Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Ingradirea dreptului de a circula pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si desigur, daca cineva ia cainele de la adapost si-n loc sa-l ia in proprietatea sa ii da iar drumul pe strada...acel cineva trebuie eutanasiat cu cainele !

#38
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postspare-me, on May 15 2008, 10:39, said:

si desigur, daca cineva ia cainele de la adapost si-n loc sa-l ia in proprietatea sa ii da iar drumul pe strada...acel cineva trebuie eutanasiat cu cainele !

:lol: dar sa i se preleve organele :lol:

Eh .... cred ca o amenda ar fi buna ....

#39
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:33, said:

Stai nitel! Cainele ala poate a fost luat din greseala! Are dreptul omul sa-l caute si sa-l ia inapoi. Nu o data s-a intamplat sa se ia cateii cu stapan iesiti in strada (fara sa vada stapanul) sa se joace.
Daca cineva are 100 lei pentru un caine vagabond inseamna ca acel caine are stapan macar cu jumatate de norma ... iar daca a fost prins din cauza violentei ORICUM e eutanasiat imediat.


Nu tine.

cainii cu stapan trebuie sa fie tinuti in lesa si sa aiba botnita.Chiar si fara lesa si botnita, ies la plimbare cu stapanii langa ei.

Oricum 100 de lei e f putin, cine vrea javra inapoi sa dea 100 de milioane ROL.

Daca-i convine sa-i dea drumul inapoi pe strada dupa ce a dat 100 de milioane pe el :rolleyes:

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:42, said:

:lol: dar sa i se preleve organele :lol:

Eh .... cred ca o amenda ar fi buna ....


Nu sperie pe nimeni o amenda

Inchisoare 2-3 ani,asta ar fi ok

#40
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:56, said:

Corect! Dar NU CU OTRAVA de sobolani sau cu bata!

Sunati la hingheri si vor veni sa ridice cainii/cainele din zona indicata. Il vor tine 2 saptamani in adapost si apoi il vor eutanasia; asta daca nu-l rascumpara cineva (apropo costa 100 lei rascumpararea). Simplu, curat si UMAN!


mai cucoana, ce te faci ca nu intelegi?  <_<
citeste-mi posturile cu atentie. nu sunt pro otravire, ci doar in cazuri extreme,  adica atunci cand nu exista solutie.  da, corect  sa moara rapid, curat si fara chinuri, dar cuconita, nu vezi ca nu a iesit nimic in dooj' de ani?????????  au esti chioara?  :mellow:

f frumos cu spui tu: chemam hingherii , ii ia, si ii eutanasiaza.
suna miroboland, perfect, utopic. daca era asa simplu ,se  rezolva blestemul asta de mult. uite ca sunt enspe mii de piedici. s-au enumerat pe enspe mii de topicuri.

te rog, citeste si apoi vino cu pareri; nu am chef sa fac rezumat.


inca ceva: stau si ma intreb acuma de unde au babele alea sclerozate milioane pt rascumpararea miilor de javre din adaposturi?

iubirea tre sa fie mare, netarmurita.  :rolleyes:

Edited by irinuca8082, 15 May 2008 - 10:06.


#41
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:56, said:

Sunati la hingheri si vor veni sa ridice cainii/cainele din zona indicata. Il vor tine 2 saptamani in adapost si apoi il vor eutanasia; asta daca nu-l rascumpara cineva (apropo costa 100 lei rascumpararea). Simplu, curat si UMAN!
daaa, cu siguranță, o să se ostenească hingherii ăia de numa numa, o să-i pună o capsă cu temirce etichetă cum că câinele e înregistrat și sterilizat, iar după 2 zile o să iasă azorel de la hingheri, hrănit bine și cu oole la locul lor, și-o să se puiască în draci ca și până atunci, ca și minoritățile(viitoare majorități) tuciurii - bravo mă  :rolleyes:

să-i eutanasieze pe toți, scurt pe 2.

#42
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 08.03.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 08:56, said:

Sunati la hingheri si vor veni sa ridice cainii/cainele din zona indicata. Il vor tine 2 saptamani in adapost si apoi il vor eutanasia; asta daca nu-l rascumpara cineva (apropo costa 100 lei rascumpararea). Simplu, curat si UMAN!


Asa ar trebui, dar nu cumva este o lege care interzice omorarea lor? Parca eu asa stiam.

/pisoiu

#43
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postpisoiu2, on May 15 2008, 11:08, said:

Asa ar trebui, dar nu cumva este o lege care interzice omorarea lor? Parca eu asa stiam.

/pisoiu

mmba da.  :rolleyes:

apropos, georgiano, topicul este al nostru, al celor ce cauta solutii pt ucis maidanezii, astia , nazistii, fascistii, sau cum mai vrea coada voastra sa ne numiti.   nu ai idee, pa si pusi.
nu ne tine din treaba.  :rolleyes:

#44
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007

View Postjihadu, on May 15 2008, 09:52, said:

Nu tine.

cainii cu stapan trebuie sa fie tinuti in lesa si sa aiba botnita.Chiar si fara lesa si botnita, ies la plimbare cu stapanii langa ei.

Oricum 100 de lei e f putin, cine vrea javra inapoi sa dea 100 de milioane ROL.


Fine.
Si daca mie imi fuge javra? Sa zicem ca-i dau si eu drumul pe maidan sa zburde in voie, fuge si se pierde.
Sa nu zici ca si asta e exclus si ca trebuie in permanenta tinuti in lesa, e absurd. Mai ales daca nu este un caine agresiv.

Sa mi-o eutanasieze direct? Sau sa dau 100 de milioane ca sa-mi iau cainele inapoi acasa?

Asta e o tampenie.

Bravo, Geo13ana, ai adus la fileu o problema importanta amintind ca multi caini de apartament sunt de asemenea ridicati aiurea de hingheri.
Sunt de acord cu cele afirmate de tine.

#45
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postirinuca8082, on May 15 2008, 11:04, said:

mai cucoana, ce te faci ca nu intelegi?  <_<
citeste-mi posturile cu atentie. nu sunt pro otravire, ci doar in cazuri extreme,  adica atunci cand nu exista solutie.  da, corect  sa moara rapid, curat si fara chinuri, dar cuconita, nu vezi ca nu a iesit nimic in dooj' de ani?????????  au esti chioara?  :mellow:

f frumos cu spui tu: chemam hingherii , ii ia, si ii eutanasiaza.
suna miroboland, perfect, utopic. daca era asa simplu ,se  rezolva blestemul asta de mult. uite ca sunt enspe mii de piedici. s-au enumerat pe enspe mii de topicuri.

te rog, citeste si apoi vino cu pareri; nu am chef sa fac rezumat.


inca ceva: stau si ma intreb acuma de unde au babele alea sclerozate milioane pt rascumpararea miilor de javre din adaposturi?

iubirea tre sa fie mare, netarmurita.  :rolleyes:

Incerca sa te mai relaxezi ;)!
In a suna hingherii nu e nimic mirobolant  :)!
Si daca erai tu mai atenta .... topic de genul asta mai exista si eu am activat si pe acolo si sincer am incercat sa ma abtin aici; dar cand vad asa zisii "civilizati" care vin cu idei geniale de genul "carnaciorul magic" mi-e scarba de ipocrizia situatiei.
AI PUS MANA PE TELEFON SA SUNI??????????????????????????????????
Ce piedica ai intampinat?
Un vecin al meu a pus mana pe telefon si a sunat. In 3h cainele blocului a fost ridicat! A doua zi a fost rascumparat NU DE BABE ci de vecinul de la parter care il tine in curte, unde are cusca si mancare etc. Cainele asta nu a fost luat din cauza violentei ci din cauza zgomotului.

Adevarul e ca e mult mai simplu ca dai cu otrava pe strazi decat sa pui mana pe telefon sa suni la hingheri.
SUNTEM CIVILIZATI! Si ne mandrim ca avem experinta traiului de peste hotare .... rusinos si perfid

#46
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
daca javra de apartament e ridicata inseamna c-a fost lasata nesupravegheata ;)
bine c-o ridica...

#47
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postmarinareasa, on May 15 2008, 10:17, said:

Fine.
Si daca mie imi fuge javra? Sa zicem ca-i dau si eu drumul pe maidan sa zburde in voie, fuge si se pierde.
Sa nu zici ca si asta e exclus si ca trebuie in permanenta tinuti in lesa, e absurd. Mai ales daca nu este un caine agresiv.

Sa mi-o eutanasieze direct? Sau sa dau 100 de milioane ca sa-mi iau cainele inapoi acasa?

Asta e o tampenie.

Bravo, Geo13ana, ai adus la fileu o problema importanta amintind ca multi caini de apartament sunt de asemenea ridicati aiurea de hingheri.
Sunt de acord cu cele afirmate de tine.


Ghinion.:drac:

asta e, la urmatoarea javra sa fii mai atenta :roflmaofast:

daca aveai grija de ea, ii puneai lesa :P

Edited by jihadu, 15 May 2008 - 10:21.


#48
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postjihadu, on May 15 2008, 11:20, said:

Ghinion.

asta e, la urmatoarea javra sa fii mai atenta :roflmaofast:

daca aveai grija de ea, ii puneai lesa :P

Da mai, corect, omul a gresit! Din cauza asta o amenda e mai mult decat suficienta. Crezi ca-i convine omului ca si-a pierdut cainele si mai apoi trebuie sa plateasca 100 lei pe el?

Fiecare are dreptul la greseli si la pareri ;)! Unii sunt mai extremisti, dar ce sa facem? Sa-i otravim :lol:?

#49
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postjihadu, on May 15 2008, 11:20, said:

Ghinion.

asta e, la urmatoarea javra sa fii mai atenta :roflmaofast:

daca aveai grija de ea, ii puneai lesa :P

nu le mai da si tu apa la moara.  <_<  
sa spuna un nume de otrava ceva, sau de nu, sa se carabaneasca de pe topicul nostru.
nu vezi ca sunt ca raia, ne sufla in  ceafa tot timpul.  :huh:


buey ong-istilor, ia hai, fiecare cu treaba lui. valea spre alte zari!

#50
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postmarinareasa, on May 15 2008, 11:17, said:

Fine.
Si daca mie imi fuge javra? Sa zicem ca-i dau si eu drumul pe maidan sa zburde in voie, fuge si se pierde.
Sa nu zici ca si asta e exclus si ca trebuie in permanenta tinuti in lesa, e absurd. Mai ales daca nu este un caine agresiv.
ei na, cunosc oameni care au fost mușcați și de pechinezi, așa că plimbă ursu.
dacă nu-ți ții patrupedu în lesă se cheamă neglijență și te-aș frige cu o amendă de numa numa, da stai liniștită, își face poliția treaba precum hingherii - îi doare la bască și pe unii și pe alții ;)

#51
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postirinuca8082, on May 15 2008, 11:23, said:

nu le mai da si tu apa la moara.  <_<  
sa spuna un nume de otrava ceva, sau de nu, sa se carabaneasca de pe topicul nostru.
nu vezi ca sunt ca raia, ne sufla in  ceafa tot timpul.  :huh:


buey ong-istilor, ia hai, fiecare cu treaba lui. valea spre alte zari!

Bre! Eu ti-am redus tie dreptul la exprimare libera?
Care-i problema ta? Daca atat de duce capul si esti in stare sa instigi la omor in masa; pe mine atat ma duce capul si spun ca nu e bine .....
Are sens?

Fii simpatica si exprima-te mai calm.

#52
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
1,2,3 si !

BWAHAHAHAHHAHAHA

omor in masa ? :)

Alexandru Lapusneanu scrie pe tine :D

irinuca8082 mergi la o cafea sa vb despre caini? :lol:

ca geo13ana nu vrea sa mearga sa vb despre organe (vezi topic Generalitati)

#53
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 11:22, said:

Da mai, corect, omul a gresit! Din cauza asta o amenda e mai mult decat suficienta. Crezi ca-i convine omului ca si-a pierdut cainele si mai apoi trebuie sa plateasca 100 lei pe el?

Fiecare are dreptul la greseli si la pareri ;)! Unii sunt mai extremisti, dar ce sa facem? Sa-i otravim :lol:?



100 lei e f putin.

ar trebui amenda si mai mare pentru ca a lasat cainele liber , fara lesa si botnita.sau daca prefera sa-l recupereze sub forma de manusi, eu sunt multumit :lol:

Daca vrea caine, sa marce banu' puternic :P

Edited by jihadu, 15 May 2008 - 10:33.


#54
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 10:18, said:

Adevarul e ca e mult mai simplu ca dai cu otrava pe strazi decat sa pui mana pe telefon sa suni la hingheri.
SUNTEM CIVILIZATI! Si ne mandrim ca avem experinta traiului de peste hotare .... rusinos si perfid


Corect.

Iar faza cu otrava aruncata pe strazi este periculoasa si pentru cainii de apartament tinuti in lesa. Nu poti sti in ce-si baga botul cand il plimbi.

Sa ii vad si pe iubitorii de pisicute (mai nou este o moda sa-ti plimbi pisica-n lesa), cum ar reactiona sa-si vada animalul lesinat dupa ce a ingerat otrava destinata maidanezilor :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate