Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Age of mythology...il mai joaca careva?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Jucat, placut.
Joc bun mai ales pentru cei ce au fost fascinati de mitologie in copilarie.
O combinatie intre "Legendele Olimpului" si "Dacii si Romanii" (amintiri din Epoca de Aur).

#20
danielrusu

danielrusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.02.2008
Vreau sa joc si eu online jocu' si nu merge pentru ca nu e buna versiunea. Am instalat "The Titans" peste. Am cautat ultimul update, v1.03, dar cand dau sa joc on-line imi spune ca nu este update-ata versiunea. Mai mult, daca scrii pe google "age of mythology the titans v3" iti gaseste niste chestii. Poate sa-mi spuna cineva care este ultima versiune cu care sa pot juca on-line? A, da... Cand dau More > Update (parca) imi spune ca este "up to date". Nu mai inteleg nimic. Multumesc!

#21
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 danielrusu, on Jan 18 2009, 13:27, said:

Nu se poate juca in genul cs pe net? Cauti un server si te bagi acolo? Sau in genul Conquiztador :)). Sa astepte alti cativa si sa incepeti sa jucati. Exista? Nu am jucat prea mult online deci , va rog, nu radeti. Ms.

la AOM deobicei ma jucam pe direct ip,adica tu sau un prieten de-al tau poate fi host-ul adica serverul si ceilalti intra pe ip-ul lui jucandu-se toti,sau mai e ceva de genu battlenet cum zicea cineva mai sus,dar pentru aia ai nevoie de jocul cumparat original cu licenta :)

#22
danielrusu

danielrusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.02.2008

 A_shot_of_JB, on Jan 23 2009, 23:49, said:

la AOM deobicei ma jucam pe direct ip,adica tu sau un prieten de-al tau poate fi host-ul adica serverul si ceilalti intra pe ip-ul lui jucandu-se toti,sau mai e ceva de genu battlenet cum zicea cineva mai sus,dar pentru aia ai nevoie de jocul cumparat original cu licenta :)

Asta stiam. Doar ca speram la un fel de battle.net la care nu trebuie neaparat cd-key-ul original. :D Imposibil. :)

#23
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Nu se poate face in vreun fel sa se restrictioneze crearea de titani si construirea cladirii care sfarseste jocul in 10 minute?

#24
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Exact! Un Titan on/off switch nu exista? E chiar enervant sa joci cu pc-ul asa.

#25
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Super jocul Age of Mythology. :)

#26
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Haideti, ma. Pe bune. Cine face un joc?

#27
nmd19

nmd19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 09.11.2007
Hai bre nu stie nimeni AoM bine?
Bine inseamna sa bateti macar doua calculatoare aliate pe hard

#28
PandaKill3r

PandaKill3r

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2008
Sal, am si eu o problema.
Am instalat jocul, totul merge oke, dar cand incep un joc (misiune/single/multi) uite ce se intampl (see ss)
Si pe laga ce se vede in ss, nu-mi arata efectele (fumul cand se distruge o cladire, raza de actiune si efectele diferitelor god powers, aura de la eroi etc)

[ http://img440.imageshack.us/img440/3348/aom.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PandaKill3r, 13 March 2009 - 00:13.


#29
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009

 PandaKill3r, on Mar 13 2009, 00:12, said:

Sal, am si eu o problema.
Am instalat jocul, totul merge oke, dar cand incep un joc (misiune/single/multi) uite ce se intampl (see ss)
Si pe laga ce se vede in ss, nu-mi arata efectele (fumul cand se distruge o cladire, raza de actiune si efectele diferitelor god powers, aura de la eroi etc)

[ http://img440.imageshack.us/img440/3348/aom.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ai incercat sa-l reinstalezi? Si sa-l joci, mai intai, fara patch. Daca tot nu merge nicio varianta dupa reinstalare, fa update la driverul de la placa video.

 nmd19, on Mar 12 2009, 19:58, said:

Hai bre nu stie nimeni AoM bine?
Bine inseamna sa bateti macar doua calculatoare aliate pe hard
As juca eu cu tine. Dar te anunt ca nu pot sa bat un calculator pe hard.

#30
PandaKill3r

PandaKill3r

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2008

 danctes, on Mar 13 2009, 01:53, said:

Ai incercat sa-l reinstalezi? Si sa-l joci, mai intai, fara patch. Daca tot nu merge nicio varianta dupa reinstalare, fa update la driverul de la placa video.


As juca eu cu tine. Dar te anunt ca nu pot sa bat un calculator pe hard.

Am incercat reinstall, nu i-a bagat nici un patch, am incercat si fara expansiune si la fel face.
Am verificat la toshiba pe site pentru driver video si nu am gasit o versiune mai noua decat ce am.
Uite un ss cu configuratia laptopului
[ http://img26.imageshack.us/img26/8254/config.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Ai incercat sa te joci putin la setarile video? Detalii (low, high), rezolutie. Ai incercat sa instalezi versiunea ta de AOM pe alt PC sau alta versiune pe sistemul tau?  Macar afli daca e de la joc sau din software-urile tale. Bafta!

#32
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Hai ca te bag.

#33
PandaKill3r

PandaKill3r

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2008

 danctes, on Mar 13 2009, 10:37, said:

Ai incercat sa te joci putin la setarile video? Detalii (low, high), rezolutie. Ai incercat sa instalezi versiunea ta de AOM pe alt PC sau alta versiune pe sistemul tau?  Macar afli daca e de la joc sau din software-urile tale. Bafta!

Am incercat toate rezolutiile (cu low si high detail), am incercat pana acum 2 variante si aceasi problema.
Nu prea mai am idei ce sa-i fac x.x

p.s. memoria video e shared, sa fie cumva de la asta? o.0 (cu toate ca pot rula fara probleme jocuri mult mai pretentioase)

#34
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Si eu am placa video tot onboard si am si 512 RAM cu un AMD care merge la 1500 MHz. Cu toate astea tot imi permit sa joc la high cu detaliile. Ai bagat vreun cod care sa iti faca vizibilitatea mai mare pe harta si nu ai sters setarile userului cand ai dezinstalat aom? Chiar nu mai am idei.

#35
PandaKill3r

PandaKill3r

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2008

 danctes, on Mar 13 2009, 19:19, said:

Si eu am placa video tot onboard si am si 512 RAM cu un AMD care merge la 1500 MHz. Cu toate astea tot imi permit sa joc la high cu detaliile. Ai bagat vreun cod care sa iti faca vizibilitatea mai mare pe harta si nu ai sters setarile userului cand ai dezinstalat aom? Chiar nu mai am idei.

No codes si de dezinstalat l-am dezinstalat cu Total Uninstall (a sters tot legat de AoM)

Ceea ce ma calca pe nervi e ca pe pc-ul de acasa merge bine (si are aceeasi configuratie ca a ta).
In caz ca intrebi de ce nu joc pe pc-ul de acasa, e ca vreau sa-l bag pe laptop ca sa joc in retea cu un coleg la munca :P (love my job ^^)

Edited by PandaKill3r, 13 March 2009 - 21:09.


#36
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
joc si eu age of mythologi.Am ajuns la misiunea 21 stie cineva cate misiuni are?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate