Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

1 Music Channel

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#19
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
La Pitesti e mira . Nimic Nou . Nici vorba de 1 music  :thumbdown:

About 1music
    

Noul post de televiziune cu profil muzical si de entertainement, destinat in primul rand tinerilor, emite 24 de ore din 24, 7 zile pe saptamana. Music Channel este receptionat prin satelit pe frecventa de 12 527 polarizare verticala iar pe cablu prin intermediul retelelor de cablu RDS si UPC, la nivel national.

,, Nu negam pozitia pe piata a nici unui alt post de profil muzical sau divertisment, insa ne dorim sa creem in timp un tipar romanesc. Ne propunem ca Music Channel sa fie un post pe care publicul sa il urmareasca nu doar pentru un rulaj de videoclipuri. Ne dorim ca publicul sa se implice, sa participe, sa cunoasca si sa aleaga. Consideram ca este datoria noastra sa ii oferim cat mai multe informatii, intr-un mod cit mai creativ. Ne vom asocia cu publicul pentru a observa si evidentia valorile din domeniul muzical, in special si divertisment, in general" - a declarat Giovanni Francesco, general manager al postului Music Channel.

Grila de programe a postului Music Channel este conceputa pentru a acoperi o plaja cat mai variata de preferinte ale publicului tanar. Aceasta include emisiuni productie proprie 75%, iar restul sunt productii audiovizuale ale altor producatori. Emisiunile de divertisment ocupa 80% din grila de programe, emisiuni de informare 15%, iar programe educative si culturale in proportie de 5%.

Music Channel vizeaza si implicarea in aspectele sociale ale publicului sau tinta.

Programele difuzate de Music Channel sunt in primul rand cele de profil muzical, respective : info shows, topuri generaliste, topuri de profil(Rock Chart, Dance Chart, Hip-Hop Chart, Latino Chart si Electro Chart ). In ceea ce priveste productiile proprii vom difuza emisiuni cu un format inedit, prezentate de gazde deja consacrate in show- biz-ul romanesc. Asa sunt "Amour", in care gazda emisiunii, Andreea Banica, raspunde scrisorilor, mailurilor si sms-urilor pe teme de dragoste, presarata cu muzica de profil, "Ca$$a Loco Show", productie live in care gazdele, formatia Ca$$a Loco, abordeaza subiectul zilei sub forma de pamflet, precum si alte productii proprii.

"Ne propunem, de asemenea, acoperirea segmentelor lasate libere de celelalte televiziuni de profil, prin punerea in valoare a productiilor locale si a individualitatilor pe care le are piata romaneasca."- a mai declarat Giovanni Francesco, general manager si actionar majoritar al postului Music Channel.


Music Channel apartine companiei S.C Music Channel SRL si este o
investitie privata cu capital integral romanesc.

Pentru informatii suplimentare:
Mob: 0770 111 111
E-mail: [email protected]
[email protected]

#20
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
well..l-am vazut eu la rcs  bucuresti.
a inceput cu faithless 2 become 1..a continuat cu smiley si alte piese de pe kiss tv si de pe U tv..iar dupa o ora..a reinceput cu faithless..
parca e canal de pe mogulus in care ai pus piese de pe youtube care se repeta dupa o ora.
acum...este evident..acelasi imens playlist de o ora..care era aseara.

#21
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Nu da chiar numai aceleasi melodii  banale ca celelalte posturi , am vazut si 3se-te plac  , animalx cu o foarte veche... Dar deocamdata cred ca se mai lucreaza pe acolo ca sunt momente cand nu apare ceasul si numele melodiei care ruleaza.

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 Miranda, on May 28 2008, 12:50, said:

Eu personal cred ca o sa scapati de ele cu timpul, mai putin de OTV care va ramane. De ex. la Brasov nu mai exista in grila RCS nici TvRM, nici Cosmos tv, nici DDTV.
ma multumesc si asa , sa scoata  tvrm si ddtv si sa ramana doar otv din astea ! :rolleyes:

#23
gabysoce

gabysoce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.12.2007
A trecut si ziua lansarii si tot nu a fost bagat in grila de programe la RCS Constanta.  :wallbash:
Baietii cred ca dorm si habar nu au de acest post.Trezitiva baieti :raygun: :ciocan:

#24
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006

 catalinman, on May 29 2008, 13:13, said:

ma multumesc si asa , sa scoata  tvrm si ddtv si sa ramana doar otv din astea ! :rolleyes:
Marea mea intrebare e cum a reusit sa ajunga asa de repede in baza celor de la RCS si UPC, cand altii se chinuie si nu reusesc.

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 soldatel56, on May 29 2008, 13:36, said:

Marea mea intrebare e cum a reusit sa ajunga asa de repede in baza celor de la RCS si UPC, cand altii se chinuie si nu reusesc.
tvrm nu e mare minune ca a ajuns in grila , pt ca a mai fost in grila si scos de nu stiu cate ori , un alt caz e senso , introdus in grila , scos din grila , bagat iar si acum iar scos cand au bagat RTL ; probabil ca si TVRM o sa zboare pana la urma !
otv-ul oricum a fost in grila de la inceput , iar ddtv a fost bagat pt ca el doilea canal al lui Dan Diaconescu si probabil ca au vrut sa le bage pe amandoua !

#26
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Da... pe DIGI a aparut...si are un design destul de interesant...
Sa vedem... :P

#27
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Pana acum ..felicitari 1 music channel..
din cate vad combina muzici noi cu muzici mai vechi clasice din anii 80 - 90
deocamdata se vrea un fel de vh1 romanesc..
imi place ca nu exagereaza cu muzica romaneasca si chiar da unele clipuri noi care sunt acum pe vh1

are emisiuni specializate pe rock, dance, hip hop..

deci..e bine !

ma intreb de ce n-a facut giovanni francesco acelasi lucru si la mtv..pe vremea cand era sef acolo.

#28
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
eu as vrea sa stiu ceva date

cati kbps are sunetu? cu cat merge imaginea? . ma poate ajuta cineva?

#29
USA

USA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 27.05.2008
A aparut o (...) la Brasov . Nenorociti astia de rc .. parca sunt niste roboti programati sa bage sau sa scoata canale dupa dictatura sau mita altor
prosti , practic, nu poti urmari nimic diversificat la ei , decat astea' romanesti si cateva posturi din folclorul EUROPEAN , (euronews, fashion , tv5 , m6 ,
rtl, vox si motors tv) de care ne'am cam saturat. Mai vrem sa vedem si altceva deosebit la ei , pe bune , la alte societati de cablu mai prinzi
in ziua de azi un france 2 , un History channel , un al-jazeera.etc

Edited by USA, 06 June 2008 - 16:43.


#30
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
ar fi mai bine ca programele care sunt acum sa le faca subtitrare in romana... poate si sunet.. ca de programe noi....

Edited by Florin64x, 10 June 2008 - 16:41.


#31
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Si la mine a aparut acum ceva timp pe DIGI TV (uitasem sa dau scan :D )

#32
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Te rog frumos spunemi si mie frecventa sa nu mai stau sa dau scan la tot mintelsatul.

#33
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
in sfarsit cablistii de la pitesti au bagat 1 music si la noi , inlocuind maleficul cosmos

#34
kbe

kbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.05.2008
la rcs brasov e music max in loc de cosmos

#35
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Stie cineva cand o sa-l bage si la upc timisoara?

#36
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,861
  • Înscris: 11.01.2006
[quote name='senzatie6' date='Jul 7 2008, 02:48' post='4861351']
Stie cineva cand o sa-l bage si la upc timisoara?
[/


NU merita.
ESTE slab si are o grafica oribila.
SE pare ca nu am invatat nimic ,nici macar de la vecinii nostri bulgari,care au 2 canale excelente:CITY Tv si MMTV.
CEL mai bun canal romanesc de muzica ramane MTV ROMANIA>

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate