeta melodiile in aceeasi ordine cum face KISS-ul, sau Party care este o incercare foarte nereusita/ neinspirata si jalnica a mai-vechilor Atomic sau TV Klumea. Iar MTV-ul, de cand a fost cumparat de Media Pro a decazut mult, in sensul ca au foarte multe emisiuni, iar muzica din ce in ce mai putina; cat despre muzica, se vede ca au prioritate artistii proprii (MEDIA PRO)... 1Music este dupa parerea mea un canal muzical de TOP 3 in romania. Mie imi place...


ARE o grafica oribila si total inapoiata.MUZICA difuzata nu face valuri,este mediocra,acest canal nu aduce ceva in plus!
MTV ROMANIA difuzeaza o muzica excelenta si are o grafica de top,este mult mai bun decat inainte!

View Postxboy92, on Jul 14 2008, 16:15, said:

1Music Channel? Se compara cu MTV-ul (romanesc) la calitatea muzicii, cel putin nu repeta melodiile in aceeasi ordine cum face KISS-ul, sau Party care este o incercare foarte nereusita/ neinspirata si jalnica a mai-vechilor Atomic sau TV Klumea. Iar MTV-ul, de cand a fost cumparat de Media Pro a decazut mult, in sensul ca au foarte multe emisiuni, iar muzica din ce in ce mai putina; cat despre muzica, se vede ca au prioritate artistii proprii (MEDIA PRO)... 1Music este dupa parerea mea un canal muzical de TOP 3 in romania. Mie imi place...


ARE o grafica oribila si total inapoiata.MUZICA difuzata nu face valuri,este mediocra,acest canal nu aduce ceva in plus!
MTV ROMANIA difuzeaza o muzica excelenta si are o grafica de top,este mult mai bun decat inainte!

#47
xboy92

xboy92

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2008
Grafica nici mie nu imi place la 1 Music Channel; cu toate ca abia s-a lansat are nevoie de rebranding... Iar d.pd.v. muzical bineinteles ca s-ar fi putut mai bine, ar fi necesar in romania un program gen VIVA TV sau macar CITY. Revenind la MTV, sustin in continuare ca au prea multe emisiuni, dar fiecare cu gusturile sale... Emisiunile sunt destul de interesante, dar cam multe  :rolleyes:

#48
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View Postxboy92, on Jul 14 2008, 18:27, said:

Grafica nici mie nu imi place la 1 Music Channel; cu toate ca abia s-a lansat are nevoie de rebranding... Iar d.pd.v. muzical bineinteles ca s-ar fi putut mai bine, ar fi necesar in romania un program gen VIVA TV sau macar CITY. Revenind la MTV, sustin in continuare ca au prea multe emisiuni, dar fiecare cu gusturile sale... Emisiunile sunt destul de interesante, dar cam multe  :rolleyes:

Mie unul imi place 1 Music Channel. Sa fim seriosi, grafica este peste cea a UTV si Kiss TV iar muzica este destul de ok. Pentru mine e optiunea 1. Imi place si MTV dar au mult prea multe emisiuni.

#49
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Pe UPC digital sunt 14 statii de muzica... deja prea multe... nu mai am nevoie si de asta...
L-am cazut putin pe rcs... grafica cam nasoala iar muzica... mediocra

#50
Boggyct

Boggyct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 19.04.2007

Quote

MTV ROMANIA difuzeaza o muzica excelenta si are o grafica de top,este mult mai bun decat inainte!

Grafica e varza, mai ales la promo-uri. Logo-ul e ok si afisajul la piese. A fost insa si mai rau, pana la campania I'MTV de vara.

Eu merg pe urmatorul slogan: "Bine ai venit pe MTV Romania, daca vrei sa vezi muzica.... schimba canalul".

1 Music Channel arata ok, pare ca in echipa sunt o parte din fostii MTV-isti. Mai au de umblat la grafica.

In privinta web site-urilor 1 music le bate la distanta pe cele ale celorlalte canale.

#51
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Astia de la 1Music au inceput mai nou sa promoveze si manelele... Si anume difuzeaza Clejanii - Tirli Dob Dale ... PEnibili!

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
VEORICA si IONITZA din Clejani au mai fost difuzati in 2003 parca, pe toate TV muzicale, cu piesa aia care suna la refren cam asa: "De-as amaneta un gram, un gram din dragostea mea, tziash cumpara lumea toata, si inca ceva!" Nu mai stiu cum se numea, dar era dance cu etno si cu un pic de manea.

Edited by Neaceasca85, 06 February 2009 - 01:42.


#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Manele in realitate, dar poate ei le incadreaza la alt gen de muzica.

#54
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Se bat cap in cap astia,acum nu mult timp se difuza un clip anti-manele,asa ca probabil,cum ati spus mai sus,il incadreaza in alt gen de muzica.Noroc ca e singura melodie ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate